Dłużnik podpalił policjantów

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Rano w Komorzu w Wielkopolsce dwóch policjantów towarzyszących komornikowi i asesorowi zostało oblanych benzyną i podpalonych. Mężczyźni mają poparzenia rąk i twarzy - powiedział podinsp. Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
http://cia.bzzz.net/dluznik_podpalil_po ... ej#comment

-------------
godzinę temu [radio info] Radom. chłopak 24 lata wyskoczył podczas interwencji policji z 4 piętra
poniósł śmierć, powód interwencji: kłótnia rodzinna
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Takich sytuacji będzie coraz więcej. Urzędasom płaci się za to by nadstawiali dupy czy ginęli.
Choć wolałbym widzieć jakiś zlinczowanych eurobiurokratów czy wysadzone urzędy celne, skarbowe i ZUSowe.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Dobrze, że ktoś poruszył ten temat, bo już miałem podobny zakładać.

Otóż ostatnio robi się coraz głośniej o atakach na policjantów, warto też wspomnieć, że wśród młodzieży bardzo popularny stał pogląd "JP na 100%". Czy jest to sytuacja dla libertarian dobra, zła czy raczej neutralna?

Przyznam, że sam nie wiem co o tym myśleć, bo właściwie powinno mnie cieszyć, że państwowa policja ma coraz mniejsze poważanie. Z drugiej strony, wiem, że blokersy i kibole z wielkim JP na bluzach to nie są ludzie, których chciałbym spotkać na ulicy o 2 w nocy i chyba jebią policję z zupełnie innych powodów niż ja, a w większości jest to pewnie kolejna głupia moda, a przy byle problemie zapierdalają na komisariat.

Do czego ja zmierzam? Po prostu nie wiem, czy jako przeciwnik państwowej policji chcę być kojarzony z bandą sfrustrowanych, drobnych bandytów, którzy chcą komuś obić mordę, coś rozpierdolić, a policja im nie pozwala (nieskutecznie zresztą) i dlatego jej nie lubią. Już ludzie zaczynają mi pieprzyć "No i co Piotrek? Pewnie to ci się podoba? A co by było jak by była ta twoja anarchia, rządy bandytów, za komuny to było dobrze, przynajmniej się bali, milicjant mógł spałować, a teraz można wszystko...", a ja muszę znowu tłumaczyć, że to nie tak itd.
Drobna, "osiedlowa" gangsterka jebie policję coraz śmielej, ludzie się ich boją, stają murem za policją i chcą, żeby przyznano im jeszcze więcej uprawnień (przynajmniej ja obserwuję takie postawy), a ja stoję pośrodku i muszę tłumaczyć, że są różne alternatywy pomiędzy państwem policyjnym a rządami bandziorów.

A może przesadzam? Sam nie wiem.
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Piter1489 napisał:
Otóż ostatnio robi się coraz głośniej o atakach na policjantów, warto też wspomnieć, że wśród młodzieży bardzo popularny stał pogląd "JP na 100%". Czy jest to sytuacja dla libertarian dobra, zła czy raczej neutralna?
dobre pytanie,
przymusowe podatki na policje, sądy, prokuraturę płacą zwykle biedni, natomiast te instytucje zazwyczaj tak się dziwnie składa stają po stronie bogatych i tych co posiadają układy
bo jakoś zwykle w konflikcie komornik :eek:soba mająca oddać swoją własność raczej przychodzą z komornikiem a nie pilnują czy egzekucja jest przeprowadzana zgodnie z prawem

Policja kontroluje ludzi jadących autem bez pasów w interesach firm ubezpieczeniowych, no bo co to robi? ale może jest inny powód. Działa w interesie ZUSu i Urzędów skarbowych.Wymieniać można długo
Inna sprawa że punkt siedzenia decyduje o punkcie widzenia. Jeśli jesteś libertarianinem bankierem, prezesem firmy ubezpieczeniowej, lub komornikiem -to możesz mieć inny pogląd i udowadniać swoje racje. Faktem jest że u nas bogaci nie płacą raczej podatków na utrzymanie sędziów, policjantów, etc.

co do pomocy policji
raz mi się zdarzyło być świadkiem, i od tego czasu przyznam policje wole unikać
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Trigger Happy napisał:
Cyberius napisał:
raz mi się zdarzyło być świadkiem, i od tego czasu przyznam policje wole unikać

a ja raz pozwałem policjantów i wygrałem tylko moim adwokatem był aktualny minister MSW

gratulacje

można wygrać z policjom, państwem, tylko trzeba się trochę postarać
W przypadku głupotek szkoda czasu, chyba że ktoś to lubi
 
A

Anonymous

Guest
Nie no bez jaj. Policjanci są dobrzy i są skurwysyńscy policjanci - jak to z ludźmi. Co innego prywatna zemsta, a co innego zwykły bandytyzm. A egzekwowanie długów jest jak najbardziej libertariańskie. Komornik nie jest zawodem moralnie złym w porównaniu do celników.

