Instytut Kryptoanarchii - decentralizacja - HCPP16 konferencja 2016.09.30

antinet

New Member
20
22
Konferencja o decentralizacji - głównie przez projekty informatyczno-finansowe, np. Bitcoin i tematy pokrewne.

Czechy - Praga.

Od piątku 2016.09.30 od popołudnia, przez cały weekend (koniec w niedzielę wieczór).

https://hcpp.cz/

Bilety od ok. 240 złotych za wejście na konferencję przez te 3 dni.

Jest też opcja zakupu za około 500 złotych biletu razem z Trezorem czyli bezpiecznym open-hardware walletem bitcoina sprzętowym, produkowanym właśnie tam w Czechach o ile wiem.

Zakup biletu odbywa się również w walucie bitcoin (lub inne opcje ale za opłatą manipulacyjną 5%).

Myślę że to może być bardzo ciekawa konferencja o technologiach które zmienią świat, oraz można pewnie spotkać tam dużo spoko ludzi - i z speakerów i z widowni.
Może ktoś z tąd też pomoże zaistnieć i polskiej grupie libów czy nawiązać jakieś znajomości, kontakty i okazje do działań a nawet biznesu.

p.s. Znajomy na pewno jedzie, jeżeli ktoś z tutejszych chciałby tanio się przewieźć z małopolski autem do celu to zapraszam na PW (dla osób posiadających konto przed 2016 ;)
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Konferencja o decentralizacji - głównie przez projekty informatyczno-finansowe, np. Bitcoin i tematy pokrewne.

Czechy - Praga.

Od piątku 2016.09.30 od popołudnia, przez cały weekend (koniec w niedzielę wieczór).

https://hcpp.cz/

Bilety od ok. 240 złotych za wejście na konferencję przez te 3 dni.

Jest też opcja zakupu za około 500 złotych biletu razem z Trezorem czyli bezpiecznym open-hardware walletem bitcoina sprzętowym, produkowanym właśnie tam w Czechach o ile wiem.

Zakup biletu odbywa się również w walucie bitcoin (lub inne opcje ale za opłatą manipulacyjną 5%).

Myślę że to może być bardzo ciekawa konferencja o technologiach które zmienią świat, oraz można pewnie spotkać tam dużo spoko ludzi - i z speakerów i z widowni.
Może ktoś z tąd też pomoże zaistnieć i polskiej grupie libów czy nawiązać jakieś znajomości, kontakty i okazje do działań a nawet biznesu.

p.s. Znajomy na pewno jedzie, jeżeli ktoś z tutejszych chciałby tanio się przewieźć z małopolski autem do celu to zapraszam na PW (dla osób posiadających konto przed 2016 ;)
Podali cenę w złotówkach, a nie BTC... zastanowiłbym się nad profesjonalizmem tej imprezy...
 
OP
OP
A

antinet

New Member
20
22
Podali cenę w złotówkach, a nie BTC... zastanowiłbym się nad profesjonalizmem tej imprezy...

Hm patrzyłeś na tą stronę w ogóle? :)
Cenę podali w koronach czeskich ogólnie, a oczywiście wartość w BTC widzisz w momencie decyzji o zapłacie.

Każdy sklep tak robi, bo kurs bitcoin ciągle skacze, np teraz jest ponad x2 wyższy (do ceny złota, czy do ceny typowych walut fiat) niż kilka miesięcy temu. Jak inaczej miało by to wyglądać gdy sprzedajesz coś gdzie faktycznie oczekujesz danego przychodu w ogólnej "silne nabywczej"?

Czasem podaje się jeszcze w złocie, ale to między libami w biznesie widziałem tylko ;)
 
Ostatnia edycja:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Hm patrzyłeś na tą stronę w ogóle? :)
Cenę podali w koronach czeskich ogólnie, a oczywiście wartość w BTC widzisz w momencie decyzji o zapłacie.

Każdy sklep tak robi, bo kurs bitcoin ciągle skacze, np teraz jest ponad x2 wyższy (do ceny złota, czy do ceny typowych walut fiat) niż kilka miesięcy temu. Jak inaczej miało by to wyglądać gdy sprzedajesz coś gdzie faktycznie oczekujesz danego przychodu w ogólnej "silne nabywczej"?

Czasem podaje się jeszcze w złocie, ale to między libami w biznesie widziałem tylko ;)
Za mało bywasz na libnecie ;) To był tylko żart, ideę i konfę probsuję. ;)
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Tak na przyszłość. Ja bym pojechał, ale jakby to było za miesiąc, a nie za kilka dni. Następnym razem dajcie znać wcześniej. Moglibyśmy się zabrać moją furą.
 
OP
OP
A

antinet

New Member
20
22
Tak na przyszłość. Ja bym pojechał, ale jakby to było za miesiąc, a nie za kilka dni. Następnym razem dajcie znać wcześniej. Moglibyśmy się zabrać moją furą.

Ok.

