Gazeta Wyborcza zniknie z kiosków w styczniu 2013 roku?

D

Deleted member 427

Guest
Dziennikarz „Faktu” Mikołaj Wójcik ujawnił na Twitterze pogłoski, które krążą po dziennikarskiej Warszawie. Jak twierdzi sam Wójcik, trudno uwierzyć w te doniesienia, ale potwierdził je w dwóch źródłach: „Gazeta Wyborcza” od stycznia przyszłego roku ma zostać zlikwidowana w wersji papierowej.

Trudno ocenić, czy pogłoska przytoczona przez Wójcika jest prawdziwa. Pośrednio potwierdzają ją wielkie cięcia personalne w Agorze – wydawcy „GW”. Od początku roku pracę tam straciło już kilkaset osób. Agora jest posiadaczem wielkiego imperium internetowego. Niewykluczone, że planuje skupić się właśnie na działalności w sieci.

Jak podkreśla Wójcik, wg jego informacji nic nie wiadomo o rzekomej sprzedaży Agory. Ewentualna likwidacja „Gazety Wyborczej” nie byłaby więc efektem jakiejś fuzji czy przejęcia, a samodzielną decyzją Agory. [link]

Czekamy na dementi ;)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Czy ja wiem, tubylcy z reguły kopiują koncepcje Ruperta Murdocha, a on wprowadza odpłatne treści internetowe ale zachowuje zdaje się papier. O września w Polsce startuje mały kartelik medialnych magnacików, który będzie prowadził skoordynowaną akcję wprowadzania odpłatnych treści w Necie. Likwidacja papieru to za dużo nowości w barszczu moim zdaniem. Ale kto wie...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Przeceniają możliwości i chęć Polaków do płacenia za coś, co mogą mieć gdzie indziej za darmo. I mnie się wydaje, że ludzie kupujący papierową wersję, a czytający w internecie, to w większości różni ludzie. Zniknie papierowe GW, to większość przerzuci się na inną papierową gazetę, a część w ogóle niczym jej nie zastąpi.
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
Podejrzewam, że jednak duża część starych komuchów nie będzie szukać prawdy w internecie i zostanie odcięta od świata,
Czytając tytuł tematu miałam wrażenie, że następna przepowiednia Nostrakorwinusa
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Najpierw musi się ziścić jesienna - wojskowy zamach stanu i przekazanie władzy Kongresowi Nowej Prawicy.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Papierowa prasa codzienna zniknie to tylko kwestia czasu.
Ostaną się jakieś dobre magazyny i tygodniki.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
A jak koncerny będą przekazywać pieniądze skoro nie będzie papierowej reklamy? :)

No, to jest problem. Sam znam jeden przypadek udupionej firmy za to, że ta nie chciała się reklamować w gazecie michnikowej. Na firmę były notorycznie nasyłane kontrole, po czym odebrano jej koncesje. Podobno takich przypadków było więcej.

A swoją drogą, gdyby istniała w Polsce jakaś zorganizowana opozycja, to GW i WSI/tvn byłyby już dawno zaorane bojkotami produktów, które reklamują.

Trudno ocenić, czy pogłoska przytoczona przez Wójcika jest prawdziwa. Pośrednio potwierdzają ją wielkie cięcia personalne w Agorze – wydawcy „GW”. Od początku roku pracę tam straciło już kilkaset osób.

Zawsze mnie zastanawiał model biznesowy tego szmatławca. Padną wcześniej czy później, jak większość prasy papierowej.

Agora jest posiadaczem wielkiego imperium internetowego. Niewykluczone, że planuje skupić się właśnie na działalności w sieci.

Niewielka grupa ludzi z jajami, w ciągu roku lub dwóch lat jest w stanie zaorać to "wielkie imperium internetowe".
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie...P&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza

wywiad z teksańskim snajperem,

Pierwszą broń dostałem, jak miałem osiem lat, ale zacząłem strzelać wcześniej.
(...)
W Teksasie jesteś wychowywany w ogromnej dumie ze swojego stanu. Nie ma drugiego takiego miejsca, w którym widzisz stanowe flagi wszędzie, nawet na sklepach czy barach. Także twoje ciuchy wskazują, że jesteś z Teksasu.

pozostałe 92% tekstu po zapłacie abonamentu, ruszył system Piano.

Mieli zamykać najciekawsze teksty, to zamykają najciekawsze :)
 
M

MichalD

Guest
No, to jest problem. Sam znam jeden przypadek udupionej firmy za to, że ta nie chciała się reklamować w gazecie michnikowej. Na firmę były notorycznie nasyłane kontrole, po czym odebrano jej koncesje. Podobno takich przypadków było więcej.

