1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Dawni Słowianie i początki państwa polskiego

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez Mad.lock, 20 Październik 2015.

 1. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 149
  Polubienia:
  4 588
  Nie wiem jakim cudem nie ma jeszcze takiego tematu, chociaż przypuszczam, że postów jest trochę porozrzucanych po forum.

  Artur Szrejter w przystępny sposób opowiada o tworzeniu się Polski Piastów. Jak dla mnie to przedstawia szokujące teorie (chociaż jak się zastanowić, to nie powinno to dziwić) o masowych przesiedlaniach. Do tego masowe migracje Słowian na tereny Skandynawii i "Bałtycki Obszar Wymiany Handlowej". Później niestety zaczyna się temat słowiańszczyzny w kulturze masowej i można w sumie przestać oglądać.
   
 2. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 344
  Polubienia:
  5 563
 3. Bernard

  Bernard Member

  Posty:
  59
  Polubienia:
  77
  Witam. Tematyką prawdziwej historii Słowian interesuję się od kilku lat. Mogę w tym bardzo interesującym temacie podrzucić co jakiś czas ciekawy link oraz spróbować podjąć jakąś mini dyskusję.

  Generalnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ta oficjalna historia jest zupełnie zakłamana.

  Dla przykładu zacytuję fragment artykułu z postu wyżej:
  " Kiedy w 884 roku czeski książę Borzywoj przyjmował chrzest, a jego państwo właśnie zaczynało być zauważane w Europie, w lasach Wielkopolski nie działo się kompletnie nic godnego uwagi. Zamieszkiwało tam trochę małych, skłóconych społeczności, z których żadna nie wysuwała się wyraźnie na prowadzenie."

  Jest to typowe powielane kłamstwo mające przekonać nas, że przed Chrztem Polski na naszych terenach nic się nie działo, Słowianie siedzieli na drzewach i srali pod siebie.

  Tymczasem to np w Małopolsce odnaleziono tzw Wazę z Bronowic.

  " Waza z Bronocic – ceramiczna waza z rysunkiem interpretowanym jako najstarszy znany dowód używania pojazdu kołowego. Jej wiek szacuje się za pomocą datowania radiowęglowego na 3635-3370 p.n.e.[1]"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Waza_z_Bronocic

  Czy ktoś z Was o tym słyszał w szkole albo w telewizji?
   
 4. Cngelx

  Cngelx Guest

  Trochę się nie klei...
   
  GAZDA lubi to.
 5. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 149
  Polubienia:
  4 588
  Ale dlaczego dużo małych skłóconych i społeczności to "nic się nie działo" i "nic godnego uwagi"?

  Dla mnie to oczywiste, że duże zalesienie, zabagnienie, mało pól (żywności, czyli ludzi), to mała gęstość zaludnienia, czyli istnieją małe, odizolowane od siebie społeczności i żadne imperium nie dość, że nie powstanie, to jeszcze taki teren nie będzie przez nikogo podbijany, bo nie ma po co i jest to zbyt kosztowne.
   
 6. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 568
  Polubienia:
  4 428
  Zara, przeca słowianie nie zamieszkiwali terenów nad wisłą w tym czasie?
   
 7. Bernard

  Bernard Member

  Posty:
  59
  Polubienia:
  77
  Duże zalesienie? Czyli jakie? 50% powierzchni? 70%? 95%? 99%?
  I skąd wiesz, że akurat takie? Skąd wiesz, że było mało pól uprawnych?
  A może ludy słowiańskie były głównym eksporterem żywności na Świat?

  To jest pytanie? Zdanie twierdzące? "w tym czasie" - czyli kiedy? w 884rn.e. czy 3500 p.n.e.? I skąd wiadomo, że ich nie było?
   
