Kogo odjebać - dylematy akapu

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
http://www.dzienniklodzki.pl/artyku...ednikow-gops-i-podpalil-zdjeciafilm,id,t.html
Jedna osoba nie żyje a cztery zostały ranne, w ataku na siedzibę GOPS w Makowie (pow. skierniewicki).

Tragedia rozegrała się przed godz. 13, w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Nieznany mężczyzna wszedł do znajdujących się na I piętrze pomieszczeń i na korytarzu oblał łatwopalną substancją - najprawdopodobniej benzyną - kilku pracowników placówki. Następnie podpalił jedną z osób.

Pracownicy GOPS ewakuowali się z płonącego wnętrza na dach znajdującego się obok budynku. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, ze środka wyciągnęli ciężko poparzoną urzędniczkę. Mimo ponad 45-minutowej reanimacji, 40-letnia kobieta zmarła.
Kolejna pracownica GOPS, znajdująca się na zewnątrz budynku, z ciężkimi oparzeniami przewieziona została przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Trzy inne osoby, podtrute tlenkiem węgla, trafiły do szpitala w Skierniewicach.

Pięciu urzędników, dosłownie na własnej skórze, przekonało się, że socjal ma destrukcyjny wpływ na ich zdrowie i życie.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Niestety pobudki są najprawdopodobniej przeciwne do tych, jakie byśmy chcieli widzieć - koleś był pewnie wkurwiony, że sam nic nie dostaje, a nie, że tutaj rozdają ukradzione pieniądze. Jakby miał problem z zabieranie pieniędzy przez państwo, to raczej zrobiłby to w urzędzie skarbowym.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Oni? W sensie urzędniczki z gopsu/mopsu? To mi przypomina walkę z kontrolerami parkomatów... Państwowi lekarze też do odjebania? Ja wiem, że GOPS to instytucja państwowa, ale może stosujmy jakąś hierarchię. To jest jednak co innego niż urząd skarbowy, zus czy tam biuro poselskie.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
a to nie oni odbierają ludziom dzieci?
abo akcje typu, żul co nigdy nie robił dostanie, a gostek co zapierdalał całe życie i finansował ten bajzel nie dostanie nic bo coś tam coś tam?
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
a to nie oni odbierają ludziom dzieci?
abo akcje typu, żul co nigdy nie robił dostanie, a gostek co zapierdalał całe życie i finansował ten bajzel nie dostanie nic bo coś tam coś tam?
A nie wiem, może. Nie znam się aż tak na tych państwowych burdelach...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
porównanie do lekarza jest troche chujowe, bo lekarz czy strazak przynajmniej wykonuje jakąś usługe na która jest zapotrzebowanie, a taki urzędas z mopsu zajmuje sie redystrybucją zrabowanych pieniędzy, oraz uzależniania ludzi od państwa pogłębiając różne patologie...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale ratuje, jakbym sie rozjebał na drzewie autem to też bym wylądował w takim szpitalu i ten lekarz by mnie ratował, czyni mnie to pasożytem?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no i większosć ludzików w tym kraju nie ma wpływu, bo nieważne czy stać ich na prywatne leczenie to i tak płacą nfz...
więc płącą za usługe wykonywaną przez publiczny szpital który ma umowe z nfz...
lekarze rzadko szkodzą tak jak urzędasy i policjanty... większosć lekarzy robi na etacie w publicznej placówce, nawet jak i ma swój prywatny gabinet...
jeśli uznasz że pańśtwowy lekarz to taki sam wróg jak urzędas podejmujący decyzje komu zajebać dziecko abo komu dać kase, i wszystkich równo odjebiesz to zostaniesz bez jakiejkolwiek służby zdrowia, bo jak ma działać bez lekarzy?
trza myśleć troche kurwa a nie wszystkich odjebać jak kurwa stalin czy polpot jakiś...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ja tam nie zamierzam płacić państwu za cokolwiek, jestem z rzeczpospolitą w stanie wojny...
więc nawet jakby mnie wyleczyli w publicznym szpitalu to nie zapłace...

