1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Czy możliwe jest dzisiaj zbrojne powstanie przeciwko rządowi?

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 12 Kwiecień 2012.

1. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 786
    Taki spontaniczny, oddolny zryw obliczony na obalenie rządu? A może ludzie nie są już zdolni do walki i jedyne, co im pozostało, to oczekiwać, że "jakoś to wszystko samo się ułoży", przyjdzie nowa ekipa i "będzie lepiej"?

2. Alice23

Alice23 New Member

Polubienia:
    2
    Mam nadzieję, że nie.

3. Sotion

Sotion New Member

Polubienia:
    3
    U mnie niechęć (eufemizm) do obecnego systemu i tych, którzy go tworzą i utrzymują zbliża się bardzo szybkimi krokami do punktu kulminacyjnego. Powstanie byłoby apogeum ;)

Myślę, że na dzień dzisiejszy, w kwietniu Anno Domini 2012 takie zbrojne powstanie nie miałoby szans - ale za jakiś czas, sądzę, że niedługi - już tak. Moim zdaniem w najbliższych miesiącach jest szansa na spore przetasowanie w polityce, i w Polsce, i na świecie, a wszystko zacznie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Dlatego powstanie dzisiaj - bez szans, ale po takim "przetasowaniu", np. za rok - nie byłbym już taki pewien.

Tak czy siak - trzymałbym kciuki za każdy taki antyrządowy zryw :)

Pozdrawiam.

4. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 560
    Każda zmiana rozpoczynała się od charyzmatycznego lidera bądź też wąskiej grupy zdeterminowanych ludzi, Jesteś gotów poprowadzić ludzi, John, czy jak dobry czerwony wychodzisz z założenia, że się samo zrobi? :)

5. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 704
    zbrojne powstanie... czym? ludzie rozbrojeni...
    sprane mózgi mają... słuchająć co gadają to większość polaków to komuchy...

6. kawador

Polubienia:
    19 786
    Taaa, tylko że oni mają broń i mogą się buntować. Przecież z samym chujem w łapie nie wyjdziesz na ulice, nie? ;)

7. grudge

grudge Guest

Zadałeś pytanie czy możliwe w dzisiejszych czasach zbrojne powstanie, to Ci odpowiedziałem. Trzeba było napisać żeby opracować szczegółowy plan działania, to bym post o innej treści napisał.

8. kawador

Polubienia:
    19 786
    Zadałem pytanie w tytule, a potem doprecyzowałem - "spontaniczny, oddolny zryw". Jeśli bunt oficerów w armii z powodu wstrzymania podwyżek pensji podpada pod "oddolny zryw", to ok.

9. Avx

Avx Active Member

Polubienia:
    141
    W pierwszym świecie absolutnie nie.
    W trzecim tak.

10. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 704
    myślałem że chodziło o powstanie a nie że państwowe bandy ino władze nam wymienią...

11. grudge

grudge Guest

Nie podejrzewam oficerów o jakieś szczytne idee ale nie sprecyzowałeś co rozumiesz pod słowem "oddolny zryw".
    Myślę, że pod "oddolny zryw" można by pod pasować obalenie Allente przez Pinocheta (ale mogę się mylić).

12. Anonymous

Anonymous Guest

Ale to nie było oddolne, ale z polecenia parlamentu( Pinokio).

13. RiGhT_WiNg

RiGhT_WiNg Schizoid

Polubienia:
    39
    Kto ma siłę ognia ten wyznacza prawo. Dlaczego więc ludzie dają sie rozbroic? :(

14. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 250
    Bo ONI mają też inną broń religię i ideologię. Posługują się też kłamstwem, szantażem, manipulacją i są zorganizowani.

Jak strona okupowana się zorganizuje i równocześnie ONYM coś się rypnie, to ONI zostaną zaorani totalnie.

15. shogu2

shogu2 Member

Polubienia:
    0
    Panowie macie poparcie w granicach błędu statystycznego i oczekujecie ze narod pojdzie razem z wami do walki w imie czego ??? Utopi kapitalistycznej ??

lol

16. kawador

Polubienia:
    19 786
    Nawet nie umiesz rozpoznać tematu wątku i tylko mnie wkurwiasz swoim wtórnym analfabetyzmem. Pomogę ci: tematem tego wątku nie jest to, czy ktoś pójdzie za nami na barykady.

17. margines

margines wujek dobra rada

Polubienia:
    83
    Kurwa, myślałem, że ten temat to żart..:)
    Primo: temat przewijał się juz w innych podobnych na forum
    Secundo: poszperajcie w necie albo na forach radykałów z lewa i prawa to znajdziecie odpowiedzi
    Tertio: przeanalizujcie dotychczasowe "przewroty" w trzecim świecie i "rewolucje" typu 1989 i wszystko stanie się jasne.
    P.S. Właśnie skończył się na Polsacie "V jak Vendetta" - chyba w dobrym momencie puścili (ACTA, Smoleńsk, Kryzys itp), jest pierwszy krok do kampanii kanalizowania społeczeństwa i nowej myśli propagandowej :)

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.