Moi znajomi też się dowiedzieli właściwie w poniedziałek, ale jak zobaczyliśmy jakie tam są super tematy i że to poważna sprawa - i też open hardware, wszystko o czym marzy porządny kryptoanarchista, to wiedzieliśmy że po prostu nie można przegapić ;)
Akurat praca taka że można po prostu nie przyjść w piątek i już.

Gdybyś jednak zmnienił zdanie, lub ktoś inny z forum się namyśłił to tutaj zobaczymy podczas konferencji czy ktoś jest i można "iść na piwo". Też jest opcja pojechania razem w piątek bardzo wcześnie rano (jak ktoś sam dotrze do Krakowa).

W razie pytań najlepszy byłby kontakt na komunikatorze jabber który jest otwarty, są darmowe otwarte programy do niego, wiele serwerów (np. @dukgo.com) pozwala zakładać konto i używać z tor, wiele aplikacji działa przez tor gdy się je ustawi (darmowy Xabber na android, Pidgin na linux/win/mac) można tam dodać wtyczkę i mieć szyfrowanie end to end bardzo bezpieczne (czasem nie dochodzą wiadomości to trzeba pisać ponownie, taką ma wadę) plugin OTR (off the record).

Namiary:
mało zaufany ale zawsze pod ręką:
sg.mobi.antinet@dukgo.com: i tam mamy OTR 234455E7 2CB49B10 7D319724 B7C0DE1E A74B1221
bardziej zaufany ale żadziej online:
opentx@dukgo.com ; OTR Fingerprint: 4A04D8BA AC2731EB 50F8B7FC C20B25E0 43685808

Jeszcze inny kontakt to na irc icann.irc.meshnet.pl (można Tor, można SSL na porcie 6697 self-signed) na kanale #antinet
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
... i tam mamy OTR 234455E7 2CB49B10 7D319724 B7C0DE1E A74B1221
...
OTR Fingerprint: 4A04D8BA AC2731EB 50F8B7FC C20B25E0 43685808
Dziś trzeba przejść na OMEMO (Conversations i Gajim już to mają). OTR, PGP/GPG (oraz ich pochodna OX) są dziś już niewygodnymi w użyciu muzealiami kryptografii.
 
OP
OP
A

antinet

New Member
20
22
Dziś trzeba przejść na OMEMO (Conversations i Gajim już to mają). OTR, PGP/GPG (oraz ich pochodna OX) są dziś już niewygodnymi w użyciu muzealiami kryptografii.

Faktycznie OTR ma wiele problemów (głównie z wsparciem wielu logowań na konto) i OMEMO jak rozumiem załatwi sprawę.

Ale w czym problem z PGP/GPG? Do podpisów publicznych i szyfrowania do publicznego klucza (np emaili) się bardzo sprawdzają.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ale tam po za krzysiem chyba nikt nie wchodzi w sumie ;]
ostatnio to nawet i on tam sie nie pokazuje, ino jakiś kurwa troll ciągle zakłada nowy temat by zadać jakieś pytanie, kurwa połamie mu paluchy jak go kiedyś namierze i dorwe
no ale niezarejestrowani ciągle czytają tam na forum coś, więc info tam bardziej nawet pasuje niż tutaj...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
OTR ma wiele problemów
Ma. Nie chroni transferów plików. Brak możliwości napisania czegoś ofline i złe implementacje, czyli podczas zerwania połączenia i jego wznowienia są wycieki na rosterze. Kiedyś potrzeba było zarówno PGP jak i OTR, by wszystko było cacy. Z PGP są problemy z transferem kluczy na różne urządzenia (praktycznie nikt tego nie robi) i wiele innych. Potem wymyślili OX, który się nie przyjął, teraz jest OMEMO, które ma załatwić wszystkie bolączki PGP i OTR. Zapowiada się dobrze.

OMEMO jak rozumiem załatwi sprawę.
Od strony kryptografii TAK.
Ale pozostają inne problemosy. Na razie OMEMO mają Conversations i Gajim (może już dołączyli inni - nie wiem). I znów zaczyna się operetka, bo by zmusić Conversations do używania sieci Tor, należy podczas zakładania konta odciąć fona od sieci, by nie było wycieków.

IMO niezbędne są wersje Conversations i K9-mail, takie co nie wychodzą na zewnątrz, chodzą wyłącznie albo po socketach albo na lokalnym hoście (np. do I2P). I znów problemosy, bo nie ma żadnego otwartego firewalla pod Androida, by mieć pewność.


ostatnio to nawet i on tam sie nie pokazuje
Czyta ale nie pisze, brak czasu.

jakiś kurwa troll ciągle zakłada nowy temat by zadać jakieś pytanie, kurwa połamie mu paluchy jak go kiedyś namierze i dorwe
Przez takich zasrańców jak ten tępy troll, to się człowiekowi nawet nie chce pisać nowych ciekawych rzeczy na forum. Też mam ochotę zrobić mu krzywdę. ;)

niezarejestrowani ciągle czytają tam na forum coś
Właśnie dla nich jest to forum.
 
Do góry Bottom