Ale ja nie mówię że to taka sama ranga. Po prostu to są szkodniki jebane które głosują za utrzymaniem państwa. I tyle w temacie.
tych szkodników bedzie ze 30 milionów, wszystkich chcesz odjebać?
Czyli zwykłe skurwiele co chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. I pewnie jeszcze lobbują za tym bo przecież na tym quasi prywatnym rynku mają zarobki większe bo konkurencja mała i jednocześnie kaska im wpływa z monopolu państwowego.
raczej powodem jest że jest jak jest i inaczej sie nie da zbytnio w tym kraju...

lekarz nie jest szkodnikiem, robi wykonuje pożyteczną usługe, urzędas nie...
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Porównywanie chuja z mózgiem. Z łagru nie mogłeś się wypisać. Z państwowej służby zdrowia tak.
Ale jak, jeżeli będąc nieprzytomnym po wypadku samochodowym zostaniesz wzięty do szpitala przez pogotowie, to już sam sobie je wybrałeś, tak?

EDIT: A tak w ogóle, to o ile bycie w obozie było obowiązkowe (tak jak życie w państwie), o tyle usługi takie jak prycze i jedzenia już nie (tak jak leczenie w szpitalu).

Dobra, ale tak naprawdę to nie ma większego znaczenia.

Państwo nie jest złe dlatego, że coś daje tylko dlatego, że kradnie. Nie dając pieniędzy złodziejowi nie przyczyniasz się do tego, że komuś innemu ukradnie. przyjmując podarunki od złodzieja również się do tego nie przyczyniasz. Pomagając kraść bądź przynajmniej go wybielając i gloryfikując możesz się przyczyniać. Co tu jest trudnego?

Dlatego więc nie czuję w obowiązku płacić podatków ani jakiekolwiek usługi jakie otrzymałem, z własnej woli, bądź nie. I nie widzę w tym nic złego. O wiele więcej złego widzę w ludziach twojego pokroju co to nawołują do płacenia państwu. Jak może (rzekomemu) libowi takie coś przejść przez gardło? Może jeszcze powiesz, że ci co unikają podatków są odpowiedzialni za rabunek (bo państwo sobie to rzekomo odbija na innych)?

Po prostu to są szkodniki jebane które głosują za utrzymaniem państwa. I tyle w temacie.
Ale są szkodnikami dlatego, że wspierają państwo a nie dlatego, że są lekarzami (państwowymi bądź nie). Jedno nie musi się równać drugiemu.
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale nie za swoje, tak samo lekaz robi na koszt placówki w której pracuje, a placówka ma umowe z nfz...

czyli zapierdoli więcej tym co płacą
to niech nie płacą kurwa...

Sam fakt że są lekarzami państwowymi sprawia że wspierają państwo.

a ty jesteś obywatelem państwa, więc wedle twej logiki alternatywnej też wspierasz państwo...

czy lekarz gada ludziom co i jak mają na swoim robić i w razie nie stosowania sie grozi sankcjami np finansowymi?
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
1 nikt ci nie kaze korzystać z waluty pańśtwowej...
2 jauż tłumaczyłem dlaczego sie to lekarzom nie opłąca, tak decyduje sztucznie przez pańśtwo zniekształcony rynek usług medycznych...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no to o co ten płącz że cie okradajo?
na zasiłku nie zarobisz tyle ile za prace... na czarno sie rozumie...
 
OP
OP
ernestbugaj

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
GOPS czy nie GOPS, w dupie mam ich szlachetne pobudki. Jeśli ci urzędnicy nie widzieli nic złego w otrzymywaniu wynagrodzenia z pieniędzy tych samych ludzi, którym teraz mieli niby pomagać, to znaczy, że byli do odjebania. Poza tym, takie urzędniczki w małej gminie, pracy mają na kilka dni w miesiącu. Reszta obowiązków to na przemian ciastko, kawka i ploteczki. Tak to przynajmniej wygląda u mnie.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
ps. bardzo proszę o odpowiedz ,
co to znaczy "Dzień sznura"
Odcinek czasu, w którym osoby zachowujące się niemoralnie, w szczególności te które w ten sposób wspomagają etatyzm, zostaną zabite.
Oczywiście co to znaczy niemoralnie zależy już od konkretnej osoby. Niektórzy dodaliby wybitnie niemoralnie.
 
T

Tralalala

Guest
A co ma do rzeczy to co oni sobie uważają?
Jak skurwysyn się wpierdala w cudze życie, kradnie, porywa to się go odjebuje i tyle.
Dla mnie to całe kurestwo do odjebania, manipulatorzy z mediów, politycy, wyższy szczebel banków i korporacji, urzędasy dokonujące agresji (tyczy się to zarówno skarbówki jak i umundurowanych bandytów).
 

Rōnin

School of Hard Knocks
26
117
@Tralalala
Kto będzie podejmował decyzje o tym , kogo należy zabić?
On.
39925.8.jpg


I jemu podobni.
 
Do góry Bottom