Jaką wiatrówkę kupić?

648
1 208
Chcę kupić coś do strzelania do tarczy i/lub puszek itp. Moc, stabilność konstrukcji, celność, wygląd - wszystko się liczy, ale przy zachowaniu maksymalnej wygody i "lekkości" użytkowania (z broni będzie też strzelała dziewczyna). Cena nie gra roli. Co polecacie?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Chodzi o wiatrówkę? Karabin, pistolet?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Chcę kupić coś do strzelania do tarczy i/lub puszek itp. Moc, stabilność konstrukcji, celność, wygląd - wszystko się liczy, ale przy zachowaniu maksymalnej wygody i "lekkości" użytkowania (z broni będzie też strzelała dziewczyna). Cena nie gra roli. Co polecacie?

Ale zamierzasz kupić nielegalnie broń palną? I pytasz na forum o sugestie?
 
OP
OP
counter
648
1 208
Chodzi o wiatrówkę? Karabin, pistolet?
No, właśnie gdybym wiedział o co chodzi, to bym nie pytał. :) Z tego co na razie wyczytałem, to właśnie wiatrówki bardziej nadają się do strzelania do nieruchomych celów od ASG. Raczej karabin jak pistolet.

Ale zamierzasz kupić nielegalnie broń palną? I pytasz na forum o sugestie?
Nie, skąd taki wniosek?

Chodzi mi o broń (pneumatyczną), którą można zakupić w sklepie z ulicy (bez zezwolenia i rejestracji) i postrzelać sobie z dziewczyną na podwórku for fun. Ma być łatwa w obsłudze, w miarę dokładna, w miarę motzna (tzn. na tyle, żeby pocisk do tych puszek dolatywał i je strącał), fajnie wyglądać itp.


EDIT: Ach, to jest główny temat o broni palnej. Sorry Winettou. Można prosić o wydzielenie lub przeniesienie do właściwszego tematu? :)
 
Ostatnia edycja:

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
Na wiatrówkach się nie znam ale skoro wspomniałeś o ASG
Ma być łatwa w obsłudze, w miarę dokładna, w miarę motzna (tzn. na tyle, żeby pocisk do tych puszek dolatywał i je strącał), fajnie wyglądać itp.
Strasznie ogólne wymagania, nie wiem jak z wymaganiem cenowym to łap to
http://www.taiwangun.com/cm-028
nic nie pisałeś o ergonomi to elektryczna replika Ak47 będzie w sam raz

http://gunfire.pl/product-pol-1152192891-Replika-karabinu-wyborowego-A-K.html
i sprężynowy dragunov, na wajche z wyrzutnika łusek zakładasz kawałek rurki gumowej i nawet dziewczyna nie będzie mieś problemów z przeładowaniem

jeśli cena gra role to zostają pompki
http://www.taiwangun.com/shotgun-long-003-agm
sprawdzony klasyk
http://www.specshop.pl/product_info...anchi_SPAS_12_Shotgun_-_Discoveryline_-_16933
też ujdzie
M-ko filem nie jestem to nie podam nic jankeskiego
ak trafisz w sylwetke człowieka z 30m, swd z 40m, na pompkach z 20m, na tych dystansach strącą puszki, dwa pierwsze przebiją w palcem w d denko puszki z przystawienia.
ofc to co podesłałem to zabawki, dwa pierwsze powinno działać bez problem z 3 lata, pompki moga ale nie muszą paść po pół roku (zbicie sprężyny lub uszkodzenie mechanizmu spustowego).
Jak wolisz coś innego to pisz konkretniej.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Ja dawno temu kupiłem chińską niemiecką wiatrówkę Norconia Germany (zwaną też narkomanią dzierganą) za 120 zł. Straszny szajs.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
O dojebałeś z grubej rury. Potem będzie fama, że libertarianie to sami bogacze. My tu rozmawiamy o sprzęcie za 200-600 zeta, a tam sprężynówki za 1700 w górę.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Cekaus to dobry sklep, sam robiłem u nich zakupy wersji "zmodyfikowanych" i faktycznie czuć różnicę w stosunku do sprzętu fabrycznego.

