Firmy do zbojkotowania

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 625
Hehe jakby zbojkotować wszystko w czym mieli udział Żydzi to człowiek by został z liczydłem i notatnikiem ;)
 
A

Artur Nowak

Guest
hNkckgvLEMzT7f4b_a6xuI1tbLa16Va4g6Rfl4nvKb6i1AVvDhpLu49GOcf9cEMh5YftVX29brBiioxEWM_v-O2Zrv6fgtYkBt60ocbGzihzvGK_a9sWLweA=s0-d-e1-ft


http://www.ovh.pl/wiadomosci/artyku...t-na-uslugi-elektroniczne-w-unii-europejskiej


Do czego służy nowa dyrektywa?
Przepisy te mają poprawić relacje konkurencyjności w Unii Europejskiej. Zapisują się one szerzej w kontekście międzynarodowym stawiając na równi wszystkich dostawców e-usług.
« Dziś w UE widać duże dysproporcje. Dyrektywa ta pozwoli na uniknięcie uciekania do krajów z niskim podatkiem VAT. Przywraca ona władzę poszczególnym państwom. Dyrektywa ta pozwoli również na opodatkowanie dostawców amerykańskich, którzy proponują usługi klientom europejskim i którzy do tej pory nie podlegali podatkowi VAT. Od tej chwili wszyscy dostawcy będą podlegać tym samym zasadom » wyjaśnia Alban Schmutz, VP Business Development w OVH. « Poza tym zmiana ta jest związana z ogólną tendencją. Międzynarodowy system podatkowy opiera się na idei stabilnego podatku. Wcześniej wymienialiśmy dobra materialne, fizyczne. Były więc sytuacje do pobierania podatku. Logika ta została zakwestionowana przez globalizację usług nie materialnych. Decyzja UE jest pierwszym krokiem w kierunku ujednolicenia systemu podatkowego związanego z usługami cyfrowymi na świecie. »


Nie tyle wkurwia, że dyrektywy przestrzegają - wiadomo nie jestem naiwny aby wymagać tego od dużych firm (aby były pionierami w walce z urzędem skarbowym) tyle, że sama forma i przesyłanie mi na maila tej niebieskiej szmaty z tekstem jakby padającym z ust eurobiurokraty mnie rozdrażniło.

Zna ktoś sposób na rejestracje domeny i miejsc na serwerach w Hongu Kongu albo w Rosji?
 
A

Artur Nowak

Guest
Nie chce VAT-u płacić - służby mogą inwigilować mnie i zbierać cenne dane o tym jak z rana parzę herbatę.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To zarejestruj w USA, za $8,9 czy $9,9. Choć nie wiem, czy oni też już VATu nie doliczają.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
http://www.ovh.pl/wiadomosci/artyku...t-na-uslugi-elektroniczne-w-unii-europejskiej

Nie tyle wkurwia, że dyrektywy przestrzegają - wiadomo nie jestem naiwny aby wymagać tego od dużych firm (aby były pionierami w walce z urzędem skarbowym) tyle, że sama forma i przesyłanie mi na maila tej niebieskiej szmaty z tekstem jakby padającym z ust eurobiurokraty mnie rozdrażniło.
OVH należy bojkotować. Bo:
  1. za dużo wiedzą, swojego czasu mieli najtańsze domeny i hosting w Europie
  2. odmawiają stawiania wyjść sieci Tor i czepiają się przekaźników
    exit [-] OVH Kimsufi changed their TOS in July 2013 and allow Tor as long as they don't notice illegal activities. Exit nodes would eventually be shut down, but relays are allowed. Octave Klaba, CEO of OVH said himself that the TOS have been changed to make them clearer about the use of Tor. Many relays are currently running on Kimsufi servers and my own relay has been running for a year without problem.
  3. są pro-UE
 

Caleb

The Chosen
511
271
To może polecicie jakieś w miarę tanie i warte zainwestowania firmy utrzymujące domeny. Dla strony domowej na przykład.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Rząd dosypie Mlekovicie

Pierwsza polska firma dostaje pokaźny grant na inwestycję w fabrykę. Nie byle jaką: za 380 mln zł.

http://www.pb.pl/3999452,85896,rzad-dosypie-mlekovicie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Sapiński
Dariusz Sapiński (ur. 3 lipca 1954 w Zambrowie[1]) – polski przedsiębiorca i menedżer, inicjator i prezes zarządu grupy kapitałowej Mlekovita.
(...)
Żoną Dariusza Sapińskiego jest Daria Sapińska (przedsiębiorca i działaczka samorządowa związana z PO);


Pszypadeg?

Tu jeszcze jedna informacja, która może kogoś zainteresować ;)

mają czwórkę dzieci[3].
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
"Bojkotuję" Sony już od paru lat za Geohota i jestem konsekwentny, choć nawet nie miałem nigdy konsoli.
Nie ogłaszam tego wszem i wobec, po prostu postanowiłem nie kupować bo są agresywni. Może skuteczność zerowa, ale mnie daje satysfakcję moralną.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Do góry Bottom