Identyfikacja muzyki - raczej nie maszynowa

senkelp

Member
47
46
Proszę o pomoc. Nagrałem słabym telefonem komórkowym jakiś kawałek muzyczny który grany był na jakimś wydarzeniu w którym brałem udział parę lat temu. Nagranie jest słabej jakości, ale wyraźnie słychać melodię i ton głosu, natomiast trudno rozróżnić słowa. Kawałek jest po angielsku. Aplikacje rozpoznające muzykę raczej sobie z tym nie poradzą, zresztą kawałek nie jest chyba popularny tylko niszowy. Dlatego pytanie czy jest jakieś międzynarodowe czy anglojęzyczne forum albo społeczność gdzie można wrzucić takie nagranie i mieć nadzieję że ktoś pomoże je zidentyfikować? Dziękuję. PS Pytam tutaj bo wiem że libertarianie wiedzą wiele ciekawych rzeczy i są w pewien sposób awangardą technologiczną :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Powinieneś zacząć od zamieszczenie gdzieś tego nagrania, bo a nuż ktoś z nas zna...
 
OP
OP
S

senkelp

Member
47
46
Nie chciałem wrzucać tutaj tego z powodów oczywistych. Celem tego forum nie jest w żaden sposób identyfikacja muzyki. Po drugie szanse, że ktoś rozpozna ten akurat kawałek tutaj oceniam na poniżej 1:10 0000 :) Dlatego zapytałem raczej o miejsca, gdzie szansa na to byłaby znacznie większa. Ale OK skoro tak napisałeś, to czemu nie. Jakoś jak wspomniałem fatalna (trzeba mocno podkręcić głośność żeby dobrze słyszeć, najlepiej nagrane jest ostatnie 20 sekund, całość to minuta czterdzieści. http://www.sendspace.com/file/jk35wd
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
jesteś pewien że to angielski? miejscami brzmi jakoś dziwnie, ale ani słowa zrozumieć nie idzie, miejscami brzmi jak angielski miejscami nie...
 
OP
OP
S

senkelp

Member
47
46
Oczywiście że nie jestem pewien. Przypomina trochę angielski ale może to inny język. Dlatego nie oczekiwałem pomocy w identyfikacji utwory ale w zasugerowaniu mi właściwego miejsca gdzie taką pomoc mógłbym uzyskać :)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
To było grane przez zespół? Jeśli tak, to czy próbowałeś znaleźć listę zespołów grających na tym wydarzeniu?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
językowo to tak jakbym wyłapał kilka angielskich słówek ale w dialekcie moze irlandzkim, czasem brzmi mi to na szwedzki hehe
no właśnie pamiętasz gdzie to byłeś jak nagrywałeś?
 
OP
OP
S

senkelp

Member
47
46
Dzięki. Sam znalazłem coś takiego może kiedyś tam komuś się przyda http://www.musipedia.org/ na tej stronie można na różne sposoby identyfikować muzykę. Na wszystkie z wyjątkiem wstawienia gotowego byle jak nagranego pliku muzycznego. Swoją drogą szukałem po sieci stron społecznościowych gdzie ludzie wstawiają swoje nagrania a inni próbują im pomóc z identyfikacją utworu i wyobraźcie sobie że takich stron właściwie nie ma. To jest bardzo dziwne bo dzisiejszy internet jest zorientowany pro społecznościowe i samopomocowo i wiele stron właśnie na taki charakter. Są strony na których można wstawić zdjęcie liścia i pomogą ci zidentyfikować roślinę, zdjęcie cycka i powiedzą ci ile jego właścicielka może mieć lat, nagranie wideo okolicy i będą usiłowali ustalić co to za okolica a nie ma strony gdzie można wrzucić jakieś tam nagranie muzyczne i poprosić o małe śledztwo na jego temat :) A co do mojego pliku to gdybym zidentyfikował jakiś ciąg wyrazów to pewnie po tekście -lyrics- bym to ustalił.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
jetpunka juz znam... za słabe troche te zagadki...
kiedyś na frizonie był temat podawało sie jakieś fotki i zgadywaliśmy co to za miejscowość, potem na moim lokalnym forum też było ale po jakimś czasie nikt nie chciał sie ze mną w to bawić bo za dobry byłem hehe
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Wstaw na reddit, wyznacz przyzwoitą nagrodę w btc, to może ktoś rozpozna. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Mnie sie wydaje, że szukasz troche w złym kierunku. Łatwiej będzie, gdy sampel uda sie oczyścić na tyle by rozpoznać w nim konkretne słowa zamiast muzy - wtedy po tekście znajdziesz utwór. Zapytaj na forum Audacity - są tam spece od takich rzeczy i kilkakrotnie widziałem prośby o oczyszczenie nagrania - najpierw popróbuj sam, ale prawdopodobnie nie da to efektu, bo do tego trzeba lepszych narzędzi niż te open sourceowe. Odszumią i rozpoznają tekst a wtedy powinno być z górki.
 
OP
OP
S

senkelp

Member
47
46
Ciekawa rzecz nauczyć się samemu chociaż w podstawowy sposób oczyszczać nagrania. Spróbuję. O sofcie Audacity słyszałem. Czy jest coś lepszego, nawet niekoniecznie opensourcowego, do takich celów?
 
Do góry Bottom