Działalność wolnościwców

Neosarmata91

New Member
4
0
Witam!

Nasze idee chodź są bardzo słuszne nie są odpowiednio krzewione, a jeżeli jest jakakolwiek mowa o naszej działalności to tylko w internecie. Aby nasze idee mogły docierać do serc wszystkich Polaków, musimy się zorganizować. Moim zdaniem należałoby utworzyć stowarzyszenie lub ruch obywatelski, który (odpowiednio wykorzystany) stałby się efektywnym narzędziem do promowania naszych idei. Im bardziej wolnościowe środowisko się rozrasta, tym więcej jest naszej wolnościowej Polski.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Moim zdaniem to zagadnienie jest bardzo istotne dla naszej działalności. Nie możemy sobie pozwolić na marazm, kiedy wolności w naszym kraju jest coraz mniej.
 

Avx

Active Member
831
186
Nie proponujesz nic nowego. Pomysł się nie uda i jest bez sensu. :)
Zapisz się do UPR (czy tam WiP, nie wiem, nie śledzę ostatnio tej masy zawirowań), zobacz, jak tego typu działalność wygląda. Myślę, że się wypiszesz najdalej pół roku później :)


-----
Heh, no ale skąd jesteś ? :) Jaki region kraju ? :) Jak jakieś moje okolice to moglibyśmy w sumie pogadać, acz na żadne partie się nie piszę, no chyba, że z wyjątkowych nudów :) Nie znam Cię z żadnego forum, nowy w ideologii ?:p To bardzo sporo wyjaśnia =)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
A co myślicie o kontestacja.com? Słucham prawie od początku (no w sumie to oni się dopiero rozwijają, więc nie jest to żadne osiągnięcie) i cholernie takie coś mi się podoba.
Pewnie jednak znowu wyjdzie na to, że wciąż ci sami ludzie obracają się we własnych kręgach i w dodatku tylko w internecie, a mój zachwyt wynika po prostu z tego, że mam niedosyt wolnościowego "pierdolenia", z którego i tak nic nie wyniknie.
 
OP
OP
N

Neosarmata91

New Member
4
0
Czemu miałoby się nie udać? Skoro takim Młodym Socjalistom czy Krytyce Politycznej dobrze idzie, to dlaczego my nie jesteśmy tak efektywni?
Do UPR/WiP nie zamierzam się zapisać, ponieważ tak wielkiego stężenia oszołomstwa i marazmu jeszcze w życiu nie widziałem.

-------

Jestem z Warmii i Mazur. Również nie piszę się na żadne partie :p Nie jestem nowy w ideologii, chociaż ciągle studiuję myśl wolnościową. :-D
 

Avx

Active Member
831
186
Neosarmata91 napisał:
Czemu miałoby się nie udać? Skoro takim Młodym Socjalistom czy Krytyce Politycznej dobrze idzie, to dlaczego my nie jesteśmy tak efektywni?

Lepiej maksymalizować swoją wolność zarabiając pieniądze i unikając rządowego działania. Anarchia, agora, akcja; jakby to powiedział agorysta. Do innych ludzi też przemówią raczej realne pieniądze w portfelu, niż dyskusja. Na skomplikowane ideowe dyskusje większość jest absolutnie zbyt głupia.


Oczywiście, trochę propagandy czysto ideowej nie zaszkodzi, nie mówię nie, ale to w ogóle, bardzo trudno zorganizować; szczególnie nie mając wcześniej pieniędzy :)

Widziałem takie inicjatywy, wszystkie kończyły jako zrzeszające maksymalnie kilkanaście osób kółeczka dyskusyjne ;)
Jeszcze dwa lata temu sam byłem za zakładaniem takich, ale teraz widzę, jaka to durnota.
 
OP
OP
N

Neosarmata91

New Member
4
0
Jak dokładnie przeprowadzać takie działania. Zarabiając pieniądze i unikając rządowego działania? Rozwiń swoją myśl :p



Jeszcze pozostaje działalność w Federacji Anarchistycznej i w KoLibrze. ;-)
 

SuperFakty.eu

New Member
8
0
Również jestem przeciwny oficjalnym stowarzyszeniom.
Większa jedność jest jednak potrzebna. Widać to po wszelkich manifestacjach czy protestach. grupy prawicowe są wyjątkowo mało widoczne a lewicowe przeciwnie. Nie dość że drą się jak opętani to jeszcze jest ich więcej. Oczywiście jestem świadom że nasi przeciwnicy są wspierani finansowo kiedy nam brakuje na chleb ale przy lepszej organizacji my również możemy być bardziej widoczni a to przyciągnie nowych.

