Jak ominąć blokadę sieci Tor?

Negro Chicken

Active Member
130
87
Mowa o blokadzie po stronie serwisów internetowych, nie konsumenckich dostawców internetu. Ot, skąd Wikipedia wie, że łączę się z sieci Tor? Mają listę wszystkich węzłów wyjściowych? Może da się ich jakoś przechytrzyć?
 
OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
87
@Grzechotnik
Skonfigurowałem sobie Tor Browser, by działała z AdvOR i bym mógł ręcznie wybierać sobie IP. Kiedyś, pamiętam, właśnie ta metoda pozwalała omijać podobne blokady, ale teraz to już chyba nie działa. Nie znalazłem takiego węzła wyjściowego, który nie byłby zablokowany.

W jaki sposób skonfigurować Tor Browser, aby robił to, o czym mówisz?

I czy po prostu nie jest tak, że Tor wysyła jakieś znaki rozpoznawcze, aby pokazać, że jest Torem? Gdzieś chyba na taką informację trafiłem. I jeśli tak, to czy dałoby się to wyłączyć w jakiś sposób?
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 026
Ręczne wybieranie niezbanowanych exit nodes jest zmudne i krótkotrwałe. Zestawiaj zewnętrzne proxy za torem. Na forum kryptoanarchizmu znajdziesz porady dt. znajdowania serwerów proxy i ustawiania łańcucha proxy.
 
OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
87
Ciekaw jestem, swoją drogą, w jaki sposób Wikipedia blokuje węzły wyjściowe, które mają uptime np. jedna minuta.
 
OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
87
Opisałem swój problem na forum kryptoanarchizmu. Generalnie problem z metodą z BFilter jest taki, że Tor Browser po wyłączeniu TorLauncher musi mieć zapodane proxy typu socks, a nie http (jak BFilter), by dalej normalnie działać. Tor Browser ma tę ogromną zaletę, że świetnie wypada w teście na na panopticlick.eff.org, dlatego chcę go używać.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
500
Możesz załadować jakieś webproxy (google: webproxy list) w przeglądarce tora i w ten sposób osiągnąć ten sam efekt. Problem z webproxy jest niestety taki, że psują skrypty na stronach i czasem np. nie da się gdzieś zapostować, etc. Dużo jest kombinowania.
 
Do góry Bottom