Facebook rozważa zamykanie stron powiązanych z bronią palną

OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Podobno mają kasować tylko strony, na których handluje się bronią.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
To na fejsie ktoś handluje bronią???? :eek:. Maksymalne zdziwienie Jeżeli faktycznie takie strony nie były dotąd kasowane to paradoksalnie świadczy pozytywnie o FB. Z drugiej strony taki sprzedawca musi mieć nierówno pod kopułą co kazałoby mi sie trzymać od niego z daleka.
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
To na fejsie ktoś handluje bronią???? :eek:. Maksymalne zdziwienie Jeżeli faktycznie takie strony nie były dotąd kasowane to paradoksalnie świadczy pozytywnie o FB. Z drugiej strony taki sprzedawca musi mieć nierówno pod kopułą co kazałoby mi sie trzymać od niego z daleka.
Trochę zrozumienia. To że w regionie świata, w którym żyjesz spora część ludzi na widok broni dostaje rozwolnienia, a propaganda państwowa przekonała większość społeczeństwa że "broń tylko w rękach dobrze wyszkolonych służb", nie znaczy że taka patologia występuje na całym świecie.

Tutaj masz filmik z "gun fair" odbywającego się w Missouri:

Zwłaszcza polecam fragment zaraz po 2:50, ale całość też daje do myślenia. Co za różnica czy znajdziesz nabywce w sąsiedztwie, poprzez ogłoszenie w gazecie, czy w internecie, skoro nie musisz się bać o to że doniesie na ciebie jakiś przykładny obywatel?
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
To na fejsie ktoś handluje bronią????

Tak. We większości stanów handel bronią przez Internet jest legalny w obrębie tego samego stanu - i nie wymaga robienia żadnego background checku. Handel międzystanowy na mocy Gun Control Act of 1968 musi natomiast przechodzić przez licencjonowanego dilera, inaczej podpada pod przestępstwo federalne. Wyjątkami są oczywiście takie stany jak Kalifornia, gdzie nie można legalnie wwozić na terytorium tego stanu żadnej broni z zewnątrz.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Fajnie, ja nie mam konta na Youtube, a jednak zmartwiłoby mnie jeśli by tam kasowali wszystkie libertariańskie filmiki...
Mnie też. Problem jest inny, to są całkiem inne portale, by oglądać YT nie trzeba tam mieć konta, by oglądać Fb raczej trzeba. Zasięg YT jest znacznie większy niż Fb.
 
Do góry Bottom