Hołodomor

maro_no_maro

Member
54
11
Gwoli przypomnienia, ewentualnie edukacji (kiedy uczęszczałem do szkoły a uczęszczałem niedawno, nie wiem dlaczego, nie było o tym mowy) oraz przypomnieniu, że socjalizm jest po prostu zły:

http://www.rp.pl/artykul/11,929714-Holodomor---Wielki-Glod.html?p=1

mi najbardziej podoba się fragment:

Ludzie jedli, co popadnie - korzonki, kwiaty, liście, owady, szczury, korę z drzew, mrówki. Wielu szukało ratunku w miastach, gdzie umierali na ulicach. Niektórzy, doprowadzeni z głodu do szaleństwa, zjadali ciała zmarłych członków rodziny. Dochodziło też do zabójstw, zwłaszcza dzieci, które następnie zjadano. Niekiedy rodzice sami zabijali jedno z dzieci, by uratować pozostałe. Były też grupy mordujące ludzi i sprzedające ich ciała jako mięso na bazarach. Robert Kuśnierz przytacza szereg wywołujących grozę relacji o kanibalizmie. O rozmiarach tego zjawiska świadczą wyroki sądów, które w latach 1932 -1933 za ten proceder skazały 2505 osób.
 
D

Deleted member 427

Guest
Największe ludobójstwo w historii - najszybsze i największe. Tak przynajmniej twierdzą autorzy brytyjskiego dokumentu The Soviet Story. The Greatest Victory of Mass Murder:

280melu.jpg
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Typów spod czerwonej gwiazdy to nie rusza, oni uważają, że ludzie cierpią bo Facebook zmusza ich do lajkowania a pracodawca daje umowy "śmieciowe"...
 
Do góry Bottom