kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 233
kto bedzie nastepnym hegemonem? chiny? a moze usa znowu?
Według mnie to będzie zależeć od polityki USA, wewnętrznej i zewnętrznej, bo chińska polityka się nie zmienia i nic nie wskazuje by się chciała zmienić. Jak będą dalej tolerować lewicę, to wcześniej czy później hegemonem będą Chiny. No i dochodzi do tego jeszcze ichnia polityka zewnętrzna. Jak chcą nadrobić i przegonić Chiny muszą ją zmienić. Kulą u nogi USA jest żydowskie państwo w Palestynie i ten problem USA muszą jakoś rozwiązać.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 971
Nie wiem jak na świecie, ale w Polsce mogą dominować długo, bo Polacy to są pasywki (terminologia gejowska) a amerykański dominator kojarzy im się z poprawą statusu, Coca Colą i obroną przed Rosją. Związek PL-USA będzie jak związek kobiety z damskim bokserem i pijakiem. Ona go nie opuści.

Jak dowiedziało się "Do Rzeczy", to jednak nie pierwszy taki wyskok ambasador Mosbacher. Nasze źródło w rządzie PiS mówi, że amerykańska ambasador jesienią tego roku wzywała do siebie "na rozmowy" osoby związane z polskim rządem, które zaangażowane były w pracę nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych.

– Pani ambasador zapraszała na spotkanie w sposób, który sprawiał wrażenie, że to bardziej polecenie służbowe. Żywo interesowała się jak przebiegają prace nad zmianami w przepisach. Dociekała. A potem padło bardzo zaskakujące żądanie – mówi nasz rozmówca. Zaproszenie na spotkanie otrzymało od ambasador Mosbacher co najmniej kilka osób pracujących nad zmianami przepisów gospodarczych. Co usłyszeli?

– Pani ambasador bardzo wyraźnie, otwartym tekstem zadeklarowała, że nie powinno być tak, że wszystkie podmioty funkcjonujące na polskim rynku płacą podatek w podobnej wysokości. Mówiła, że polski i europejski rynek jest trudny dla amerykańskich firm i oczekiwała, że wprowadzone zostaną rozwiązania zmniejszające wysokość obciążeń podatkowych dla firm pochodzących ze Stanów Zjednoczonych​
https://dorzeczy.pl/kraj/85249/Kolejne-roszczenia-ambasador-Mosbacher.html

To trochę jak z telekonferencjami kolejnych amerykańskich ambasadorów z wojewodami. Pisał o tym Dorn jako o swoim zdziwieniu z czasów swojego ministerium spraw wewnętrznych (czyli 13 lat temu!), wiedzą dziennikarze, wie każdy, kto otarł się o administrację wojewódzką - czyli całkiem spora rzesza ludzi. A mimo to, gdy piszę o faktycznie bulwersującym fakcie, że przedstawiciel obcego rządu, z pominięciem rządu RP prowadzi odprawy i wydaje polecenia polskiej administracji lokalnej - wiecznie napotykam szok i niedowierzanie, w duchu: "Przecież to niemożliwe, czy są jakieś dowody?!".
http://chart.neon24.pl/post/146578,jak-pani-ambasador-gwalci-polske

wiernopoddańczy hołd​
https://i1.jbzdy.pl/contents/2017/03/1ab3410d16eba5dc25a9b53c29a25e19.mp4

Jak gadam z przeciętnymi ludźmi, to w ogóle tego nie widzą. Dowiedziałem się od nich tylko tyle, że Kaczyński i Macierewicz to rosyjscy agenci. Wnioskuję, że trafiłem akurat na czytelników prasy antypisowej.
 
Ostatnia edycja:

NoahWatson

The Internet is serious business.
1 121
2 593
Azja i Pacyfik: 15 państw powołało największą strefę wolnego handlu na świecie
Nazwane Regionalnym Kompleksowym Partnerstwem Gospodarczym (RCEP) porozumienie jest największą jak dotąd wielostronną umową o wolnym handlu. Obejmuje w sumie 15 krajów regionu Azji i Pacyfiku, które zamieszkują łącznie 2 mld ludzi, czyli 30 proc. światowej ludności. Wytwarzają one też niemal 1/3 światowego PKB.

RCEP obejmuje 10 państw zrzeszonych już w ASEAN, czyli Indonezję, Tajlandię, Singapur, Malezję, Filipiny, Wietnam, Birmę, Kambodżę, Laos i Brunei oraz 5 innych państw regionu – Chiny, Japonię, Koreę Południową, Australię oraz Nową Zelandię.

Asia forms world's biggest trade bloc, a China-backed group excluding U.S.
For the first time, China and Japan reached a bilateral tariff reduction arrangement, achieving a historic breakthrough," the ministry said in a statement, without giving further details.

The deal marks the first time rival East Asian powers China, Japan and South Korea have been in a single free trade agreement.
 
Do góry Bottom