JKM: stanowisko libertarian

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
JKM i libertarianizm: tę relację obrazuje piwna metafora Marginesa.

JKM startuje w wyborach i oczywiście tych wyborów nie wygra.

Pytanie: czy warto zwrócić się do JKM-a z konkretnym postulatem libertariańskim innym niż konserwatywno-liberalny i uzależnić od odpowiedzi jego poparcie w wyborach? Jakie byłyby tego skutki?

Może walnąć do niego jakiś list otwarty w tej sprawie?
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Jeżeli odpowie na blogu to spory zasięg będzie to miało. A przycisnąć by go można o IP.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Też myślałem o IP :) Pytanie, czy walnąć z grubej rury: zniesienie IP, czy bardziej pragmatycznie - jakiś szczególny postulat w tym zakresie (a jeśli tak - to jaki).
 

crack

Active Member
784
110
No to oprócz IP możnaby jeszcze:

- czy Korwin chciałby zaostrzyć prawo aborcyjne, tak żeby usunięcie płodu zagrażającemu życiu a także z gwałtu było zabronione
- czy Korwin chce znieść Konkordat z KRK,
- czy u Korwina homo będą mogli brać małżeństwa na wolnym rynku.
 

margines

wujek dobra rada
626
84
Ja bym się skupił na kwestiach gospodarczych (to jakiś wspólny mianownik z nami) i na edukacji (to akurat dzieli, na YT Kurwin pierdoli jak potłuczony).
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Może jednak kwestie istotne, czyli związane z kasą. A nie dupą i kościołem.
 

Avx

Active Member
831
186
Niby tak, ale w porównaniu z tym, co marnuje się w innych sektorach - to są grosze...
 

crack

Active Member
784
110
Ok, tylko że mnie głównie w Korwinie wkurwia ten konserwatyzm i brak konsekwencji. Gospodarczo jest i tak skrajnie liberalny w porównaniu do reszty kandydatów i jakby nie ten konserwatyzm to nawet bym na niego zagłosował ;)
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Tylko trzeba by się było na coś zdecydować, bo wybory miną. Może Trigger Happy, tosiabunio i margines wrzucą jakąś wspólną, autorytarną propozycję do której się można ustosunkować: IP, klerykalizm, czy coś innego. Wtedy będzie się można zastanowić nad szczegółami.

Jeśli JKM się ustosunkuje - negatywnie czy pozytywnie, zawsze będzie to jakiś efekt. Z IP możne być o tyle ciekawie, że można uderzyć do Partii Piratów i postawić kwestię wspólnie z nimi, można to jakoś medialnie rozegrać.
 

whirlinurd

Member
556
19
IP np. "czy jest Pan za karaniem za posiadanie mp3?" ;)

"klerykalizm" np. "czy obecny kult rządu powinien obowiązywać tylko osoby w to wierzące? czy też w to niewierzące?" ;)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Już bym wolał żeby 70% w sejmie miał Korwin niż Partia Piratów. PP to takie SLD tylko z "darmowym" dostępem do dóbr kultury.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Stawiam na IP, bo ten temat świeży i na czasie i nie jest "konikiem" JKM.


PS1. Czemu marudzicie na konserwatyzm Korwina, przecież to konserwatysta ?
PS2. JKM nie będzie przed wyborami krytykował konkordatu, kościoła, mimo, że ma inne zdanie na wiele tematów, i to chyba logiczne.
 
C

Cngelx

Guest
Trigger Happy" napisał:
PS1. Czemu marudzicie na konserwatyzm Korwina, przecież to konserwatysta ?

Czemu marudzicie na socjalizm Napieralskiego, przecież to socjalista?
 

crack

Active Member
784
110
PS1. Czemu marudzicie na konserwatyzm Korwina, przecież to konserwatysta ?
PS2. JKM nie będzie przed wyborami krytykował konkordatu, kościoła, mimo, że ma inne zdanie na wiele tematów, i to chyba logiczne.


Niech nie krytykuje, ale jasno się określi w programie czy będzie konsekwentny z likwidowaniem przywilejów różnych grup czy powoła się na tzw. "dylemat więźnia".

I niech sobie będzie konserwatystą, może sobie nawet być za zniesieniem IP, parytetem złota i co tam jeszcze, ale zachowanie przynajmniej obecnej ustawy aborcyjnej to dla mnie minimum, inaczej to jest fanatyzm którego nie poparłbym własnym głosem.
 

whirlinurd

Member
556
19
no tak każdy ma jakiegoś konika podejrzewam że tzw. socjalista Napieralski zablokowałby się na zapytaniu : "czy zgodziłby się Pan na to aby dzieci i starcy przestali płacić podatek VAT?" tylko znając instynkt samozachowawczy wyzyskiwania ludzi od razu by wyczuł "podstęp" ;) w przypadku zadania innego pytania "czy odliczanie podatku VAT przez część obywateli do zaprzeczenie konstytucyjnej idei równości i czy popieranie takiego stanu to forma dyskryminacji"?nastąpiłoby przepalenie obwodów ideowych - a taktycznie chyba lepiej szturchać osoby które skłonne są chociaż 1% podatku obniżyć niż zajmować się 'światopoglądem' maksymalizacji zysku Skarbu Państwa ... :s
 

crack

Active Member
784
110
Inn Ventur napisał:
ale zachowanie przynajmniej obecnej ustawy aborcyjnej to dla mnie minimum
Które Korwin spełnia.

No ja nie wiem właśnie, podobno jest za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, z drugiej strony słyszałem opinie, w której niby mówił, że należy zostawić obecną ustawę jako kompromisową. Masz może jakieś linki do wypowiedzi Korwina potwierdzające to co piszesz ? To byłby jeden problem z głowy.


Ok, już mam: http://wiadomosci.onet.pl/2165834,11,ni ... ,item.html

- Porozmawiajmy jeszcze o Pańskich poglądach. Jest Pan bezwzględnie za aborcją?
- Obecna ustawa nie jest doskonała, ale wetowałbym zmiany w ustawie o aborcji w którąkolwiek ze stron.
 
Do góry Bottom