Nie będę wskazywać konkretnego sprzętu, natomiast uważam, że do takich zabaw najlepszy jest model na sprężynę, bo jest w największym stopniu „bezobsługowy” – nie trzeba doładowywać powietrza/dokupować nabojów co2 i co tu dużo mówić, jest też chyba najmniej awaryjny ze względu na prostą konstrukcję. Mnie się podoba też, że czuć i słychać strzał, choć z drugiej strony lupki tego nie lubią i trzeba się liczyć z tym, że na optykę wyda się więcej :)

Jeśli sprzęt ma mieć „szmoc” to warto unikać typowych plujek robionych pod celność, takich jak np. czeski sprzęt z fabryki C.Z. (slavie). Z drugiej strony, budżetowy sprzęt wyposażony w „szmoc” (np. hatsany) lubi gdy ktoś znający się na rzeczy lekko poprawi rozwiązania fabryczne, ograniczając jego narowistość :) Radziłbym unikać różnych chińskich wynalazków za 2 stówki bo to jest loteria z jakością, raz się trafi w miarę ok. sprzęt, a raz chujnia z grzybnią. Łatwo się zniechęcić dzierżąc w ręku kawał gówna.
 

WoKu

Anarchoautystyk
Członek Załogi
244
662
@tosia, odpowiadałem na pierwszy post w temacie, a counter napisał, że cena nie gra dla niego roli ;) Z tańszych opcji polecam Slavię 630/631/634.
 
OP
OP
counter
648
1 208
Ooo, to o czym pisze Ciek, to jest coś, czego właśnie szukam. Bezobsługowość i prostota, a do tego, żeby strzał pozostawiał jakieś wrażenia (odrzut, miły dla ucha dźwięk). W sumie, celność nie jest jednak dla mnie tak istotna. "Szmoc" - tak. :)

Ciek, WoKu, możecie polecić coś konkretnego z tych droższych sprzętów?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Wiatrówka sprężynowa nie ma odrzutu jak przy wystrzale z broni palnej. Najpierw lekko kopie do tyłu, jednak później, gdy tłok kończy pracę, sprzęt kopie do przodu. To nie są jakieś znaczne ruchy (zależy pewnie od mocy i jakości sprzętu), ale coś czuć i niestety wpływa to na celność. Modyfikacja takiego karabinka zmierza właśnie do zmniejszenia odrzutu, przy zachowaniu pozostałych parametrów. Polegać to może na wymianie części na lepiej spasowane/o lepszych właściwościach, usunięciu fabrycznych niedoróbek w komorze (jakieś złe frezy, wypustki itp. itd.) i dobrym nasmarowaniu.

Do 1000 zł sprzęt ze sprzętu wyposażonego w szmoc popularne są hatsany (warto brac od razu z modyfikacją). Do 1500 - 2000 podlinkowane przez WoKa Weinrauchy (HW77 jest bardzo popularne). Powyżej 2000 już się nie znam zupełnie, ale każdy sprzet powinien być przyzwoity, może coś od Anglików (np. Air Arms)?

Jak cena nie gra roli i szukasz szmocy, a nie celności,to pobaw się w krótką papierologię z rejestracją i kup sobie karabinek FAC (powyżej limitu 17J). Na tych się nie znam, ale czasem przeglądam sobie YT i sprzęty takie jak np. Gunpower SSS wydają się być prawdziwymi kolubrynami, tylko to już jest sprzęt pneumatyczny więc do zestawu pewnie musiałbyś doliczyć butlę do napełniania :)

Pewną ciekawostką odnośnie wiatrówek jest to, że spora część ze sprzętu dostępnego na naszym rynku to sprzęt FAC, który na nasze potrzeby został wykastrowany do limitowego 17J. Przywrócenie tego do pierwotnej mocy nie jest specjalnie skomplikowanym zabiegiem, chociaż trzeba pamiętać, że jest nielegalne. Ja biorę pod uwagę taką możliwość jako zatwardziały doomers - preppers ;)

P.S. Jak ma z tego strzelać kobieta, to warto zwrócić uwagę na ciężar i, jeśli to sprzęt na sprężynę, poczytać (a jeszcze lepiej sprawdzić w sklepie przed zakupem), czy nie ma problemów z naciągiem. Strzelałem kilka razy z hatsana 135 i trzeba mieć niezła parę w łapie żeby w ogóle to naciągnąć, a co dopiero robić to przez godzinę :)
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
No własnie, strzelanie do tarczy/puszek, to raczej nacisk na celność. Ja także bym proponował Slavie, bo do takiej rekreacji to chyba optimum jeśli chodzi stosunek jakości do ceny (choć nie miałem, więc trudno potwierdzić to na 100%). Oczywiście kobieta będzie narzekała na sprężynówkę, bo trzeba naciągać, ale moja żona dużo ze mną strzelała i zabawa przewyższała te niedogodności.

