Grzegorz Braun o odjebywaniu dziennikarzy

D

Deleted member 427

Guest
Przesądem polskiej inteligencji jest pacyfizm, wiara w to, że można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną wyprawieni na tamten świat w sposób nagły, drastyczny i nieprzyjemny. Wziąłbym, powiedzmy, tuzin redaktorów "Gazety Wyborczej", dwa tuziny pracowników drugiej gwiazdy śmierci TVN-u, nie wspominam o etatowych zdrajcach i sprzedawczykach. Jeżeli się tego nie rozstrzela, co dziesiątego, to znaczy, że hulaj dusza, piekła nie ma.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,ti...la-co-dziesiatego,wid,15123891,wiadomosc.html

Autor tej wypowiedzi został szybko skrytykowany przez Radę Etyki Mediów:

Rada Etyki Mediów z niepokojeniem obserwuje narastającą tendencję sięgania przez niektórych dziennikarzy i publicystów do słownika języka nienawiści, inwektyw i obelg. Do takich wypowiedzi, jak nawoływania przez Grzegorza Brauna do 'rozstrzeliwania' dziennikarzy Gazety Wyborczej i TVN, dołączył Krzysztof Czabański.

Posłanka Julia Pitera:

Uważam, że zostały wyczerpane groźby, które są opisane w kodeksie karnym. Po ujawnieniu tego filmu prokuratura z urzędu powinna podjąć działania.
 

Hitch

3 200
4 776
Ja słuchałem i oprócz fajnej, rzeczowej jazdy po komuchach Braun niestety zapędza się w wychwalania kościoła, papieża oraz tradycji katolickich. Nawołuje do wspierania swoich parafii, a także pilnowania by klechy miały się dobrze, bo inaczej Polska zniknie na dwa miliony lat. Raz gada, że Polacy nie gęsi, dadzą sobie radę bez odgórnych wytycznych by zaraz wyjechać, że kościół musi zadbać o kręgosłup moralny. Bleh.

Gorszy od bezideowego komucha jest tylko komuch religijny, który twierdzi, że Jezus mu porządek społeczny podpowiedział podczas porannego srania. Mi krasnoludki podpowiedziały, żeby od takich zjebów trzymać się daleko.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 733
Końcówka wypowiedzi Brauna to:

Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co?

Taki tam prawak-naziol i legalista jakich wiele. Działania libertariańskie można bez trudu podciągnąć pod "zdradę" (a więc pod ten mocno zakorzeniony już twór etatystycznej nowomowy), więc chyba zasługujemy na czapę według Grzegorza.

EDIT: A jeszcze szerzej:

Skoro nie jest karana karą główną zdrada państwa, jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? Skoro nie jest karana karą główną zdrada państwa, to jest popyt, rynek na zdradę i zaprzaństwo
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 660
11 821
Separatyści to chyba najwięksi wrogowie narodowców. Myślę, że ortokatolicy chętnie by zaakceptowali chwilowy sojusz z komuchami, pedałami itp. byle tylko zawalczyć o jedność i ciągłość Przewspaniałego Państwa Polskiego, odjebując wraz z potomstwem każdego, kto chciałby się z tego kurwidołka wypisać w sposób inny niż głosując nogami i hajda przez granicę, chociaż też czasem widuję znane z Misia stanowisko, że "każdy kilogram obywatela (...) szczególnym dobrem narodu", więc i możliwość wyprowadzenia się nie jest tak do końca oczywista dla wszystkich.


Państwo jest wspólnym mianownikiem wszystkich ruchów totalitarnych i krypto - totalitarnych. Dla narodowców jest fetyszem, dla zamordystów maszynką do robienia kariery, dla dewiantów narzędziem promocji i uzyskiwania przywilejów, dla socjalistów jedyną możliwością krzewienia idei sprawiedliwości społecznej… Dlatego w chwili zagrożenia państwa staną ramię w ramię, murem :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 670
24 277
Z Braunem są dwa problemy:
1. Niestety, mamy wspólnych wrogów i stąd on jest naszym potencjalnym sojusznikiem, bo jest naszym naturalnym sojusznikiem.
2. Nudzi długo i powoli, więc ciężko się go słucha w całości.

Braun też ma zalety i to powinniśmy dostrzec:
1. Jest za wolnym rynkiem.
2. Jest za dostępem do broni.
3. Jest częściowym rewizjonistą (nawet jak to jest "przy okazji").
4. Jest za rozdziałem kościoła od państwa - czyli mniejszym państwem.
5. Jest za rozliczeniem rządzącej swołoczy.
6. Jest za szarą strefą.

A teraz zalety tej całej sytuacji.
Mainstream opozycyjny zaczyna pobąkiwać o odjebce. Na razie na pół-gwizdka, 1/10 to wprawdzie nie pół, ale od czegoś trzeba zacząć. Samo mówienie o odjebce niczego wprawdzie nie powoduje, jednak ma jedną zaletę, mianowicie izoluje ONYCH. No bo jak ktoś z ONYMI, to "samo-odjebka" ciężko mu przechodzi przez gardło. Nawet jak miała to by być loteryjna, z szansą przeżycia 90%.
Mówienie przez mainstream opozycyjny o odjebkach, będzie prowadzić do samo-organizowania się społeczeństwa. Bo następuje prosty podział, ci co przeciw odjebce, to ONI. ONI i hamulcowi będą powoli wykluczani z opozycji, a wtedy ONI będą mieć przechlapane. Najprawdopodobniej rządzącym uda się rozładować sytuację, jednak nie ma nic za darmo. Zyskiem będą:
- jakieś nowe elity
- eliminacja hamulcowych z działań politycznych
- poluzowanie śruby
- inny język wewnętrzny odróżniający siły polityczne
- mniejszy wpływ kościoła na politykę
I należy się przygotować, by dobrze wykorzystać ten okres.


