Darmowe serwisy hostujące pliki w chmurze 1+ TB

tolep

five miles out
8 556
15 441
ja z kolei potrzebuje czegoś darmowego co mi zastąpi flickra czyli na zdjęcia i żebym mógł robić tam albumy/foldery/sety i żebym wszystko mógł za jednym linkiem udostępnić, w google zdjęcia mogę tylko udostępniać konkretne albumy/sety/foldery
z flickra rezygnuje bo teraz jest ograniczenie do 1000 zdjęć bo właściciel się zmienił

A nie możesz wszystkich zdjęć wpierdolić do jednego foldera udostępnionego?
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
co do kurwy

wp.pl oferuje nielimitowaną pojemność tutaj jakiś wykopek przetestował że to faktycznie działa:

to już o 10 GB więcej niż oferuje o2.pl

Limit załączników to 100 MB czyli w praktyce o 33% mniej z uwagi na kodowanie transportowe base64. Można to poprawić używając yEnc (standard na grupach usenet) który ma tylko 2% narzutu.

brzmi jak marzenie.

był jeszcze jeden test:


ale wszedłem i..
d.png
wiadomości nadal dochodzą, jest jakiś z dzisiaj o 6 rano.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 568
2 622
A może by tak pomyśleć in-band?


czyli o wykorzystywaniu YouTube jako nasz prywatny hosting na dane :]

- Nielimitowany, w końcu to nie google drive
- Algorytm z githuba wykorzystuje tylko dwa kolory (a właściwie rzecz ujmując - Kody QR), więc nie będzie problemu z odzyskaniem plików nawet po kompresji zastosowanej przez youtube
- Brak copyright strike'ów

Czego chcieć więcej? Chyba jeszcze nie banują za słowa kluczowe tak jak chomikuj...
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Cóż to tylko kod QR. Gdyby tego zakazali, na yt dawno byłyby czystki gdyby algorytm miałby to wykrywać, wydaje mi się to niepraktyczne z ich strony. Można też zrobić coś takiego jak na zdjęciu niżej, zasadniczo nieodróżnialny od szumu z telewizora, skąd algorytm miałby wiedzieć o co w tym chodzi, bo nie ma tu ujednoliconego standardu tak jak w przypadku base64. Nie różni się to niczym od archiwizacji danych.
1626541904257s.jpg
Jak to działa, konkretnie PNG zawiera kanał alpha i właśnie ten kanał jest wykorzystywany do tworzenia takich mozaik. Przy dekodowaniu jest ignorowany. Niestety na YT nie przejdzie bo problemem jest kompresja, nie znam takich algorytmów które by sobie z nią poradziły a już w szczególności gdy używa czegoś więcej niż czerń i biel. Jedyne rozwiązanie jakie tu widzę to dodanie danych naprawczych i to ma QR. Nawet HCCB microsyfu mógłby powodować problemy.

No i YT nie ogarnia chyba przezroczystości więc nici z zmyłki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom