Czy kr2y510 żyje?

kompowiec

freetard
2 567
2 622
A namiary dasz?

btw. P2P komunikatory to ogólnie gówno, słabo radzą sobie z NAT. Jaki one mają sens gdy i tak potrzebujesz TURN
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
A namiary dasz?

btw. P2P komunikatory to ogólnie gówno, słabo radzą sobie z NAT. Jaki one mają sens gdy i tak potrzebujesz TURN
Masz rację. Jednak jest IPv6. A komunikatory te są obecnie bardzo intensywnie rozwijane. Więc za niedługo będzie dobrze.

Podrzucisz na priv jakieś ID?

Na Torchacie też dalej jesteś? Muszę uporządkować plik ze starego kompa.

Nie.
Ale za jakiś czas (po wakacjach) mogę powrócić. ID bez zmian.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Masz rację. Jednak jest IPv6. A komunikatory te są obecnie bardzo intensywnie rozwijane. Więc za niedługo będzie dobrze.
dawno dawno temu, w IRC powstało DCC które robiło to samo... a ludzie nadal odkrywają koło na nowo. inb4 szyfrowanie, OTR działa, nie testowałem innych ale pewnie możliwe do zaimplementowania

Ja mam IPv6 ale wątpie żeby każdy miał ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
IPv6 ma niemal każdy w smartfonie, bo bez zrootowania nie da się tego wyłączyć.
Natomiast obejścia NAT każdy musi implementować od nowa, bo albo nie ten język programowania, albo nie ta licencja. :(
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
IPv6 ma niemal każdy w smartfonie, bo bez zrootowania nie da się tego wyłączyć.
wat? Mam na myśli fizycznie. Żaden operator komórkowy w polsce jakiego miałem, nie oferował IPv6.

A co bardziej cwańsi ISP, robią CGNAT (netia) bo przecie to bez różnicy i taniej bo nie trzeba kupować IPv6, hehe

w każdym razie, mój JID to kompowiec2@jabbim.cz (mam transport na email, 100 kb)
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Operatorzy mobilni oferują to automatycznie. Od 4G wzwyż, głos oraz IPv4 są tunelowanie w IPv6.
 
Do góry Bottom