hosting, gdzie najlepiej?

A

Antoni Wiech

Guest
Mi najbardziej pasował na nazwa.pl, bardzo dobry i przejrzysty panel sterowania serwerem itd, ale przywalili mi cenę dość dużą jak się skończyła promocja i myślę nad zmianą.

Gazda polecał mi az.pl, ale znalazłem takie coś:

http://www.1and1.pl, proponują dwa lata absolutnie za free.

ale nie znam się na tyle, żeby wykryć jakieś ewentualne "ukryte wady".

Ktoś coś poleca?
 

vlimek

New Member
51
0
Bezpieczny hosting oferują firmy hostujące "kontrowersyjne" serwisy. Radziłbym popatrzeć kto hostuje WikiLeaks itp. i uderzać do tych providerów.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Czas na mnie. Będę się zwijał z AZ gdzie ponad 10 lat miałem hosting i parę domen. Hosting prawie nieużywany, blogaska zaniedbałem, jest parę customowych wpisów delegujących poszczególne domeny na darmowe konta firmowe Google (których już Google nie oferuje ale wciąż działają stare). Płaciłem te ponad 300 brutto na rok za nic. Czyste lenistwo. BTW. od lat wiem że można sobie jakiś podstawowy certyfikat SSL zainstalować za darmo, nawet nie zebrałem się do tego żeby sprawdzić jak to się robi. W życiu teżnie przenosiłem domeny ani contentu z jednego hostingu na drugi.

Teraz AZ.pl mi zaproponowało przedłużenie tego starego konta hostingowego za ponad 500 zł na rok, a trzeba dodać ze za przedłużenie doment tez kasują jak za zboże.

Poszukuję nowego usługodawcy zarówno dla hostingu jak i rejestratora domen. Ma być w miarę tanio, wszystkie potrzebne ficzery w możliwie standardowych wersjach, przydałoby się tez jakieś sensowne wsparcie w całym procesie transferu. I mam na to około dwa tygodnie. To wykonalne?

Pierwsza firma która mi przychodi do łba to OVH. Jakieś inne propozycje, najchetniej z krótkim uzasadnieniem osobistym? Wolałbym jakąś dużą firmę, o ugruntowanej pozycji. I najgorzyj że nie ma gdzie spytać, wszystkie popularne miejsca gdzie się dyskutuje o takich sprawach są opanowane przez spamerów i trolli.
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Domeny to OVH - jestem zadowolony od lat, przeniosłem tam kiedyś wszystkie z różnych miejsc porozrzucane. Nie wiem jak z ich hostingiem, bo nie używałem, do lat używam Dreamhosta, gdzie jest forum, blogi różne i takie tam, ale za to sporo płacimy, bo to VPS. Shared hosting jest dużo tańszy i też działa spoko. Certy darmowe z automatu dają. Bardzo wygodny panel.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Teraz AZ.pl mi zaproponowało przedłużenie tego starego konta hostingowego za ponad 500 zł na rok, a trzeba dodać ze za przedłużenie doment tez kasują jak za zboże.

Pierwsza firma która mi przychodi do łba to OVH. Jakieś inne propozycje, najchetniej z krótkim uzasadnieniem osobistym? Wolałbym jakąś dużą firmę, o ugruntowanej pozycji. I najgorzyj że nie ma gdzie spytać, wszystkie popularne miejsca gdzie się dyskutuje o takich sprawach są opanowane przez spamerów i trolli.
AZ.PL to największe gówno z jakim miałem do czynienia w życiu. Poblokowali mi serwery po 8 miesiącach hostingu, nie udzielając informacji dlaczego. Mało tego dali mi 12h na skopiowanie wszystkich moich danych, nie zdążyłem wszystkiego skopiować. Jako, że jestem anty-systemowcem ss-manom się to nie podobało i nie podoba do dziś, więc zapewne AZ.PL współpracują z polskimi ss najwyraźniej. Od tamtego czasu jestem na amerykańskich serwerach, żadnych problemów, bardzo dobra pomoc 24h na dobę, świetnie sobie radzą z polskimi ss, trolami oraz hakierami.

Jeśli czujesz się liberarianinem nie wspieraj AZ.PL kolaborantów państwa i wrogich nam służb specjalnych, którzy chcą blokować dostęp do prawdy!

Co do OVH to mam tam tylko domeny i jestem bardzo zadowolony. Ale to firma francuzka i bronią się przed ss.
 
Do góry Bottom