1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Kościół katolicki i jego wsparcie dla socjalizmu, etatyzmu, itp.

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez pikol, 13 Kwiecień 2014.

1. pikol

pikol Od humanitarystów nie biorę.

Polubienia:
    1 587
    Witam. Wiem, że było już parę tematów o Kościele i o tym czy można go z libertariańskiego punktu widzenia popierać, ale teraz zamiast dyskusji ideologicznej chciałbym podać parę konkretów. Korwin kiedyś powiedział, że episkopat amerykański zostałby wykluczony z PZPR za odchylenia lewicowe. Coś w tym jest.

http://www.catholicculture.org/news/headlines/index.cfm?storyid=14247 - episkopat amerykański potępia jakieś delikatne cięcia w budżecie. Jakby do władzy doszedł Ron Paul to pewnie biskupi namawiali by do masowych protestów.

http://www.usccb.org/issues-and-action/human-life-and-dignity/health-care/ - episkopat amerykański to zajadły zwolennik maksymalnego zsocjalizowania służby zdrowia w USA.

http://www.usccb.org/news/2012/12-219.cfm - żeby zamordyzmu nie było za mało biskupi amerykańscy to zwolennicy maksymalnego rozbrojenia obywateli.

Nasz episkopat nie jest lepszy. Na forum już było o ich potępieniu wolnorynkowej gospodarki. Ktoś pewnie powie, że te wypowiedzi nie stanowią obiektywnej i obowiązującej nauki kościoła katolickiego. Być może, ale co namieszają w głowach ludu, to namieszają. Poza tym czytałem na amerykańskich stronach, że w niektórych parafiach jawnie agituje się do popierania gun control, a historycznie katolicy w USA zawsze byli łączeni ze związkami zawodowymi i innym lewactwem.

To nie jest ograniczone tylko do USA. Jak wiemy, Franciszek to socjalista z krwi i kości, radzę też przeczytać encyklikę Laborem exercens JP2 dla tych, którzy uważają, że pomógł on obalić socjalizm. KK popiera zamordyzm, etatyzm i wszystko co najgorsze, więc uważam ,że kościół podkłada kłody pod nogi wolnościowcom. Nie jestem jakimś palikotowym antyklerykałem, ale to są fakty.

luke27 i Denis lubią to.
  2. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 712
    KK przede wszystkim popiera rozbrojenie ludzi. Dla mnie instytucja totalnie skompromitowana.

luke27 i Hitch lubią to.
  3. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 558
    Katechizm Kościoła Katolickiego:

http://www.katechizm.opoka.org.pl

simek, Hitch, Gekon oraz 10 uzytkowników lubi to.
  4. Gość niedzielny

Gość niedzielny Well-Known Member

Polubienia:
    2 012
    He he, wątek można zamknąć.

Hitch i Mad.lock lubią to.
  5. pikol

Polubienia:
    1 587
    Dla mnie sprawa jest jasna. Nie można być głęboko wierzącym katolikiem (wierzącym w papieży, encykliki i katechizmy) i libertarianinem jednocześnie. Z tego powodu wkurwia mnie jak np. misesowcy agitują czasem za KK, jaka to zajebista instytucja. Raz na ich stronie przeczytałem, że KK to najbardziej libertariańska instytucja świata.

Hitch lubi to.
  6. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 706
    Zgadzam się, ale są wyjątki od reguły i to nawet wśród duchownych. Nie uważam, żeby gorliwy katolik nie mógł pogodzić liberalizmu i nawet libertarianizmu. Bractwo św. Piusa ma dosyć oryginalne poglądy i stanowczo odcina się od obecnego Kościoła oraz papieża... Nie wiem jak jest u nich z wolnością, ale z wiarą lepiej niż w obecnym kościółku posoborowym.

A tu przykład normalnego księdza.

7. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 558
    Żeby było uczciwie: w KKK są również takie punkty:

8. pikol

Polubienia:
    1 587
    Przedsoborowcy najchętniej utworzyliby katolickie państwo wyznaniowe, gdzie inne religie byłyby mocno zepchnięte na margines. Wolnosciowcami bym ich nie nazwał. Jacyś w miarę spoko księża się znajdą, ale ci co kościołem rządzą ( od biskupa wzwyż) to jawni wrogowie wolności.

9. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 712
    Popiera dostęp do broni palnej dla każdego nieskazanego prawomocnym wyrokiem za przestępstwa z użyciem przemocy człowieka czy nie popiera?

10. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 706
    Skoro przełamał barierę dla wielu do nieprzełamania i jest przeciwny państwowej ingerencji w edukację to jego stosunek do broni musi być pozytywny.

11. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    7 068
    Nie, nie musi, jedno nie wynika z drugiego.
    Może np. się bać, że państwowa szkoła będzie uczyć dzieci o antykoncepcji i gender zamiast o życiu Jezusa.

12. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 706
    W tym wypadku wynika i przesłuchaj w wolnej chwili jego wykładu, bo ten facet to orędownik Austriackiej Szkoły Ekonomii i ma lepsze pobudki.

13. Xynoslav

Xynoslav Paleoagentarianin, Transferysta

Polubienia:
    304
    Kościoł katolicki i jego wsparcie dla socjalizmu? Mało mnie to obchodzi.
    Zacznijmy od tego, że dla socjalizmu najkorzystniejsza jest religia wyznająca zamordyzm, socjalizm, ucząca o demokracji, taka, która pozwoli władzy na działania bezproblemowe. Druga w kolejności korzystna wiara - tylko ze względu na charakter lewicy, ateizm - jest korzystny dla socjaluchów. A co jest niekorzystne? Religia, która przekazuje libertariańskie wartości, która niczego nie nakazuje, a radzi, która nie zmusza do wiary (jak Islam), taka która daje nadzieję.
    Czy kościół katolicki wspiera socjalizm? Jeśli tak, to nie możemy go nazwać chrześcijańskim (przestał być?). A te teksty z katechizmu to jakaś bujda, bo Biblia mówi zupełnie co innego - podobna bujda jak z czyśćcem, ino jakaś interpretacja papieża. Podobna jak wiele innych.

Ale mnie to nie dotyczy, bo jestem chrześcijaninem, o nieokreślonym wyznaniu, najbliżej mi do restoracjonistów i protestantów. :)

Denis lubi to.
  14. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 706
    Ja mam dziwne doświadczenia z katolikami, bo sam zresztą nim kiedyś byłem i większość z nich stanowili indywidualiści pokroju Cejrowskiego.

Co innego ludzie, a sam Kościół będący teraz w silnym wpływie socjalu, m.in. za sprawą śmieszka Franciszka. Chociaż jak na Europę to znowu nasz Kościół jest dosyć krytyczny wobec obecnego papieża, a przynajmniej wierni.

Największy katolik na kuli ziemskiej, a z pewnością w naszym kraju nie lubi Franka... WC.

Xynoslav lubi to.
  15. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 015
    Nawet amerykańscy lewicujący liberałowie się nabijają z Polaków w USA, że ci od dziecka są zapisani do związku zawodowego. Taki stereotyp.

Ja dorzucę parę myśli z ostatniej historii Polski.
    - kard. Wyszyński, prymas który załapał się na 1000-lecie, pisał we wspomnieniach, jak to dobrze się stało, że Polska jest socjalistyczna. Z kolejnych wydań jego pamiętników, jego pro-socjalistyczne sympatie zostały wycięte.
    - wspieranie Solidarności w latach 80-81 mimo, iż KRK wiedział, że to jest szopka zorganizowana przez czerwonych skurwysynów, mająca na celu skanalizowanie społeczeństwa i przekręcenie antykomunizmu w jakieś kolektywne gówno. Sposób wspierania S był dla mnie odrażający. Pamiętam jak jakiś biskup potępiał spekulantów, czyli tych co wtedy przejawiali normalne zachowania wolnorynkowe i nazywał złodziejami zwykłych ludzi co wynosili różne dobra z "państwowych zakładów pracy". O niewolniczej pracy w PRL-u ten hujek nic nie bąknął.
    - w Stanie Wojennym, władze KRK lizały dupę staliniętom i żydokomuchom, Kuroniowa była szefową rozdawnictwa paczek żywnościowych.
    - KRK był stroną szwindlu zwanego Okrągłym Stołem
    - podczas pisania nowej konstytucji KRK poparł w niej chore idee korporacjonizmu
    - KRK był za przystąpieniem do socjalistyczno-komunistycznej UE. Pierdolenie o "chrystianizacji Europy", to kolejny banialuk mający na celu usprawiedliwić to skurwysyństwo.

16. kr2y510

Polubienia:
    20 015
    Jeden lub kilku księży, to nie instytucja KRK. W KRK jest cała menażeria różnych indywiduów. Był tam nawet jeden arcybiskup, co uprawiał afrykańskie tańce, tajemnicze rytuały seksualne i krwawe ofiary z ptactwa, oczywiście celem uzdrawiania, po czym poszedł do Kościoła Moona, w zamian za kilka żon. Watykan wyrwał go z powrotem, umieścił gdzieś w klasztorze, po czym zatuszował sprawę. Dali mu w zamian kilka białych zakonnic? A może i młodych kanoników?

17. pikol

Polubienia:
    1 587
    Mogę poprosić o szczegóły, bo sprawa brzmi ciekawie? :)

18. kr2y510

Polubienia:
    20 015
    A to afera sprzed około 10 lat. Musiałbym poszukać.

19. pikol

Polubienia:
    1 587
    Ostatnia edycja: 2 Maj 2014
  20. kr2y510

Polubienia:
    20 015
    Pomyliłem się. Połączyłem dwie afery w jedną, to było dwóch różnych murzynów, jeden z nich to rzeczywiście Milingo.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.