 8. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 666
  to ani w dzisiejszej mało jak i w wielkopolsce nie było słowian

  wielopolska i małopolska to dwa różne regiony... dopiero jako część polskiego państwa maja to -polska w nazwie poza tym niewiele mają wspólnego...

  w czasie gdy czesi stali sie przez przyjęcie i ustalenie jako oficjalnej państwowej religii chrześcijaństwa w obrządku niemieckim, wasalami świętego cesarstwa, w małopolsce jako części państwa wielkomorawskiego dziali cyryl i metody szerząc chrześcijaństwo w obrządku słowiańskim, dopiero niemieckie chrześcijaństwo to wyparły razem z wierzeniami słowiańskimi bo nie katolickie podległe rzymowi to takie samo pogaństwo...

  w tym czasie na terenach dzisiejszej wielkopolski żyły se luzem różne plemiona i robiły swoje...
  aż przybyli tam z nad dniepra polanie podbili żyjące na terenie dzisiejszej wielkopolski plemiona i w końcu podobnie jak czesi stali sie wasalami cesarstwa przyjmując niemiecką religie...

  to ze przed tym na tych terenach sie nic nie działo to nie jest prawda, działo sie tyle samo ino nie istnieją żadne pisane dokumenty tego... ci z zachodu i południe sie tam nie zapuszczali to nie pisali nic bo niby co mają pisać...
   
  Ostatnia edycja: 4 Luty 2016
 9. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 568
  Polubienia:
  4 428
  Z badań naukowych, a ponadto mamy przekazy rzymskie, a jak wiesz, rzymskie wojskowe osadnictwo było na Słowacji i Morawach (do dziś mamy tam wiele pięknych ruin) + wyprawiali się po bursztyn nad Bałtyk, więc chyba są wiarygodni... Słowianie koło IV wieku n.e. wraz z hunami wypierają Germanów z tych terenów.

  Ps. To było pytanie retoryczne... tak konstrukcja używana w komunikacji między ludźmi oczytanymi.
   
  lernakow, ultimate i aluzci lubią to.
 10. Zefir

  Zefir New Member

  Posty:
  4
  Polubienia:
  8
  Właśnie też się zastanawiam. Przybywając na te ziemie ze wschodu, Słowianie stworzyli sieć mikro osad, z których przynajmniej początkowo nie urodziło się przez długi okres, żadne państwo, ani nawet proto-państwo. Nie ma też wiarygodnych dowodów ani na żadne większe podboje, prowadzone wyłącznie przez Słowian, ani na "epokowe wynalazki" czy interesujące rozwiązania techniczne. To słabo z punktu leminga-narodowca, szukającego w "przodkach" Polaków narodu wybranego. Ale może to też świadczyć, o stworzeniu przez Słowian stabilnego systemu społecznego, nie wymagającego nadzoru jakiegoś wybranego przez bożki/lud władyki. A to interesujące z wolnościowego punktu widzenia. Brak dat musicie mi wybaczyć, nie chce mi się szukać.
  He he
   
 11. Bernard

  Bernard Member

  Posty:
  59
  Polubienia:
  77
  Panowie - ja znam oficjalną wersję, więc nie piszcie mi o rzymskich przekazach czy jakiś bliżej nieokreślonych badaniach naukowych. Chodzi o to, że wg wielu badaczy ta cała historia jest sfałszowana. Twierdzą to na podstawie różnych własnych odkryć jak i odkryć innych badaczy na które trafili :)

  Na razie postaram się tu wrzucać coś w formie "Ciekawostek Dropsa" :)

  Zacznę od Sanskrytu - czyli wg oficjalnej nauki - najstarszego znanego języka świata ze zorganizowaną gramatyką.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt

  sanskryt.jpg
   
 12. Oreł

  Oreł Well-Known Member

  Posty:
  572
  Polubienia:
  418
  Gratuluję, odkryłeś języki indoeuropejskie. Tylko nie mów oficjalnej nauce, bo cię deportują do Białej Chorwacji.
   
 13. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  492
  Polubienia:
  1 622
 14. Bernard

  Bernard Member

  Posty:
  59
  Polubienia:
  77
  Nie wiem doprawdy skąd tyle jadu na tym forum. I do czego tak w zasadzie się doczepiłeś? Napisałem, że będę wstawiał ciekawostki i to jest ciekawostka. Nie mówię, że jakaś bardzo odkrywcza ale zapewne nie wszyscy takie rzeczy wiedzą.

  Ponadto język angielski, włoski, francuski, niemiecki itp to też języki indoeuropejskie. A to jednak język polski (i inne słowiańskie) jest dużo bardziej zbliżony do sanskrytu. Ciekawe dlaczego?

