Czy księga kapitału może opłacić się?

Konopka

New Member
4
2
Libertarianin jest indywidualistą i brzydzi się kolektywu. Dla libertarianina izolacja od ludzi na własnym terenie będzie zawsze lepsza od wpływu innych, wspólnych interesów, zależności od innych czy konieczności liczenia się z cudzymi potrzebami. Własny teren, jego granica i strzelba sięgająca pociskiem do granicy jest rajem wymarzonym dla libertarianina.

Nie wszyscy ludzie są indywidualistami, powiedziałbym, że większość ludzi ma mentalność robola ze skłonnością do podporządkowywania się. Dla ludzi z osobowością robotników najemnych, ukształtowaną przez wychowawców i środowisko społeczne, libertarianizm nie jest opłacalny. Robotnikom najemnym bardziej opłacają się systemy społeczne zawierające w sobie systemy podatkowe i systemy socjalne.

Korzystnym dla robotników najemnych systemem społecznym mógłby być dla przykładu mój model jawnej księgi kapitału z demokratycznie określanym podatkiem od własności, przelewanym bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków robotników w uzupełnieniu wynagrodzenia za pracę.

Domyślam się, że dla Libertarian to co tu wyrażam będzie prowokacją i wrogą propagandą ale ja nie prowokuję tylko zachęcam do refleksji. Jeżeli komuś opłaca się jeden model stosunków społecznych bardziej niż inny, to z pierwszego nie zrezygnuje. Nie ma nic roszczeniowego w podążaniu za własnym interesem, to jest natura wszelkich stworzeń, które próbują utrzymać się przy życiu.

Chciałbym zadać pytanie.
Czy możliwe jest, że ludzie, których umysłami nie rządzi indywidualizm, budując społeczny model wzajemnych zależności, powiązań, wpływów, odpowiedzialności mogą osiągnąć zysk energetyczny, znacznie wyższy, niż żyjąc zgodnie z libertarianizmem? Wyższy zysk oznacza niższe wydatkowanie energii i więcej uzysku niż zdolni są uzyskać żyjący wg własnych zasad libertarianie?

Wiem, że jestem niezgodny z libertarianizmem, nie trzeba mi tego tłumaczyć ale też nie jestem wrogiem. Potrafię docenić indywidualizm i zrozumieć potrzebę samostanowienia i odrębności.

Piszę tu, bo wciąż badam ludzką psyche, próbuje wyekstrahować z niej fundamentalne emocje, zrozumieć sprzeczności i różnice.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 552
10 735
Kopę lat, Krystkon. Księga kapitału z pewnością będzie się opłacać tym, którzy ją poprowadzą. Chłopaki pytają czy byś nie wpadł na discorda.
 
  • Sad
Reactions: Alu
OP
Konopka

Konopka

New Member
4
2
Ja proponuję na wzór łańcucha bloków BTC, tzn. o otwartym algorytmie, o otwartym kodzie źródłowym, kryptograficznie zabezpieczona, o rozproszonym zapisie, pod wyłączną kontrolą większości kapitału i niemożliwą kontrolą większości demokratycznej.

Skoro opłacać będzie się tym, którzy ją poprowadzą, to opłaci się większości kapitału.

Zarejestrowałem się na discordzie.
Tam mnie jeszcze nie było.
 
OP
Konopka

Konopka

New Member
4
2
Księga kapitału?
Łańcuchy bloków kryptowalut są już takim księgami.
Token może wyrażać co chcesz, np. świadectwo własności rzeczy albo czynności.

Przy czym moja koncepcja jest taka, żeby księga była jawna z imienia i nazwiska i żeby były wbudowane w nią pewne mechanizmy, podatkowy, emisji pieniądza, limitu oszczędności.

Wszystko to, z czym libertarianom trudno będzie się zgodzić, w celu podniesienia wartości kapitału jaki księga opisuje.
Ktoś powie, że opodatkowanie własności jakie postuluje nie może podnieść wartości kapitałów - a jednak. Mam przy tym na myśli wartość łącznych kapitałów jakie księga opisuje a nie kapitał indywidualny jednego człowieka.
 

sabat

Well-Known Member
692
1 585
Libertarianin jest indywidualistą i brzydzi się kolektywu. Dla libertarianina izolacja od ludzi na własnym terenie będzie zawsze lepsza od wpływu innych, wspólnych interesów, zależności od innych czy konieczności liczenia się z cudzymi potrzebami.
Cześc Konopka wróciłeś??? I na discord wróciłeś??? Tam fajne nawet rozmowy są ciekawe na forum to dają.
Ja o ciebie walczyłem żeby cie nie blokowali bo jesteś stanowczy trwasz przy swoim zdaniu i dyskutujesz jak zdrowy czlowiek nie walisz w ludzi 'k.#rwami' albo 'ch#.jami w doope' co drugie słowo a w internecie pełno takich ' dyskutantów' może innego języka sie nie uczyli??? Istna kloaka. obniżają poziom dyskusji i ludzie odchodzą też tak jest. żeby jeszcze w tej kloace coś mądrego powiedzieli ale gdzie tam!!
Konopka a co złego jest w tym że ludzie chcą być na własnym terenie bez gadania innych co mamy robić u siebie???
I co tym myślisz że ludzie nie liczą się z innymi? może sam tak robisz??? nie myśl że ludzie są bezduszni jak trzeba to pomogą.
A księgę kapitału to ja mam swoją dla siebie i księgi ludzi mnie nie obchodzą i tak jest najlepiej.Nie trzeba nic zmieniać. Żadnego pana nad sobą nie mam. A tobie ktoś bat nad głową trzyma??? to rób tak żebyś sam dla siebie był panem.
trzymam kciuki!!
Na forum w Interii zaglądaj na dział o polityce troche tam pisze ale rzadko teraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom