1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Dlaczego kobiety nie potrafią być libertariańskie - rozprawka

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Sniezny, 4 Lipiec 2013.

 1. Sniezny

  Sniezny Urodzony Buntownik

  Posty:
  139
  Polubienia:
  5
  Kobiety nie są libertariańskie. Powód: bo są panikarami i podchodzą do wszystkiego paranoicznie, emocjonalnie, nie są skłonne do podejmowania ryzyka i widzą swoje wyimaginowane zagrożenia. Na forum nie zauważyłem ani jednej kobiety libertarianki z krwi i kości. Wystarczy poobserwować, jak zachowuje się baba i facet w tej samej życiowej zwykłej sytuacji weźmy np, przejeżdżanie rowerem przez jezdnię z dzieckiem. Tak reaguje kobieta:

  [​IMG]

  Tak reaguje prawdziwy mężczyzna z krwi i kości:

  [​IMG]

  Dzisiaj byłem świadkiem jak baba się wydarła na cały ryj do swojego syna bo jechał pół metra przed nią i się na spokojnie zatrzymywał przed jezdnią a ona zaczęła panikować jak by już pod samochodem leżał. I myślicie że taka osoba odnajdzie się w poglądach libertariańskich? Nic z tego ona we krwi zapisane ma poglądy opiekuńcze i socjalistyczne. Ciekawe jakby wyplenić z takich osób te idiotyczne skrzywienia. Jednak będzie bardzo niełatwo :rolleyes:Pozdrawiam wszystkie kobiety z forum:cool:
   
 2. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 154
  Polubienia:
  4 343
  Brzydko generalizujesz. Szkoda, że trzeba rzucać oczywistościami w stylu "są i kobiety libertarianki, i mężczyźni będący totalnie spedalonymi (nie mylić z homoseksualizmem) komuchami". A na forum mamy Nene, Kawador często wrzucał klipy z różnymi libertariankami z USA oraz sam też na Tubie widziałem sporo kobiet mówiących rządowi, żeby się od nich odczepił. Bycie panikarą też nie przeszkadza w byciu libką. Ba, swego rodzaju paranoja może nawet pomóc dostrzegać istniejące wokoło niebezpieczeństwa i absurdy serwowane przez państwo.

  Temat założony na wyrost, bo z bardzo chwiejną tezą. To tak jak ja bym napisał, że wszystkie psy to krwiożercze bestie, bo jeden mnie kiedyś ugryzł i teraz bym nawoływał do odstrzału wszystkich :)
   
 3. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 766
  Głupie to.
  Znam facetów panikarzy i kozie pizdy, a także znam laski normalne. Przez normalne rozumiem takie, które myślą normalnie lub nie myślą normalnie zdając się w kwestiach zasadniczych na normalnego faceta, którego się trzymają.
   
 4. freelancer

  freelancer Dobrowolnościowiec

  Posty:
  164
  Polubienia:
  158
  Korwin mode on? To zależy od sytuacji, ale jedna, wrzeszcząca baba potrafi narobić więcej rumoru niż 20 olewających wszystko facetów (przez determinację). Mimo to, generalizacja - robisz to źle.
   
 5. Caleb

  Caleb The Chosen

  Posty:
  511
  Polubienia:
  253
  Jak już wspomnieli przedmówcy, naciągana teoria. Bywa różnie.
   
 6. Aterlupus

  Aterlupus Well-Known Member

  Posty:
  474
  Polubienia:
  905
  Kolektywizm w myśleniu...
  Chęć ingerencji w naturę ludzką...

  Wyraźna skłonność do sprawiedliwości społecznej...

  Śnieżny. Uważaj na potomstwo ;).

  Tymczasem w temacie - nadopiekuńczość wobec potomstwa (i nie tylko) nie musi przekładać się na poglądy zamordystyczne, choć koreluje to moim zdaniem.

  Te "skrzywienia" są raczej nie do wyplenienia nawet na poziomie jednostki, a co tu dopiero mówić o całym kobiecym rodzaju.