I jeszcze jedno. Mówienie o odjebce nie zawsze jest przykładem mowy nienawiści. Należy mówić o wszelkiej odjebce językiem miłości, jak zaleca wedyjsko-aryjski guru Trechlebov:

;)
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 733
Krzysiu, skąd Ty bierzesz tych oryginałów? Co jeden to barwniejszy.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 660
11 821
No to kulkę mu. Z miłością. Z miłością to czynić.

:) :)
Genialne, kurwa, czy moglibyśmy zarzucić Mowę Nienawiści i zacząć postulować odjebywanie w akcie miłosierdzia? Czy leci z nami jakiś teologi? Czarni zawsze tak fajnie potrafią uzasadnić, że np. jakiś dzieciak zdechł bo Bóg tak chciał, fajnie się stało i w ogóle. Być może mamy już gotowe podwaliny pod Mowę Miłości, trzeba tylko dobrze poszukać.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 670
24 277
Krzysiu, skąd Ty bierzesz tych oryginałów? Co jeden to barwniejszy.
Lubię takich. Inspirują mnie, choć rzadko się z nimi zgadzam. Ostatnio wolę pooglądać/posłuchać oryginała niż pobakać zioło. Przynajmniej nie mam kapy z mózgu. A Алексей Васильевич Трехлебов, to ostatnio najmodniejszy kapłan ruskiego pogaństwa.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 733
No nie wiem, co bardziej lasuje mózg. ;) Może zrób jakiś wątek o nich, zgromadź w jednym miejscu. Ta lesbijka od broni, którą zarzuciłeś Lancasterowi, mnie na przykład rozwaliła ostatnio. Też lubię takie persony, więc chętnie poszerzę wiedzę (i świadomość).
 

ColdFront

Well-Known Member
165
736
Braun też ma zalety i to powinniśmy dostrzec:
4. Jest za rozdziałem kościoła od państwa - czyli mniejszym państwem.;)

No chyba jednak nie za bardzo jest za rozdziałem kościoła od państwa:
"Ani rozum, ani sumienie nie pozwala bowiem respektować postulowanego i powszechnie akceptowanego dziś „w świecie demokratycznym”, po laicku pojmowanego „rozdziału Kościoła od państwa”; podobnie jak absurdalnej (bo logicznie kontradykcyjnej i faktycznie nigdy niezachodzącej) „neutralności światopoglądowej państwa”.

Read more: http://www.pch24.pl/grzegorz-braun-ostro-o-demokracji-,31265,i.html#ixzz3PlpVHemq
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 670
24 277
„w świecie demokratycznym”, po laicku pojmowanego „rozdziału Kościoła od państwa”
Tu każdy coś zupełnie innego pod tym hasłem rozumie. Ja nie rozumuję "po laicku", czyli po komuszemu lub unijnemu. W każdym razie to co kiedyś proponował Braun (nie pamiętam kiedy i gdzie), jest dla mnie do zaakceptowania.

podobnie jak absurdalnej (bo logicznie kontradykcyjnej i faktycznie nigdy niezachodzącej) „neutralności światopoglądowej państwa”.
Neutralność światopoglądowa to też pogląd, więc możliwa nie jest.
 

ColdFront

Well-Known Member
165
736
Tu każdy coś zupełnie innego pod tym hasłem rozumie. Ja nie rozumuję "po laicku", czyli po komuszemu lub unijnemu. W każdym razie to co kiedyś proponował Braun (nie pamiętam kiedy i gdzie), jest dla mnie do zaakceptowania.
Strasznie niejednoznaczne pojęcia, to fakt. Ja w każdym razie chętnie bym się czegoś więcej dowiedział o tym, jak rozumie je Braun, bo ich interpretacja "laicka" mi również lata. Jeśli ktoś wie, w której wypowiedzi Brauna pada propozycja, do której nawiązuje kr2y510, bardzo proszę o namiar.
 

tomahawk

Well-Known Member
735
1 285
Wolnorynkowiec; nie akceptuje żadnej formy rządów poza monarchią dziedziczną, w której monarcha jest katolikiem; uważa, że rozbiór Polski nastąpił na skutek protestanckich spisków; zrobił słynny dokument o Wałęsie "plusy dodatnie, plusy ujemne", w którym przeprowadza wywiad z Wałęsą, który w pewnym momencie zaczyna się wściekać i drzeć kartki (na których dowodzi się, że był agentem) - krzycząc coś w stylu "jestem legendą, jak Pan śmie mnie tak obrażać, tyle zrobiłem dla Polski"; nie lubi komunistów i sprzedawczyków...
 
Do góry Bottom