Z resztą należy karać rękę, a nie ślepy miecz. Dlatego jak już libertarianin chce podłożyć bombę, to nie myśli o zwykłych ludziach, ale o wierchuszce. Timothy McVeigh powinien był zabić szefa FBI, zamiast zwykłych agentów.

Jakiś czas temu widziałem na wykopie zdjęcie, jak policjanci na łódce wyławiają z rzeki, bądź jeziora paru koksów, w tym jeden z nich miał na plecach tatuaż JP ;-).
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Premislaus napisał:
Nie no bez jaj. Policjanci są dobrzy i są skurwysyńscy policjanci - jak to z ludźmi. Co innego prywatna zemsta, a co innego zwykły bandytyzm. A egzekwowanie długów jest jak najbardziej libertariańskie. Komornik nie jest zawodem moralnie złym w porównaniu do celników.

Z resztą należy karać rękę, a nie ślepy miecz. Dlatego jak już libertarianin chce podłożyć bombę, to nie myśli o zwykłych ludziach, ale o wierchuszce. Timothy McVeigh powinien był zabić szefa FBI, zamiast zwykłych agentów.

Jakiś czas temu widziałem na wykopie zdjęcie, jak policjanci na łódce wyławiają z rzeki, bądź jeziora paru koksów, w tym jeden z nich miał na plecach tatuaż JP ;-).

tak po kolei:
nie wystarczy nawet większość przyzwoitych policjantów, bo te 20 procent żuli rozwali wszystko
nie mówił bym o zemście w przypadku tego człowieka, raczej jakiś akt desperacji i rozpaczy
czemu nie karać rąk? przestępstwo jest przestępstwem a prawo prawem
co do umów tp uważam że powinny być proste i jasno sformułowane [oczywiście dobrowolne]
--------------
co mnie w tej historyjce zaciekawiło?
jakoś nigdy nie słyszałem żeby policjanci ochraniali dłużnika przed agresją komorników i ochroniarzy
wiele razy natomiast o ochranianiu komornika przez policję i egzekucji komorniczej
 
A

Anonymous

Guest
Przecież napisałem, że należy karać rękę, anie ślepy miecz ;-).

Z resztą gdyby ludzie nie chlali tyle wódki, to by mieli na spłatę długów, przynajmniej większość tych osób. Poza tym żule zazwyczaj lecą na komorników z siekierami. Jakbym wypierdalał zalegających z czynszem pijaków ze swojej kamienicy, też bym liczył na pomoc policji, w końcu płaci się na nią podatki i mogli by się w końcu na coś przydać.

Ja nie mówię, że komornicy to anioły, część z nich zachowuje się skurwysyńsko, ale moi znajomi mieli wiele razy na karku egzekucje długu i jeżeli wykazali odrobinę współpracy, to firmy windykacyjne szły im na rękę i np. rozbijali dług na raty.

Uwierz lepiej czuć na plecach oddech komornika, zamiast paru dresów, lub Ukraińców którzy zawitają do ciebie z rana i zakomunikują, że masz czas do 17:00 na oddanie kasy ;-).
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Premislaus napisał:
Uwierz lepiej czuć na plecach oddech komornika, zamiast paru dresów, lub Ukraińców którzy zawitają do ciebie z rana i zakomunikują, że masz czas do 17:00 na oddanie kasy ;-).

Jeśli znasz jakieś ciekawe historyjki na faktach to dawaj ;)
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Premislaus napisał:
Przecież napisałem, że należy karać rękę, anie ślepy miecz ;-).
sori
Z resztą gdyby ludzie nie chlali tyle wódki, to by mieli na spłatę długów, przynajmniej większość tych osób. Poza tym żule zazwyczaj lecą na komorników z siekierami. Jakbym wypierdalał zalegających z czynszem pijaków ze swojej kamienicy, też bym liczył na pomoc policji, w końcu płaci się na nią podatki i mogli by się w końcu na coś przydać.
no nie, do żuli to raczej nie przychodzą, bo nie mają co im zabrać, też raczej nikt żulom nie pożycza większej kaski
[/quote]
 
Do góry Bottom