  Kiedyś, gdy synek się rodził opiekowała się nim matka, musiała robić to matka bo ojciec miał inne rzeczy do roboty (bieganie za mamutami razem z starszymi synami). Przez pierwsze parę lat dzieciak był bezbronny, mało tego, mógł sobie zrobić krzywdę praktycznie wszystkim i wszędzie, bawiąc się ojcowską dzidą, upadając głową na kamień, spadając ze skarpy, odchodząc gdzieś gdzie krzywdę mogły mu zrobić zwierzęta (generalnie, widzę tu przynajmniej dwadzieścia ciekawych scenariuszy, każda kobieta z pewnością widzi około dwustu), kobiety które nie były "nadopiekuńcze" najwyraźniej traciły zbyt dużo potomstwa aby ich geny przetrwały i ich pra-córy mogły być podziwiane przez Śnieżnego jako wzory indywidualizmu i racjonalizmu kobiecego.

  Gdy dzieciak dorósł na tyle żeby biegać za mamutem, ojciec zabierał go żeby razem z nim biegał za mamutem. Gdyby matka próbowała syna zatrzymać dla siebie sytuacja kończyłaby się tak jak tu (0:05 - 0:23), albo syn wyrastałby na materiał... nieciekawy dla samic.

  A na polowaniu? Wiadomo, pokazać synowi podstawy, zasłonić ciałem, świętować zwycięstwa, ale jeżeli syn wjedzie rowerem wpadnie do pierwszego rowu z brzegu, to chyba i tak nic z chłopaka nie będzie.

  Te czy inne skłonności, wynikają z naszej ewolucyjnej przeszłości. Więc nie bądź naturze wrogi i nie wypleniaj ich mój drogi.
   
  ultimate i kr2y510 lubią to.
 7. Sniezny

  Sniezny Urodzony Buntownik

  Posty:
  139
  Polubienia:
  5
  Wiem że uogólnianie jest be. Użyłem uogólnienia celowo i naciągnąłem aby dać okazję libertariankom i zobaczyć jak dziewczyny z forum które nie pasują do teorii się zbuntują wobec uogólnień. Ale jakoś żadna tego nie zrobiła jeszcze więc to tylko potwierdza, że nie ma ich wiele;)

  Nawracania na libertariańską drogę

  Jakiej sprawiedliwości? Nie rozumiem gdzie tu skłonność do niej

  Nie mam ale gdybym miał, to uczyłbym je samodzielności zamiast trzymać je na smyczy
   
 8. Gekon

  Gekon Libertariański Reptilianin

  Posty:
  392
  Polubienia:
  559
  Opiekuńczość kobiet w niczym nie przeszkadza libertarianizmowi dopóki nie traktuje wszystkich jak swoje dzieci.
   
 9. stormtrooper

  stormtrooper Guest

  Ten temat powinien być w dawnym śmietniku, a jest w nierządzie, głowa mała.
   
  Caleb lubi to.
 10. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 249
  Polubienia:
  19 659
  Nie chce się zbytnio rządzić, ale sam bym go chętnie wyjebał. Poczekam na reakcję właściciela forum.
   
 11. tomislav

  tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

  Posty:
  4 782
  Polubienia:
  11 828
  Ej, Śnieżny, moja Żona jest libertarianką z krwi i kości, więc nie wiem po co siejesz jakieś stereotypy.

  Jest człowieku różnie, bardzo różnie. Znam dziesiątki cwelowatych facecików, co całe swoje życie (dla świętego spokoju, tak mawiają) układają jak nie pod starych, to pod ludzi mniej lub bardziej związanych z państwem. Nie potrafią żyć we względnej zgodzie z własnymi przekonaniami, boją się ujawnić co myślą. Niektórzy nawet robią dzieci, by mamusia była babcią i żeby spełnić pokładane oczekiwania społeczne. Straszne i prawdziwe.
   
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 249
  Polubienia:
  19 659
  Wontek siedzi już w HP. Zostawiłem link przekierowujący, wygaśnie za 24h.
   
 13. Cngelx

  Cngelx Guest

  Jest w tym temacie przynajmniej 5 postów, które wyrażają dokładnie tą samą treść jednak przy użyciu różnych słów. Nieźle :D
   
 14. novotarq

  novotarq Member

  Posty:
  73
  Polubienia:
  74

  Jej dziecko, jej własność. W czym problem?

  PS Zabrać (uregulować) babom dostęp do rowerów (i dzieci)!
   
 15. Matrix

  Matrix libertarianka mimo woli

  Posty:
  1 281
  Polubienia:
  211
  Mylicie libertarianizm z instynktem macierzyńskim ( jest niezależny od rozumu ), tak jak wasz instynkt samczy do kobiety wyzywająco ubranej. To wy też nie jesteście libertariańscy, bo podnieca was każda kobieta ( odpowiednio wyglądająca), a libertarianin powinien dobrać sobie wartościową kobietę, aby nie narobić sobie kłopotów.
  I tak jak napisał Aterlupus -
  Tak samo mężczyźni...... jw. też przekazywali swoje geny łatwiej, a ci mniej interesujący się samicami nie mogą być podziwiani przez niektóre kobiety.
   
 16. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 766
  Raz na jakiś czas umiesz napisać coś sensownego. :p
   
  ultraliberał lubi to.
 17. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 122
  Polubienia:
  18 252
  Nawet zepsuty, analogowy zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwy czas...
   
 18. Racibor

  Racibor Well-Known Member

  Posty:
  408
  Polubienia:
  1 876
  Konkretne argumenty do tej niewątpliwie ciekawej dyskusji:

  [​IMG]
   
  ultimate i Mad.lock lubią to.
 19. Nene

  Nene Koteu

  Posty:
  1 095
  Polubienia:
  1 561
  czekam na tą rozprawkę
   
  Triss i tosiabunio lubią to.
 20. Sniezny

  Sniezny Urodzony Buntownik

  Posty:
  139
  Polubienia:
  5
  Wiem. Pisałem dlaczego generalizuję. Ja też znam co prawda nie osobiście bo z takimi nie trzymam, ale nieraz jestem świadkiem kiedy facet mówi: Powoli, Uważaj, ach i ma pełne gacie jak jego bękart biegnie, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo krzywdzi je takim pedalskim zachowaniem, a on myśli że to co robi jest słuszne. A maminsynki żyjące pod dyktando mamusi to kolejna tragedia. Aż mi się nóż otwiera w kieszeni na widok takiego. Ostatnio widziałem i cały niezbędnik mi się otworzył, nie wiem gdzie tacy ludzie się chowają .


  Instynkt macierzyński to nie nadopiekunczosc. Nadopiekunczość to toksyczna patologia. Celem rodzica jest wychowanie dziecka na osobnika radzącego sobie ze wszystkimi trudnościami i w różnych sytuacjach, silnego i zaradnego, a nie roślinki która nie będzie podejmowała żadnych wyborów życiowych bez konsultacji z mamą. Jeśli ktoś chce przeżyć życie za swoje dzieci to chociaż nie lubię tego słowa używać na określenie osoby, tym razem to zrobię: jest on poważnie zaburzonym człowiekiem.


  Nie można niczego regulować bo z socjalizmem nic wspólnego mieć nie będę i nie mam zamiaru regulować dostępu do czegokolwiek. Jak nie rower to baba wtryni swoj wscibski nos gdzies indziej. Najlepiej promować odważne wychowywanie, myślę że kiedy państwo przestanie się wtracac w wychowywanie i zaprzestanie propagand stypu safety first to problem się rozwiąże w jakims sensie sam.
  Zastanawiam się jednak, czy nadopiekuńczości nie powinno rozważać się w kryteriach przestępstwa. Jeżeli uwięzienie człowieka byloby karane w libertariańskim kraju to nadopiekunczosc również:)

  Moim nieskromnym zdaniem, ojcowie są dużo lepszymi rodzicami i rozwijają skutecznie potencjał dziecka bo nie ograniczają jego a zachęcają do podejmowania wyzwań (oprócz tych spedalonych).
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.