  A teraz wracam do dzielenia się ciekawostkami:

  Krótka audycja na ten temat:
  http://www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/823726,Slowianie-byli-tu-zawsze-Archeolodzy-w-szoku
   
 15. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 666
  bo jeszcze bedąc w azji indoeuropejczycy sie podzielili na dwie grupy, i odtąd rozwijały sie niezależnie, przez co grupa co powędrowała wcześniej na zachód różni sie bardziej od tych co dłużej w azji byli...

  a co do genetyki to jasne ze ludzie na jakimś obszarze mają podobieństwa, w końcu nie jest tak że wszyscy se poszli gdzieś i dopiero przybyli inni...
  tak samo jak w wendlandzie czy wagrii są dawni słowianie ino gadają po niemiecku i uważają sie za niemców...
   
  lernakow i mikioli lubią to.
 16. Bernard

  Bernard Member

  Posty:
  59
  Polubienia:
  77
  Pociągnę temat badań genetycznych, które są kluczowym elementem w badaniu naszej historii, ponieważ nie da się nimi tak manipulować jak np kronikami.

  Pojęcie Haplogrup pojawiło się w nauce stosunkowo niedawno. I jak się okazało szybko stało się koszmarem archeologów i historyków, podważając dosyć konkretnie wiarygodność wiedzy przekazywanej przez te dziedziny nauki.

  Z tego co wiemy z badań genetycznych z mojego poprzedniego postu Słowianie pojawili się na tych terenach minimum 4000lat temu, a może nawet i 7000-10000lat temu, a nie w IV-IXw n.e. jak dotychczas nam wmawiano.

  Tzw "Słowiańska" haplogrupa to R1A1
  Tutaj macie mapki z częstotliwości występowania tej grupy w zależności od miejsca zamieszkania.

  r1a.png

  A tu info z Wikipedii dotyczące % populacji posiadających tę haplogrupę:
  Polacy 55%, Serbołużyczanie 63%, Ukraińcy 43%, Rosjanie 46%, Białorusini 50%, Norwegowie 25-30%, Litwini 34-45%, Łotysze 40%, Estończycy 33%, Węgrzy 30%, Niemcy i Szwedzi 15-20%, ludy Północnych Indii 48%-72%, Tadżycy 30%, Kirgizi 63%, Ałtajczycy 38%-53%, Pasztuni 40%-45%

  Jedynym państwem słowiańskim, w którym R1A1 nie jest przeważająca (choć jest na drugim miejscu) jest Bułgaria.

  Osoby dociekliwe pewnie zauważą, że te dane się między sobą w zależności od źródła nieco różnią, ale tak jak mówiłem te badania rozpoczęły się całkiem niedawno i kiedy naukowcy przebadają większą liczbę osób wyniki będą dokładniejsze.

  Na koniec z cyklu Ciekawostki Dropsa:
  W Indiach R1A1 występuje u 35% populacji, natomiast wśród Braminów jest to 65-70%.
  Bramini to najwyższa kasta Indiach, która ma najjaśniejszą cerę spośród wszystkich hindusów.
  Sami o sobie mówią, że są potomkami Aryjczyków, którzy przyszli zza gór :)
   
 17. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 666
  no ładnie, nie potwierdziłeś ino skąd przyszli słowianie :) ani kiedy
  zanim pojawiła sie ich kultura na tych ziemiach żyli germanie a przedtem celtowie, możliwe że byli to ci sami ludzie ale nie gadali po słowiańsku i mieli germańską kulture i obyczaje...
  znaleziska archeologiczne to potwierdzają

  a indoarianie przyszli z tego samego miejsca co reszta indoeuropejczyków ponieważ są też indoeuropejczykami...
   
  Ostatnia edycja: 7 Luty 2016
 18. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 037
  Polubienia:
  20 032
  Bo Bułgarzy to lud turański, tak samo jak Turcy. Język słowiański został im narzucony.  W Indiach były co najmniej dwie fale migracji tej haplogrupy.

  Na Wawelu do roku 1000+ był chram Siwy, indyjskiego boga. Dziś dokładnie w tym miejscu jest kaplica św. Gereona. Spisano tam ważne dzieła hinduizmu. Wielu ludzi po dziś dzień, uznaje to miejsce jako miejsce mocy.
   
 19. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  828
  Polubienia:
  2 131
  Istnieją jakieś dowody wspierające to twierdzenie? Jakie to dzieło ma nazwę? Skąd pomysł, że był tam chram Siwy? Dlaczego tylko do "1000+"?
   
 20. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 666
  akurat to bułgarzy inaczej niż węgrzy przejęli po prostu język ludności która już tam była kiedy dotarli do bułgarii dzisiejszej...
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.