Powiedz coś więcej o tym.

A swoją drogą, gdyby istniała w Polsce jakaś zorganizowana opozycja, to GW i WSI/tvn byłyby już dawno zaorane bojkotami produktów, które reklamują.
Na pewno nie powstanie, dopóki osoby z tak unikalną wiedzą jak ty, będą ją chować w pamięci, wyskakując czasem z jakimiś napomknięciami na niszowym forum.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Powiedz coś więcej o tym.

Nie wiem czy ta osoba/instytucja sobie tego życzy. Poza tym, ja tu nie jestem anonimowy a na procesy z gównem, które powinno wisieć na latarniach nie mam nerwów. Chętnie na priva, bez prawa podawania źródła.

Na pewno nie powstanie, dopóki osoby z tak unikalną wiedzą jak ty, będą ją chować w pamięci, wyskakując czasem z jakimiś napomknięciami na niszowym forum.

Przecież to nie o to chodzi. Od początku było wiadomo, że rynek mediów i reklamy jest w rękach mafii pookrągłostołowej. I żadna moja "wiedza tajemna" nie ma tu nic do rzeczy.

To dotyczy innego zjawiska. Od II Wojny nie ma po prostu normalnej polskiej antykomunistycznej opozycji. Ani na miejscu ani zagranicą, gdzie nasza razwiedka nie sięga. Nie ma też niezależnej polskiej zagranicznej diaspory. Polska diaspora była rozwalana w zarodku przez wszystkich: Kościół Rzymskokatolicki, agenturę ruską, niemiecką, amerykańską, oraz oczywiście chazarską dzicz i turańskie barachło w postaci służb różnych Kiszczaków, Pożogów, Milczanowskich itd.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Zdycha i zdycha a zdechnąć nie może...

Średnia sprzedaż "Gazety Wyborczej" w sierpniu spadła o 15,59 proc. rok do roku

Środa, 5 października (13:13)
Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w sierpniu 151,1 tys. sztuk i było o 15,59 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest z kolei 6,49 proc. niższy - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

  • Slaby wynik Grupy Agory
    Grupa Agory miała w drugim kwartale 2016 roku 5,1 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 3,8 mln zł zysku rok temu. Starta okazała się wyższa od oczekiwań analityków, którzy zakładali, że wyniesie ona 3,1 mln zł. więcej »
Sprzedaż "Rzeczpospolitej" w sierpniu wyniosła 52,77 tys. sztuk, co oznacza spadek rok do roku o 5,8 proc. i spadek o 2,54 proc. miesiąc do miesiąca.

W sierpniu liderem sprzedaży na rynku dzienników pozostał "Fakt", wydawany przez Axel Springer Polska. Jego rozpowszechnianie płatne razem wyniosło 270,33 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek rok do roku o 11,41 proc. oraz wzrost o 1,47 proc. w porównaniu z lipcem.

W ujęciu rocznym rozpowszechnianie płatne razem "Super Expressu" spadło o 5,85 proc. do 132,76 tys. sztuk. Miesiąc do miesiąca nastąpił spadek o blisko 3,22 proc.

Rozpowszechnianie "Dziennika Gazety Prawnej", wydawanego przez Infor razem z Axel Springer Polska, wyniosło w sierpniu 45,92 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek o 6,68 proc. rdr. W ujęciu miesięcznym rozpowszechnianie spadło o 3,63 proc.
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Zdycha i zdycha a zdechnąć nie może...

Bywało lepiej dla Michnika:

Średni nakład jednorazowy (niebieski), całkowite rozpowszechnianie płatne (zielony) i sprzedaż ogółem (różowy)
49835ebeda39eac70e271f4e08d1bccc.png


https://pl.wikipedia.org/wiki/Gazeta_Wyborcza#Historia
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
chyba nie myslicie ze to dla nas dobrze? co najwyzej teraz na naszych garbach bedzie prawactwo (narodowi socjalisci) jezdzic a nie lewactwo
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
chyba nie myslicie ze to dla nas dobrze? co najwyzej teraz na naszych garbach bedzie prawactwo (narodowi socjalisci) jezdzic a nie lewactwo
To dobrze, bo wszystkie tradycyjne media padają i dzięki dywersyfikacji będzie większa szansa, że paru dodatkowych koszernych libów się uchowa...
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Ale media "lewicowe" są lepsze w urabianiu bezmyślnych lemingów. Prawackie media (Fronda, tv Republika ) czytają już urobieni, dla których ratunku nie ma.
 
Do góry Bottom