1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Czy tylko Polacy pytają o drobne?

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez kalvatn, 21 Kwiecień 2015.

1. krajan

krajan New Member

Polubienia:
    2
    Nie tylko Polacy ale co ci przeszkadza ze sklepowa chce drobne?Jak sie nie ma wiekszych problemow to się glupoty wymyśla.

2. ultimate

ultimate Guest

Jak z pięćdziesiątką przychodzi kolejny, np. 20 klient, który zrobił zakupy za 5-8 zł to nie ma szansy, żeby kasjerki miały z czego wydawać. Dla nich to też nerwy. Zawsze staram się odliczać drobne, bo po co mam innym życie utrudniać?

3. xawas

xawas Guest

Gdyby trafił na wulgarną prostaczkę to by szybko zamknął gębe na kłódkę.
    Nic nie zrobisz- teraz pełno takich jaskiniowców w necie.

Też tak kiedyś myślałem, że wydawanie reszty to problem kasjerki, nie mój. Ale tak nie jest. Wg prawa to osoba kupująca towar musi mieć odliczoną kwotę. Często o drobne prosili mnie w Biedronce - teraz nie ma problemu, można kartą płacić. Można też omijać sklepy w których nie mają wydać - nasz wybór, sklepów jest sporo.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 Kwiecień 2018
    wah lubi to.
  4. xawas

xawas Guest

Czytam,że niebawem będzie można płacić zbliżeniowo kartą MasterCard, bądź Maestro bez PIN-u do 100 zł. Nie będa mieli podwyższonego limitu tylko ci co korzystają z Visy - limit dalej będzie 50 zł.
    Ja lubie płacić zbliżeniowo - moją żona nie płaci. Mówi,że takie transakcje ułatwiają życie głównie złodziejom.

5. Cngelx

Cngelx Guest

No ja tutaj zmieniłem swoje podejście i czasami w ogóle nie biorę reszty (oczywiście z rozsądkiem). Polecam ten styl.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 2 Czerwiec 2018
  6. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 033
    Gdzie ten sklep?Będę jego stałym klientem.

7. Hitch

Hitch

Polubienia:
    4 411
    Już nie pracuję tam, więc jakość obsługi klienta poleciała pewnie na ryj :D

wah lubi to.
  8. Antoni Wiech

Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

Polubienia:
    4 778
    A nie mógłby ktoś łaskawie wymyślić jakieś takiej maszynki co wrzucałoby się drobne i dostawało grube np. od 10 zeta? :D

Ja zawsze mam kupę monet od 1 grosza do 20 groszy i nie mam co z nimi zrobić. Czasami płacę nimi, ale wtedy to jest upierdliwe bo spowalnia płacenie jak jest kwota np. 5 zeta (albo większa). U ludzi też mnie drażni jak np. w kolejce jakiś delikwent chce się pozbyć drobnych, bo wtedy właśnie spowalnia kolejkę..

9. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 607
    Ja tak robię. Dzięki temu trafię do niebiańskich zaświatów, prowadzony błogosławieństwami wdzięcznych kasjerów. :)

wah, ernestbugaj i xawas lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.