1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Islandia 930-1262

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez Obłomow, 7 Kwiecień 2012.

1. Obłomow

Obłomow New Member

Polubienia:
    0
    Wstydźcie się, to ja muszę zakładać wam temat o pierwszym akapie w historii :D

Swoją drogą to nie @kapitaliści pierwsi ją na nowo odkryli, pisał o niej już Kropotkin. Średniowiecze to magiczny kącik, w którym ludzie wyzwalają się z samsary ideologicznych podziałów i znajdują coś dla siebie, nieważne czy to jakaś ultrareakcja od Wielomskiego czy taki anarchokomuszek jak wspomniany przeze mnie księciunio :)

2. Obłomow

Obłomow New Member

Polubienia:
    0
    Z tego co mi wiadomo, to chyba było coś podobnego w Irlandii, ale nie na taką skalę, i był nominalnie (ale nic poza tym ;)) sprawujący kontrolę nad tymi wszystkimi władykami Wysoki Król?

3. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Polubienia:
    4 592

Anarchia w czasach wikingów. Policentryczny system prawny średniowiecznej Islandii i jego upadek.
    Opublikowany 15.03.2015
    Wykład dr Włodzimierza Gogłozy dla Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Gdańsku. Spotkanie odbyło się w ramach Koła Naukowego Przyjaciół Wolności im. Adama Heydela, partnerem wydarzenia był gdański oddział Stowarzyszenia KoLiber.

nazimno, kr2y510, nuri oraz 1 użytkownik lubi to.
  4. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 483

T.M. lubi to.
  5. T.M.

T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

Polubienia:
    3 614
    Przeczytałem wersję sprzed korekty tego artykułu Gogłozy.

Krytykuje on tradycyjną narrację akapową, ale jeszcze bardziej ankomową. Obie określa jako zbyt uproszczone i robione pod tezę z filozofii polityki, a ignorujące przekaz historyczny. To jest właśnie niebezpieczeństwo opierania akapowej narracji na przykładach historycznych, tym bardziej z odległej przeszłości, kiedy struktura społeczna była zupełnie inna, obowiązywały inne paradygmaty.

kr2y510 i Alu lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.