Jakiego laptopa polecacie?

T

Tralalala

Guest
Ale Ty może napisz co chcesz na nim robić i co się dla Ciebie liczy. Ekran, dysk, wytrzymałość baterii.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wybierz jakąś używkę (np. poleasingową) z Windows 7 lub poszukaj czegoś w Aliexpress.
 
T

Tralalala

Guest
Wybierz jakąś używkę (np. poleasingową) z Windows 7 lub poszukaj czegoś w Aliexpress.
No nie wiem, lapki robią tak, żeby się zjebywały po jakimś czasie. To też by trzeba wiedzieć co się w nich jebie i co można z tym zrobić.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Wejdź sobie na jakiś większy sklep internetowy, np. x-kom, wejdź w Laptopy i tam sobie ustaw max. cenę na 2k. Procek i5, dysk jaki tam chcesz i kliknij szukaj.
 
C

Cngelx

Guest
Obczaj lepiej coś na aliexpress... Prawie wszystko co jest dostępne teraz w sklepach jest robione z nastawieniem na klientów niedorozwojów umysłowych.

Też niedawno kupiłem w końcu nowy sprzęt, bardziej z konieczności niż z chęci. Niczego nie polecam, wszystko to syf.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
No nie wiem, lapki robią tak, żeby się zjebywały po jakimś czasie. To też by trzeba wiedzieć co się w nich jebie i co można z tym zrobić.
Używki poleasingowe są kompami z górnej półki, w niższej cenie. One się tak nie psują jak nówki. Poza tym były wygrzane i jakby miało coś paść toby padło wcześniej.
 
T

Tralalala

Guest
@kr2y510
Ale z górnej półki chodzi Ci o to, że są lepiej zrobione czy są to lepsze modele?

Można też rozkręcać i czyści, ale kurwa złożyć potem to tragedia.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Nie kupuj zintegrowanej grafiki Intela, nawet najtańsza dedykowana jest kilkukrotnie wydajniejsza. Na pewno zależy ci na "pojemnym dysku" ? SSD już są tanie, a szybkość działania wzrasta znacząco. No i I-Core koniecznie. Zwróć uwagę na zawiasy, żeby nie wyglądały dziadowsko. Nie kupuj 17-calowych laptopów, bo są za ciężkie.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Używki poleasingowe są kompami z górnej półki, w niższej cenie
Ostatnio taki zamówiłem za 900zł i dostałem mocno porysowanego. Więc odesłałem z powrotem i dałem negatywny komentarz. Najpierw było straszenie sądem, a potem dostałem 2 klasy lepszy w stanie idealnym :)
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Nie kupuj zintegrowanej grafiki Intela, nawet najtańsza dedykowana jest kilkukrotnie wydajniejsza.
Ja mam zintegrowaną Intela i Nvidię i mogę powiedzieć, że GPU Nvidii jest trochę szybsze. Na pewno jednak nie kilkunastokrotnie. Nie wiem, z 30%. Jeśli autor tematu nie zamierza grać to nie zauważy różnicy między zintegrowaną Intela, a dedykowaną, a laptop będzie się mniej grzał, mniej pobierał energii (dłuższy czas pracy na baterii) i często będzie np. lepszy procesor przy tej samej cenie lub przy tym samym procesorze tańszy laptop. To już nie czasy pierwszych Atomów ze zintegrowaną grafiką, która się przycinała nawet na prostym GUI. Teraz jest już ok do pracy biurowej, mulimediów czy również starszych gierek.
Jeśli chodzi o rozkładanie laptopa to czasem są na Youtube filmiki do danego modelu. Mi się przydał, bo nie mam tak jak niektórzy 4 śróbek, którymi można odkręcić wiatrak, tylko musiałem w zasadzie wszystko rozbebeszyć, by wyczyścić wiatrak i wylot.
Jeśli nowe laptopy to ja bym szukał na ceneo, skapcu sklepu, gdzie można kupić najtaniej takowy. Takie sklepy jak x-kom czy komputronik często mają sporą marżę. A jeśli chodzi o gwarancję to i tak najbardziej wartościowa jest od producenta laptopa, a nie od sklepu.
Tak w ogóle to teraz wchodzą nowe formaty wideo: VP9 i H.265 i niestety obecnie nie ma laptopa z obsługą (sprzętowym dekodowaniem za pomocą układu ASIC) H.265, a z VP9 są tylko najnowsze Broadewelle od Intela, o ile dobrze pamiętam, i jest ich niewiele na rynku. Te formaty wideo to w zasadzie największy feature (nowa możliwość) sprzętu, który będzie wprowadzany w najbliższym czasie i w laptopach się przyda, bo rozkodowanie programowe FullHD tych formatów to jest mniej więcej wydajność nowych i3 Intela (nie wiem czy sobie poradzą nawet, ale możliwe że tak). i5 i i7 sobie poradzą, ale niestety będą się strasznie grzały i pobierały podczas rozkodowania sporo energii, więc jakbyś chciał sobie np. odłączyć lapka od zasilania i postawić gdzieś i pooglądać film w tym formacie, to niestety pewnie się wyczerpie energia w baterii, zanim skończysz oglądać. Jeśli jednak nie jest problemem oglądanie na zasilaniu z przewodu lub zamierzasz kupić w ciągu następnych powiedzmy 3-4 lat jeszcze nowszy laptop to nie ma na co czekać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom