Darmowe serwisy hostujące pliki w chmurze 1+ TB

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Kuaipan (hosting plikow znanego wcześniej, chińskigo soft publisher'a Kingsoft, produkującego głównie soft na Androida) - oferuje 1 TB miejsca za darmo + klienta na m.in. Windows i Androida + dostęp przez WWW. Dodatkowo, codziennie oferują jeden spin na "ruletce", która losuje od 50 MB do 1 TB dodatkowego miejsca. Brak limitów transferów

Wady: brak wznawiania sesji transferu, po zamknięciu klienta, powolny upload (przynajmniej u mnie)

Tencent (jeden z największych portali w Chinach, istnieje od 1998 roku) - kolejny, chiński serwis oferujący za darmo miejsce na hosting plików. Tym razem - 10 TB
Brak limitów transferów, zarówno ściąganie jak i wysyłanie plików idzie bardzo sprawnie. Klient na m.in. Windows i Androida + dostęp przez WWW
Wady: limit do 3000 plików/folder.

Qihoo Yunpan 360 - oferują 36 TB. Klient m.in. Windows, Android + dostęp przez WWW

Wady: dzienny limit transferu (nie wiem dokładnie ile, bo nie chciało mi się mierzyć. U mnie transfer po jakimś czasie spada do paru kilobajtów/sekundę. Średnio 12h/dobę mogę uploadować z pełną prędkością łącza)

TFolder - oferują 1 TB. Serwery w Hong Kongu.

Wady: Brak klientów, dostęp tylko przez WWW.

Warto pamiętać, że wrzucając cokolwiek na serwery w.w. serwisów - wrzucasz to praktycznie "na zawsze", gdyż kopia pliku ląduje na centralnym serwerze, a użytkownik otrzymuje na swoim koncie jedynie "soft-linki" do plików. O ile można usunąć pliki ze swojego konta (a tym samym - zwolnić zajmowane miejsce na inne pliki), o tyle - nie da się usunąć plików z centralnego serwera.
Dlatego nie polecam wrzucać tam ważnych danych.

Ma to jednak również swoje zalety. Programy-klienty służące do obsługi w.w. sprawdzają sumy kontrolne/hash plików przed wrzuceniem ich na serwer i jeżeli dany plik został już wrzucony, to soft-link do tego pliku jest zapisywany od razu na naszym koncie, bez potrzeby uploadowania pliku. Istotnie przyśpiesza to proces "wrzucania" plików na w.w. serwery.

We wszystkich w.w. istnieje możliwość udostępniania plików (a nawet całych folderów) na zewnątrz, innym. Nie trzeba mieć założonego konta, by móc ściągnąć pliki.

Żaden z w.w. serwisów nie usuwa plików po N dniach od wrzucenia, nie istnieje żaden "limit przydatności do spożycia".

Więcej:
http://www.1mtb.com/how-to-get-36-tb-free-cloud-storage-from-qihoo-360-yunpan-cloud-drive/
 
Ostatnia edycja:
A

Artur Nowak

Guest
Mnie tam ogólnie wali czy jakaś korporacja trzyma fotki moich kotów czy innych bzdur na serwerze jako dane warte trzymania po moim ich usunięciu - ich obciach ich strata pamięci.
Jednak kobietom, które mają potrzebę robienia sobie fotek z twarzą zalaną męskim nasieniem raczej odradzam trzymanie plików w chmurze.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ale co te serwisy umożliwiają? Synchronizację w locie (jak google drive czy dropbox)? Hotlinkowanie ludziom bez konta tam (jak mega.co.nz)? Czy po prostu sobie wrzucasz swoje pliki dla siebie? I czy banują za piractwo albo niechińskie pochodzenie? Bo mnie chiński odpowiednik yt zbanował, nawet nie wiem za co, bo podpadałem pod wiele rzeczy XD
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Korzystałem z Qihoo Yunpan 360, transfer był koszmarny. Mogą sobie oferować nawet i 10 petabajtów, ale na co to komu, skoro pliki się wysyłają z prędkością 20-50 kB/s
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Ale co te serwisy umożliwiają? Synchronizację w locie (jak google drive czy dropbox)? Hotlinkowanie ludziom bez konta tam (jak mega.co.nz)? Czy po prostu sobie wrzucasz swoje pliki dla siebie? I czy banują za piractwo albo niechińskie pochodzenie? Bo mnie chiński odpowiednik yt zbanował, nawet nie wiem za co, bo podpadałem pod wiele rzeczy XD

Co mają banować? Na oficjalnych forach w.w użytkownicy wklejają tysiące linków do całych folderów anime, seriali, gier, filmów, programów, itd. Możesz "importować" całe konta z terabajtami w kilka sekund (patrz - "soft linki"). Infoanarchizm jak w latach 80tych-90tych. Usług dla nie-tambylców też nie blokują.

Zresztą, życzę powodzenia RIAA czy jakimś tam innym szeryfom internetu w pisaniu takedown notice po chińsku i wklejaniu kolejnych linków. Przecież chińczycy ich wyśmieją, na co dzień klonują i produkują rosyjskie czołgi (T-72) bez zgody i licencji od rosyjskiego państwa, co ich obchodzą jakieś prawa autorskie? :)

Synchronizacja w locie - da się ustawić, ale nigdy z tego nie korzystałem i nie korzystam. Hotlinkowanie.. udostępniasz link do pliku, gość klika i ściąga. I możesz wrzucać pliki dla siebie.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Polecam Tencent :)
Rejestracja mnie przerosła - weryfikacja telefoniczna jest nie do przejścia. Próbowałem jakieś strony, które odbierają SMS, ale chyba nie dochodziło, albo za wolno dochodziło, bo trzeba się zmieścić w 30 sekundach. Może jest jakiś trik omijający tę weryfikację?
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Rejestracja mnie przerosła - weryfikacja telefoniczna jest nie do przejścia. Próbowałem jakieś strony, które odbierają SMS, ale chyba nie dochodziło, albo za wolno dochodziło, bo trzeba się zmieścić w 30 sekundach. Może jest jakiś trik omijający tę weryfikację?
Ja zamowilem darmowe startery na spam, czyli m.in. na takie okazje

http://za-darmo.net/tag/karta-sim-za-darmo/
http://www.darmowy-starter.pl/
https://www.heyah.pl/sklep#/bez-umowy
http://www.redbullmobile.pl/darmowy-starter/
http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-zasiegowy/

Można też kupić najtańszy za 5 zł w kiosku
 
Ostatnia edycja:

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
Jebacz chinszczyzne, ja od lat korzystam z rodzinnego chomikuj i jest dobrze. Szanuje za serwery i infoanarchizm - tam nawet za CP cie nie zablokuja, a nude child wypoki znalezli przez wyszukiwarke. No i nigdy nie skasuja oczywiscie zadnego pliku - tylko trzeba rozsadnie z haslowaniem paczek, po paru latach zaszyfrowany moze utracic czesc informacji. W sumie to i po co jak mozna zahaslowac sam folder...
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Skomentuje to w stylu NŚ:
Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg
 
C

Cngelx

Guest
Jebacz chinszczyzne, ja od lat korzystam z rodzinnego chomikuj i jest dobrze. Szanuje za serwery i infoanarchizm - tam nawet za CP cie nie zablokuja, a nude child wypoki znalezli przez wyszukiwarke. No i nigdy nie skasuja oczywiscie zadnego pliku - tylko trzeba rozsadnie z haslowaniem paczek, po paru latach zaszyfrowany moze utracic czesc informacji. W sumie to i po co jak mozna zahaslowac sam folder...

Gdybym mieszkał np. na terytorium okupowanym przez państwo mongolskie to bardzo możliwe, że również korzystał bym z chomikuj. Bezpodstawne korzystanie z hostingu czegokolwiek zlokalizowanego w tym samym kraju w którym się przebywa "fizycznie" to jedna z najgłupszych rzeczy jakie można robić.

Znam taki przypadek: koleś nagrał sobie "rasistowską" piosenkę i wrzucił ją na WRZUTA. Niedługo potem zainteresowała się nim policja. Wystarczyłoby, że umieściłby tę piosenkę nawet na YouTube, a problemy by go ominęły. Korzystajac z hostingu w Polszy dał policji swoje dane na tacy, więc stał się łatwym do namierzenia frajerem, dzięki którymu mogli sobie podbić statystyki.
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Sprawdźcie www.hive.im. Nielimitowana przestrzeń w chmurze na dowolne pliki, jednak z limitem uploadu na konto (50 GB/miesiąc). Pliki można udostępniać dowolnej liczbie osób (na zaproszenie), wbudowany klient/downloader plików torrent, http, ftp. Pliki wideo zapisane na koncie w chmurze można streamowac, opcjonalnie z napisami, a n.p. pdf-y czytać bezpośrednio z przeglądarki (jest wbudowany podgląd/klient)
Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje wszystkie foldery naszego konta + wszystkie foldery udostępnione przez przyjaciół (bądź - nasze własne, zaprzyjaźnione multikonta)

Pliki można udostępnić również osobom, które konta na hive.im nie posiadają i nie zamierzają posiadać. W takim wypadku jednak - URL dla danego pliku jest ważny tylko przez 24h.

Słowem - dobra usługa do wymiany plików z zaufanymi ludźmi
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom