Gerard Depardieu uciekł z Francji przed podatkami...

whirlinurd

Member
556
17
http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy...rdieu_ucieka_przed_wysokimi_podatkami_do.html
W ślad za innymi bogatymi Francuzami znany aktor Gérard Depardieu przeprowadził się do Belgii, aby uchronić się przed wysokimi podatkami w swojej ojczyźnie - poinformowały w poniedziałek media. We Francji wprowadzono właśnie nowy, 75-procentowy podatek dla milionerów.
-------------------------------------------------------------
Filmowy Obelix może podobnie jak animowany bohater chciał przejść jedno z dwunastu prac... lecz wymiękł w starciu z francuską biurokracją... ;)
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
850
Nene ma rację, coś jest na rzeczy , że nie wybierają Szwajcarii ... Belgia to dla nich bliska zagranica 260 km Paryż--Bruksela, do Zurichu 500, ale równie blisko co Bruksela jest Luksemburg ...
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 043
Na informację gniewnie zareagował francuski premier Jean-Marc Ayrault, który nazwał ruch Depardieu "żałosnym" i "niepatriotycznym". Wskazał, że aktor ucieka z kraju, gdy wszyscy Francuzi muszą zgodnie płacić większe podatki celem pokrycia rosnącego długu państwa.

- Żałosne? To nazywasz żałosnym? - odpowiedział Ayraultowi Depardieu, pisząc list do francuskiej gazety "Le Journal du Dimnache". - Wyjeżdżam, bo wy uważacie, że należy karać ludzi za sukces, talent, twórczość. Czy to nie jest właśnie żałosne? - stwierdził aktor.

Aktor zaznaczył, że od kiedy zaczął pracować w wieku 14 lat jako pomocnik drukarza, zapłacił francuskiemu państwu łącznie 145 milionów euro podatków.
http://www.wykop.pl/ramka/1351055/d...-francuzem-karzecie-ludzi-za-sukces-i-talent/
 
D

Deleted member 427

Guest
zapłacił francuskiemu państwu łącznie 145 milionów euro podatków.
Teraz kurwa wielce liczy i się oburza, a komuchem był przez większość życia. Takich "oburzonych" to na Wall Street pod namiot.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 572
6 354
Hehe, ok. Ja go w tym momencie polubiłem. A wcześniej był mi raczej obojętny.
 
D

Deleted member 427

Guest
Po prostu nie słyszałem, żeby 5 lat temu wyliczał, ile mu forsy zrabowali złodzieje i jakoś nie strzelał focha z przytupem na łamach brukowców, że wyjeżdża wpizdu. Wtedy cicho siedział. A jak Hollande dowalił próg 75% czy ile tam, to zaraz wielki płacz, że za talent go karzą. Jako komuch powinien się cieszyć - władza więcej dzieci od głodu uratuje.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 572
6 354
No i dobra. Lepiej późno niż wcale. Już nie bądź taki purytański. Lepiej żeby się wkurwił dopiero, kiedy mu państwo w szkodę wejdzie, niż żeby zawsze siedział pokornie jak owca.
 

Tandor92

Active Member
338
154
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.

Chyba nie ma osoby, której poglądy nie uległy zmianie przez życie. Nikt nie rodzi się libertarianinem, a podwyżka podatków to najlepszy moment na przejrzenie na oczy.
 
D

Deleted member 427

Guest
Skoro to taki dobry moment, to libertarianie zamiast krytykować, powinni popierać rząd w podwyższaniu haraczy.
 

Tandor92

Active Member
338
154
Dobry moment, bo im większy ucisk tym bardziej dokucza. Szczególnie nowe uciski. Można się przyzwyczaić do obecnych podatków, nawet jakby były bardzo wysokie, ale każdy nowy podatek czy jego podwyżka choćby niewielka powoduje oburzenie. Ale wcalę nie piszę, że duże podatki są dobre, choć niektórzy podkreślają, że powiększają szarą strefę.

Zgodzisz się, że masowa imigracja murzynów jest dobrym momentem na przekonanie ludzi o ich barbarzyństwie? Czy to oznacza, że chciałbyś aby zalali Polskę?

Jest to oczywiście niemożliwe, ale nie w tym rzecz.
 
D

Deleted member 427

Guest
Zgodzisz się, że masowa imigracja murzynów jest dobrym momentem na przekonanie ludzi o ich barbarzyństwie?
Bez przesadyzmu z tym barbarzyństwem. Zwykła dzicz, co pozostawiona samopas sama się odjebie i już. Ale nie w tym rzecz ;) Rzecz w tym, że nie jest żadną sztuką dostać pałą od władzy i zacząć krytykować tę władzę, że pałuje utalentowanych artystuf francuskich.
 

Tandor92

Active Member
338
154
Szkoda tylko, że większość ludzi codziennie dostaje tą pałą i jeszcze dziękuje za to, że utrzymują porządek. Zresztą, zacytowana wypowiedź nie odnosiła się do artystów a ogólnego systemu podatkowego.

Jak podnosili u nas VAT czy wiek emerytalny, to wolałem słychać ludzi, którzy twierdzili, że to ździerstwo chociaż na poprzednie podatki nie narzekali, niż tłumaczeń w stylu, to było konieczne, mamy kryzys, niż demograficzny i cholera wie co. A dzięki tej niewielkiej podwyżce, której nikt nie odczuje, budżet zostanie zostanie załatany.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 572
6 354
Rzecz w tym, że nie jest żadną sztuką dostać pałą od władzy i zacząć krytykować tę władzę, że pałuje utalentowanych artystuf francuskich.
Może i nie sztuka, a Depardieu nie libertariański męczennik, ale zrobił dobrze, nie będzie karmił lewiatana, trzeba przyklasnąć i tyle. Nikt nie mówi, żeby sobie jego portret od razu nad łóżkiem wieszać.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 572
6 354
Skoro to taki dobry moment, to libertarianie zamiast krytykować, powinni popierać rząd w podwyższaniu haraczy.
To swoją drogą trochę prawda. Zawsze mam ambiwalentne odczucia, kiedy rząd coś durnego wprowadza. Z jednej strony - większy zamordyzm. Z drugiej strony - szybszy upadek.
 
Do góry Bottom