GRA PRAWDZIWYCH LIBÓW: Forumowa Mafia!

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
W takim razie uświadamiam Ci, że to tylko złudzenie. A utajnianie głosowań powoduje to, że te głosowania coś dają w przyszłości. Mafia nie może wiedzieć, jak rozłożą się głosy i musi pogłówkować. Jeśli głosowania były by jawne i były by tak zwane "masówki" na jednego zawodnika, to co by Ci dało głosowanie, jakby wszyscy zagłosowali na jednego? A nawet jakby każdy głosował na kogoś innego i jawnie w temacie mówił na kogo głosuje i dlaczego, to mafia mogła by grać tak, że zawsze będzie poza podejrzeniami. Mogliby się podczepiać pod podejrzenia innych graczy i tak dalej. Zresztą co ja Ci będę tłumaczył, powtarzam ostatni raz - zobacz sobie te tematy z grą, które wysłałem, może Ci się rozjaśni, szczególnie to, jak poważnie traktują tabelki z głosami w poszczególnych linczach i je analizują, bo to ważne.

Ale NIKT nie każe wam tajnie głosować, mówię tylko, że to jest najczęściej stosowana taktyka na początku.



Celem deta powinno być utrzymanie się jak najdłużej. Im dłużej żyje, tym więcej sprawdzeń ma. Im ma więcej sprawdzeń, tym zna tożsamość większej ilości graczy. Może się w każdej chwili ujawnić ze swoimi sprawdzeniami, nikt mu nie broni, ale najlepiej z zasady zrobić to jak najpóźniej, żeby móc dać miastu jak najwięcej informacji. W momencie gdy się ujawnia, staje się głównym celem mafii w mordzie, jak zginie, to już nie pomoże więcej miastu, raczej logiczne, tak? I oczywiście det nie może się z nikim komunikować prywatnie, jest to niedozwolone.

I tak, o to chodzi w tajnych głosowań na początku rozgrywki, żeby mafia nie mogła się podczepiać pod głosowania innych i musiała rozkładać głosy, a potem musiała główkować jak się z nich tłumaczyć. Przecież mafia nie ma żadnych podejrzanych, bo oni wiedzą kto jest winny, zostaje im tylko lanie wody i kłamanie.

Zaraz zaraz... już wiem z czego może wynikać nasze niezrozumienie... dla mnie tajne głosowanie to takie ,którego jedynym ujawnionym wynikiem jest kto wylatuje ... ewentualnie ile dostał głosów... Ty zapewne uwazasz to za nie wiedzę na co inni głosowali indywidualnie jedynie w chwili głosowania. Mimo nawet takiego podejscia to sądzę ,że przy możliwości stałej komunikacji, trochę bardziej rozgarnięta mafia nie miała by problemu w rozegraniu takiego głosowania....

Mnie też możesz dopisać... proponuję podbijać temat i poczekać np do wtorku... jeśli zbierzemy min 12-15 osób to ograniczając liczbę funkcji można spróbować...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Jeszcze chcę się upewnić, choć wydaje mi się to oczywiste, czy zwycięstwo jest drużynowe, a nie tylko dla tych co przeżyli?
I czy trzeba pisać jakieś głupoty, że się chodzi po mieście i coś robi?
Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi tak, a na drugie nie, to się piszę.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Jeszcze chcę się upewnić, choć wydaje mi się to oczywiste, czy zwycięstwo jest drużynowe, a nie tylko dla tych co przeżyli?
I czy trzeba pisać jakieś głupoty, że się chodzi po mieście i coś robi?
Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi tak, a na drugie nie, to się piszę.

Mad ... it is obvious... Gadka idzie tylko podczas głosowania tzn. każdy ma prawo ( a nawet czasem się wymaga) by umotywował dlaczego głosuje na wywalenie tego i tamtego... na forum pewnie gadki będą bardziej rozbudowane ,ale nie sądzę by było wymagane coś więcej niż przynajmniej zdaniowa wypowiedź uzasadniająca głos.
 
OP
OP
Volvek

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Odpowiadam na pierwsze pytanie tak i na drugie nie. Nie trzeba udawać, że jest się miastowym i się robi jakieś rzeczy na mieście. :D Ale trzeba pisać przynajmniej jeden post dziennie, jakikolwiek. Kogo się podejrzewa, jakieś swoje przemyślenia odnośnie głosów czy cokolwiek. Jak będzie się pisało mało i nic nie wnosiło do gry, to już reszta graczy zweryfikuje, czy to mafioza próbuje przejść po cichu do końca gry, czy to tylko nieprzydatny niewinny.
 
OP
OP
Volvek

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Głosowanie tajne, to takie, że nie mówimy na kogo głosujemy przed terminem wysyłania głosów, żeby mafia nie wiedziała, jak rozłożą się głosy (na przykład wiedzieliby, że na ich kolegę pójdą trzy głosy i na niewinnego pójdą trzy głosy, to wyślą jednego mafiozę do głosu na niewinnego i uratują swojego w linczu), ale wyniki zawsze podawane są w ten sam sposób. Podawane jest kto zginął, czy był winny czy nie i kto na kogo głosował, o tym nie da się decydować, wyniki zawsze są całkowicie jawne.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Każdy by miał poparcie społeczeństwa, nawet mafia kanibali, gdyby miał na swoich usługach szkoły, media i Kościół.
 

telpeloth

państwosceptyk
256
291
Gracze co do zasady są uśmiercani na dwa sposoby - jeden przez głosowanie (Lincz Miasta), które odbywa się raz na dzień. każdy z żyjących wysyła Mistrzowi Gry swojego kandydata do odpadnięcia, starając się trafić członka mafii.
(...) Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry.(...)
Takie praktyki karane będą wykluczeniem.
(...), którą chce uśmiercić.

Dla podniesienia stawki proponuję, że kto umiera w grze ma założonego na forum bana do końca gry:)
 
OP
OP
Volvek

Volvek

Well-Known Member
797
1 919
Nie zaczniemy, póki nie zgłosi się wystarczająca ilość osób, niestety wydaje mi się, że może być z tym ciężko.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Też żałuję, cóż może lepiej zarejestrować sie na tych forach piłkarskich. Jak ktoś ma pomysł gdzie, moglibyśmy nawet zarejestrować się "łącznie" i tam zagrać.
 
Do góry Bottom