Trzeba więc po stronie wolnościowców kogoś kto ogarnie całość i zjednoczy male grupki w coś bardziej silnego.
 

crack

Active Member
784
110
SuperFakty.eu napisał:
Również jestem przeciwny oficjalnym stowarzyszeniom.
Większa jedność jest jednak potrzebna. Widać to po wszelkich manifestacjach czy protestach. grupy prawicowe są wyjątkowo mało widoczne a lewicowe przeciwnie. Nie dość że drą się jak opętani to jeszcze jest ich więcej. Oczywiście jestem świadom że nasi przeciwnicy są wspierani finansowo kiedy nam brakuje na chleb ale przy lepszej organizacji my również możemy być bardziej widoczni a to przyciągnie nowych.

Trzeba więc po stronie wolnościowców kogoś kto ogarnie całość i zjednoczy male grupki w coś bardziej silnego.

A od kiedy libertarianie to prawica, he ?
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
@SuperFakty.eu

W Polsce lewica jest cały czas kojarzona tylko z komuną i SLD, pewnie stąd to przekonanie ludzi o wolnościowości prawicowców, ja też początkowo myślałem, że libertarianizm to nurt prawicowy. W sumie to może być też skutek tego, że wielu ludzi poznaje libertarianizm pośrednio przez zainteresowanie UPR i konlibem, dlatego mają później o nim mylne wyobrażenie.

Libertarianizm może być zarówno prawy jak i lewy i to też nie w ten sam sposób jak prawica i lewica w Sejmie. Można powiedzieć, że im większym własnościowcem jesteś, tym bardziej jesteś prawy. Im bardziej lewy, tym bliżej Ci do korzeni, czyli anarchoindywidualizmu.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
przecież jest sporo grup i stowarzyszeń których celem jest obrona wolności typu: "Stowarzyszenie przeciw bezprawiu", "Zlikwiduj ZUS", "Stop Cenzurze w internecie", itd. można do nich się dołączyć lub je wspierać
 

XYZ

New Member
74
0
Przydałaby się w Polsce jedna organizacja, która walczyłaby z cenzurą i o wolność słowa bez przymiotników- niezależnie czy myślozbrodniarzem został pedał, faszysta, komuch, anarchista, pedofil, katolik, antysemita, homofob, terrorysta-amator, czy tez inny wywrotowiec według obecnych kanonów społeczno-moralnych.

Jak na razie sprawa wygląda tak, że jak lewica chce zamykać mordy wprowadzając ustawy zabraniający "mowy nienawiści", to jej kontr przeciwnikami są stowarzyszenia chrześcijańskie. Jak lewica chce z kolei znieść przepisy mówiące o obrazie uczuć religijnych, to rolę zamykaczy ust przejmują te same stowarzyszenia chrześcijańskie, które wcześniej de facto na wolność słowa się powoływały.

I tak jak na powyższym przykładzie, oprawcy zamieniają w ofiary, a ofiary w oprawców. A tak gdyby było jedno tego typu stowarzyszenie, to może istniałaby możliwość chociaż wstrzymania tych trendów filtrowania wypowiedzi które niestety w tym kraju powstają bardzo szybko.
 

Avx

Active Member
831
186
Tego nie słuchałem. Ale większość audycji mają spoko; ostatnio się ładnie wyłamali z powszechnego płaczu...
 

crack

Active Member
784
110
Mi również zdarza się posluchac kontestacji, nie jest to libertariański głos w twoim domu, mają pewne niedociągnięcia ale ogólnie na plus ;)
O Pinochecie akurat słuchalem i tez mnie to wkurwialo.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
O Pinochecie pewnie gadał jakiś młody konserw (uwielbiam jak się tacy wypowiadają np. o gejach ;P), bo od jakiegoś czasu puszczają różne powtórki i audycje zrobione przez innych.
Najbardziej normalny z nich wydaje się Hugo.
 

Antałek

Member
179
5
Ktoś mówił, że na Kontestacji jest kibel bo Pinochet i onanizm ;)
Nikt nie zabrania przecież podbić do Kontestatorów i zaproponować audycję we wspólnym gronie, jeśli ma się coś ciekawego do powiedzenia. Jest okazja do zaprezentowania własnej osoby i "odmiennego" zdania.
Podoba mi się propagowanie przedsiębiorczości. Chyba na zarabianiu pieniędzy powinniśmy się skupić i zarażać tym swoich znajomych. Nienawiść do podatków przyjdzie sama.
Bez kasy gówno się zrobi. Nawet porządnej kasy na Misesa nie można wpłacić.
 
Do góry Bottom