Ja i broń palna - konkretnie i na temat

Ty i broń palna czyli:


  • Total voters
    15

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość osób niezależnie od płci nie jest zainteresowana posiadaniem broni i strzelaniem na strzelnicach w ramach tego co jest w Polsce możliwe. To co byśmy chcieli aby było to zupełnie inna sprawa. Interesuje mnie stosunek i konkretne działanie tu i teraz. Stąd ta ankieta. Nie jest poglądowa na zasadzie co chciałbym aby było - dotyczy sytuacji obecnej i naszego kontaktu z bronią lub braku tegoż kontaktu.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Zamknięte ankiety to nowotwór, zamknięte kiepsko przemyślane ankiety to nowotwór złośliwy.

Byłem parę razy, postrzelałem i jakoś mi się nie chce więcej. Broń spadłą dosyć nisko w rankingu pożądanych przyjemności, zaś praktycznego sensu posiadania broni nie widzę w tej chwili.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ale te 4 opcje nie wyczerpują tematu. Ja nie mam broni i nie chodzę na strzelnicę z wielu powodów: kosztów, lenistwa, fobi społecznej. Jeśli miałbym więcej kasy, pozostałe tematy cudownie nie znikną, więc raczej nie zacznę. Albo zacznę, bo kto to teraz wie.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Nie mam broni bo szkoda mi kasy i czasu na jej nabycie.
Poza tym do dupy z taką bronią, z której nie można nawet pod domem sobie postrzelać.
Nie chodzę na strzelnicę bo aż tak bardzo nie interesuje mnie strzelanie do tarczy, żeby za to płacić.
Mam ciekawsze rzeczy do roboty.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Żadna ankieta nie wyczerpie tematu. Praktyczny sens obecnie to tylko umiejętność strzelania i obchodzenia się z bronią na poziomie cywilnym. Nie ma żadnych przeszkód aby ktokolwiek na tym forum skonstruował własną jaka mu się podoba. Mnie bardziej interesuje to ile osób przynajmniej tutaj robi coś w tym kierunku aby posiadać i używać w ramach obowiązującego prawa czyli na strzelnicach.
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Nie mam broni bo szkoda mi kasy i czasu na jej nabycie.
Poza tym do dupy z taką bronią, z której nie można nawet pod domem sobie postrzelać.
Nie chodzę na strzelnicę bo aż tak bardzo nie interesuje mnie strzelanie do tarczy, żeby za to płacić.
Mam ciekawsze rzeczy do roboty.

Jak wyobrażasz sobie strzelanie pod domem? Jak wybudujesz sobie strzelnicę na własnej działce to możesz. Prawo tego nie zabrania. Wypowiedź infantylna.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Jak wyobrażasz sobie strzelanie pod domem? Jak wybudujesz sobie strzelnicę na własnej działce to możesz. Prawo tego nie zabrania. Wypowiedź infantylna.

Normalnie, wychodzę przed dom, stawiam puszkę albo inny cel i do niego strzelam.
Jak mam dla czegoś takiego budować strzelnicę z 2 metrowym murem i sprawdzeniem wód gruntowych to dziękuję.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Nie chodzę na strzelnicę bo aż tak bardzo nie interesuje mnie strzelanie do tarczy, żeby za to płacić.

A jednak polecałbym pójście kilka razy i wystrzelenie łącznie około stu sztuk amunicji przynajmniej z trzech modeli broni krótkiej i jednego karabinu. Nie jest to specjalnie droga impreza - kol. @Oreł dla przykładu ma taki oto cennik: http://zbrojownia.org/?p=612

Stowarzyszenie Zbrojownia zaprasza na strzelanie we wtorek 13 grudnia na strzelnicy Magnum w Poznaniu przy ulicy Dojazd!

Dla członków Stowarzyszenia Zbrojownia z opłaconą składką wstęp jest bezpłatny.
Pozostali uczestnicy płacą za wstęp 40 zł.

Można wypełnić deklarację oraz zapłacić składkę roczną w wysokości 100 zł na miejscu (nie płacąc dodatkowo za wstęp) i od razu otrzymać zaświadczenie o członkostwie, potrzebne do pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
Po 3 miesiącach od przystąpienia można zdać na patent strzelecki, uzyskać licencję zawodniczą PZSS i ubiegać się o pozwolenie na broń do celów sportowych.

Każdy uczestnik wykupuje dowolną ilość żetonów po 15 zł. Za jeden żeton można oddać, do wyboru:
– 20 strzałów z broni kal. .22 LR
– 10 strzałów ze współczesnych pistoletów kal. 9 mm
– 8 strzałów z AK i Sa. vz. 58
– 6 strzałów ze strzelb, pistoletów kal. .45 i 7,62×25, rewolwerów
– 5 strzałów z karabinków kal. .223 Rem (Galil, Beryl, AR-15)
– 5 strzałów z Mosina
– 5 strzałów z pistoletów zabytkowych (Vis, P-08, Browning HP, P-38)
– 3 strzały z pozostałych karabinów, Desert Eagle i .44 Magnum

Strzelanie potrwa od 16:30 do 19:30, kasa będzie czynna do 19:15.
Do udziału nie są potrzebne żadne uprawnienia ani doświadczenie, organizatorzy wszystko wytłumaczą.