A jest coś sensownego na CO2? I znów chodzi mi raczej o coś w cenie kilkuset złotych, a nie 1000+.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Do 1000 zł z PCP jest szansa kupić tylko hatsana at44. O karabinkach CO2 słyszałem bardzo złe opinie, raczej jest to dobra konstrukcja dla pistoletu, zwłaszcza z efektem blow back. Z drugiej strony nie używałem nic takiego, więc trudno powiedzieć, może znajduje tu zastosowanie "żryjmy gówno, miliony much nie mogą się mylić".

Do 1000 zł powinno się znaleźć coś z PCA, rozwiązanie pośrednie między nabojem CO2 i sprężyną - daje karabin lekki, bez konieczności zabawy w dokupywanie nabojów. Problemem jest to, że trzeba ręką popracować więcej niż przy sprężynie, ale za to nie szarpie przy strzale. Do 1000 zł to nie wiem, może coś Walthera by się znalazło, może coś z firmy Hammerli, która też jest w miarę ok. Na rynku jest dużo sprzętu marki Crossman ale słyszałem, że kupno tego to loteria, jak z każdym sprzętem produkowanym na dalekim wschodzie. Ogólnie z tym PCA jest tak, że sprzęt "single stroke" (pompowany jednym ruchem) ma poziom szmocy w okolicach 5-7J, aby wykręcić więcej, trzeba więcej się nabrandzlować, co na dłuższą metę jest męczące.

Lider, Magnum, Narkomania - to są marki, na które trzeba uważać, reszta jakoś tam daje radę.

Z Chińskiego sprzętu bardzo dobre opinie czytałem o produktach firmy Wuxi Bam Co., Ltd., które na rynku pojawiają się pod nazwami BMK-xx i są wzorowane na sprzęcie wyższej klasy. Gdybym dziś miał kupić coś z budżecie do 1000 zł, to zaryzykowałbym chyba BMK-40 wzorowany na AA TX200 + jakaś lupka za 2-3 stówki, np. coś ze stajni Leapers albo Point Precission. Tylko podkreślam, że na oczy tego nigdy nie widziałem, a jedynie w internetach "Żryjmy gówno (...) ".
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
PCP jest w ogóle zajebiste, tylko trzeba jeszcze do całej zabawy doliczyć koszt butli i tej złączki do ładowania.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Zastanawiam się nad kupnem pistoletu na śrut. W galerii jest jeden sklep, z wiatrówkami itd., mogę też poszukać ofert na allegro. Gdzie najlepiej kupić pistolet na śrut i jaki model wybrać? Interesują mnie takie do 200 zł. Chodzi mi o to, żeby "oswoić się z bronią", tzn. poćwiczyć strzelanie itd. Wiem, że takie coś nie dorównuje broni palnej, ale dopóki jej nie posiadam, mógłbym poćwiczyć na czymś takim. Ale czy warto? Na allegro widziałem, też takie z celownikami laserowymi. Bardziej mnie interesują pistolety, niż wiatrówki. Możecie mi coś doradzić? Pytam poważnie.

Edit: Zauważyłem, że jest podobny wątek, czy jakiś mod mógłby przenieść ten post do tego tematu? https://libertarianizm.net/threads/jaka-wiatrowke-kupic.4931/#post-95589
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Za taką kasę raczej nic nie kupisz. Najbliższe co mi przychodzi do głowy i zbiera w miarę pozytywne recenzje to Crosman 2240
http://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_2240_5,5_mm_p2754.xml
a jak wolisz pompkę (jak chcesz strzelać więcej to nie polecam) to Crosman 1377
http://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_1377_classic_4,5_mm_p2551.xml (to ma pestki 4,5mm, które zazwyczaj są tańsze).

Tanie pistolety nie mają magazynków i mechanizmu odrzutu. Nie odwzorowują również wizualnie broni palnej.
 
Do góry Bottom