Kalendarzyki na 2009

inkTANK

DTP
205
3
Wrzucam wstępne projekty. Proszę o opinię.

kalendarzyk1b.png


kalendarzyk1c.png


kalendarzyk1d.png


kalendarzyk1f.png


kalendarzyk1g.png


kalendarzyk1i.png


kalendarzyk1j.png


kalendarzyk1k.png


kalendarzyk1l.png


kalendarzyk1m.png


@//$
 

nablaone

New Member
14
0
Ostatni jest taki radykalny :). Nie wiem jak zareagują osoby niewtajemniczone. IMHO można by te kalendarzyki potraktować jako narzędzie propagandy :).

A może by tak zrobić tradycyjne logo: ręką z pochodnią? Dodatkowo dać motto np.: "Pokój, Wolność, Dobrobyt".
 

Aregirs

Member
32
0
Jakby co, to ja się piszę na plik k. wzoru ostatniego.

(Co do "Pokój, Wolność, Dobrobyt" - to przyznam, że to hasło mi się nie podoba. Moim zdaniem w haśle, czyli dewizie, powinny się znajdować wartości etyczne, a nie praktyczne. A Pokój i Dobrobyt nie są wartościami etycznymi, chyba że dla utylitarysty... No i razi mnie, jak jest coś przed Wolnością. Ale to tylko moje odczucia. Jeśli musi być hasło i musi składać się z trzech słów, to proponowałbym "Wolność, Prawda, Honor" albo "Wolność, Własność, Sprawiedliwość". Pierwsze może brzmieć zbyt rycerzykowato dla niektórych, a drugie wiadomo z czym się kojarzy... Dlatego sugeruję nie dodawać zbyt wiele do Wolności.)
 

Naglfar

New Member
33
0
Mnie też najbardziej podoba się ostatni kalendarzyk.

Co do hasła, to wolałbym jakąś libertariańską sentencję.
 

Matbir

New Member
24
0
3 i ostatni obrazek są ok.
Giga napisał:
"Myślę, więc jestem libertarianinem" :)
To jest dobre zdanie, ale na koszulkę. " Wolność, Własność, Sprawiedliwość" mi jednoznacznie( podejrzewam że nie tylko mi) kojarzy się z UPRem, lepiej żeby w społeczeństwie nie panowało przekonanie libertarianin=uprowiec.
 

Giga

New Member
262
5
Jeżeli już mielibyśmy kombinować z 3 słowami, to lepsze wydaje mi się "Wolność, Własność, Pokój" (tak jak na mises.org).
 

nablaone

New Member
14
0
Aregirs napisał:
Jakby co, to ja się piszę na plik k. wzoru ostatniego.

(Co do "Pokój, Wolność, Dobrobyt" - to przyznam, że to hasło mi się nie podoba. Moim zdaniem w haśle, czyli dewizie, powinny się znajdować wartości etyczne, a nie praktyczne. A Pokój i Dobrobyt nie są wartościami etycznymi, chyba że dla utylitarysty...

To w takim razie jestem utylitarystą :). Preferuje praktyczne hasła. Określają proste i łatwo (obiektywnie) weryfikowalne cele. Co za tym idzie takie które nie są podatne na resemantyzacje, patrz: solidarność (dziś, a na początku lat 80), niepodległość (dziś a po 1918), czy honor (w dobie przymusowej tolerancji).

Zresztą, hasło będzie wybrane przed tego kto zaryzukuje i wydrukuje, a następnie będzie chciał wyjść na tym na plusie. Nie ma to jak obiektywne miary prawdy wyrażone w procentach :).
 
OP
OP
inkTANK

inkTANK

DTP
205
3
JA zaryzykuję, zainwestuję i wydrukuję. :)

edit:

Kurde... Dopiero dzisiaj się skapnąłem, że nie mam kalendarium na bierzący rok. :/ Albo jutro znajdę jakieś w pracy, albo będę musiał montować od początku.
Wtopa.

kolejny edit:

Jeszcze nie skombinowałem sobie kalendarium. :/

jeszcze jeden edit:

W końcu jest kalendarium. Robione na szablonie, ale to dopiero pierwsze podejście. Postaram się jeszcze zrobić coś autorskiego, wtedy dodam numerację tygodni.

kalendarzyk2b.png


@//$
 

qatryk

Member
179
2
no i jak z tym? :) bo to juz prawie koniec stycznia a ja dalej nie mam kalendarzyka i sie czasem gubie w rzeczywistości:)
 
OP
OP
inkTANK

inkTANK

DTP
205
3
Właśnie skończyłem sesję, więc zaczynam nadganiać zaległości. Sorry za (niestety) tradycyjną obsuwę. :/
Generalnie to chyba mógłbym dać do druku w takiej formie, w jakiej jest teraz, żeby już nie przedłużać tematu.

Kalendarze ścienne mógłbym zmontować, ale to już grubsza inwestycja, bo byłyby liczone na sztuki, więc zamówienie typu custom. Nie byłbym wtedy już w stanie wywalić na to własnej kasy. Ale projekt w ramach ćwiczenia zawsze mogę zrobić i może komuś się spodoba. :)

edit

Dobra, w piątek daję kalendarzyki do druku takie, jakie są. MRT, możesz spokojnie winić mnie za brak numereacji tygodni i obsuwę. :)

Dodaję jeszcze podgląd kalendarza ściennego (domyślna długość około 1m, ale projekt jest w pełni skalowalny). Może ktos będzie chciał:

miniatura:
kalendarz01d1.jpg


większy podgląd: http://dl.getdropbox.com/u/215156/forum/kalendarz scienny/kalendarz01d.jpg (daję tylko linka, bo rozmiar obrazka cholernie rozciągnąłby stronę).

jakby ktoś w ogóle reflektował, to mogę się dowiedzieć o cenę, ewentuwalnie w ogóle udostępnić pliki odpowiednio przygtowane do druku.

@//$
 
Do góry Bottom