Polecam dlatego, ze jest to umiejętność którą warto mieć, na równi z np. umiejętnością kierowania pojazdami.
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Możesz to zrobić jak najbardziej ale to miejsce gdzie postawisz puszkę ma być strzelnicą na twojej działce.
Stawiam puszkę i jest strzelnica. A czemu koniecznie na mojej?
A jeśli właściciel działki nie ma nic przeciwko, żebym sobie strzelał na jego działce?
Albo na terenie niczyim?
 
Ostatnia edycja:

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Jakby można było ot tak wejść sobie do pierwszego (no może nie pierwszego) lepszego sklepu na rogu i kupić ją bez zbędnej papierologii i sporo ludzi dookoła by ją miało to też bym ją wtedy nabył i poszedł na strzelnicę by nauczyć się z nią obchodzić. Ale, że mało kto ją ma, nikt mi nią nigdy nie groził i w ogóle nie czuję się jakoś zagrożony (Polska to bezpieczny kraj) to jest mi ona zbędna, zbędna jest mi też znajomość obsługi jej i nie interesuję się nią. A strzelanie do tarczy dla samego strzelania do niej wydaje mi się strasznie nudne.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Jakby można było ot tak wejść sobie do pierwszego (no może nie pierwszego) lepszego sklepu na rogu i kupić ją bez zbędnej papierologii i sporo ludzi dookoła by ją miało to też bym ją wtedy nabył i poszedł na strzelnicę by nauczyć się z nią obchodzić. Ale, że mało kto ją ma, nikt mi nią nigdy nie groził i w ogóle nie czuję się jakoś zagrożony (Polska to bezpieczny kraj) to jest mi ona zbędna, zbędna jest mi też znajomość obsługi jej i nie interesuję się nią. A strzelanie do tarczy dla samego strzelania do niej wydaje mi się strasznie nudne.

Strzelanie do tarczy jest nudne, ale przez pierwsze kilkadziesiąt strzałów de facto oswajasz się z trzymaniem broni i jej obsługą. Żałuję że nie poszedłem na żaden kurs rozbierania i czyszczenia, ale jeszcze pójdę.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Jeśli miałbym inwestować w broń, to głównie po to, aby mieć czym zdobyć lepszą broń w przypadku konfliktu. Plus jakaś bazowa wiedza z zakresu obchodzenia się i użytkowania. Niestety, obecnie jest to bardzo droga zabawa, choć rzeczywiście te umiejętności mogą być całkiem przydatne w przypadku konfliktu, bo na co dzień, to zupełnie nie.

Nie interesuje mnie broń jak artefakt sam w sobie, ale jedynie jako przedmiot użytkowy oraz rekreacyjny. Z rekreacją bronią jest u nas niezmiernie trudno, więc ta funkcja raczej jest słaba, a z użytkowaniem jeszcze gorzej. Szkoda zachodu.
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
A odnośnie tego, że strzelanie do tarczy jest nudne? A do czego chcielibyście strzelać aby nie było to nudne? Do zwierząt i ptactwa możecie, do puszek i melonów również. No to do czego strzelanie nie jest nudne bo nie rozumiem?
 
W

Werner Richardson

Guest
Kiedyś patrzyłem na cennik - jedna wystrzelana kula z pistoletu 2 zł - do karabinu pewnie o wiele więcej.

To za pewne ciekawe uczucie strzelać w trybie 3 strzałowym z karabinu wiedząc że za każdym razem ubywa ci z kieszeni 15 zł.
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
tolep Do tego nie jest potrzebny żaden kurs. Idziesz na strzelnicę i zamiast strzelać rozbierasz i czyścisz. Kwestia dogadania się z właścicielem strzelnicy. A jak się ma własną to możesz czyścic i rozbierać od rana do wieczora.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Posiadać do obrony czy ataku, najlepiej z tłumikiem i bez rejestracji, bym chciał. Strzelać regularnie raczej nie, chociaż w sumie to nie wiem. Procedura nabywania jest dla mnie bardziej zniechęcająca niż cena. Czyli ankieta też mi nie pasuje.
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200
Kiedyś nie chodziłem na strzelnicę z powodu braku kasy. Później mi się kondycja finansowa polepszyła, ale jest wiele, wiele innych rzeczy, które chciałem nabyć bardziej, niż strzelać, więc odłożyłem strzelanie. Myślę, że jednak w przewidywalnym czasie jednak zrealizują swoją listę i też trochę kasy przeznaczę na strzelanie.
Jeśli chodzi o legalne posiadanie broni, to mam plany wyemigrować. Jakbym w Polsce dostał pozwolenie na broń to (wydaje mi się) nic by mi ono nie dało na terytorium innego państwa.

Nawet jakby strzelanie okazało się dla mnie nudne to i tak pewnie bym trochę strzelał, bo lubię nabywać umiejętności pozwalające stawać się bardziej niezależnym. Nudniejsze rzeczy robiłem w tym celu, no ale ja jestem specyficzny.
 
Do góry Bottom