Co sądzicie o tej inicjatywie stworzenia nowego Państwa i wspólnoty?

Kinia

New Member
6
0
Czy chcielibyście pomóc ? Czy wierzycie że mogłoby się udać?
 
D

Deleted member 4683

Guest
cyt: "Dzięki technologii istnieje obecnie możliwość stworzenia przejrzystego społeczeństwa opartego na pozytywnych emocjach, kreatynym tworzeniu, wzajemnym zaufaniu, otwartości i wspieraniu się w duchu za jakim większość ludzi tęskni."

Dla mnie to brzmi groźnie i generalnie mało wolnościowo. "Przejrzyste społeczeństwo" - co to w ogóle znaczy i co to ma wspólnego z wolnością ? Zadekretowana "otwartość", "wspieranie się" i "poztywne emocje" - to samo - co to ma wspólnego z wolnością ?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Czy chcielibyście pomóc ? Czy wierzycie że mogłoby się udać?
Zrzutka na projekt, który można opisać w 3 punktach

1. Stworzenie portalu www
2. ???
3. Nowe państwo!

Nie wróżę mu sukcesu.
 
D

Deleted member 6564

Guest
Czy autor pomysłu mógłby skonkretyzować jakie społeczeństwo wolnych ludzi ?
Akapy powiedzą że chcą wolności i ankomusie też to powiedzą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Czy chcielibyście pomóc ? Czy wierzycie że mogłoby się udać?
To się nie uda.
Wpierw trzeba ustalić terytorium. Potem trzeba te terytorium wykupić lub komuś zabrać (czytaj: ukraść lub przejąć rozbojem). Potem trzeba to terytorium umieć obronić.

Poza tym nie jest tam precyzyjnie wyjaśnione o jaką wolność chodzi. Bo dla mnie wolność to swobodny dostęp do broni, narkotyków i używek, legalna prostytucja, brak podatków, brak ceł i tradycyjnie rozumiana własność. Ja takiej wolności tam nie widzę. Widzę jedynie słowo "wolność".
 
OP
OP
Kinia

Kinia

New Member
6
0
cyt: "Dzięki technologii istnieje obecnie możliwość stworzenia przejrzystego społeczeństwa opartego na pozytywnych emocjach, kreatynym tworzeniu, wzajemnym zaufaniu, otwartości i wspieraniu się w duchu za jakim większość ludzi tęskni."

Dla mnie to brzmi groźnie i generalnie mało wolnościowo. "Przejrzyste społeczeństwo" - co to w ogóle znaczy i co to ma wspólnego z wolnością ? Zadekretowana "otwartość", "wspieranie się" i "poztywne emocje" - to samo - co to ma wspólnego z wolnością ?
Obecnie rózne decyzje istotne dla obywatela zapadają za jego plecami, przejrzystośc znaczy że każdy może dowiedziec się dlaczego taka a nie inna decyzja została podjeta i przez kogo. Z wolnoscią ma to tyle wspólnego że człowiek nie jest spętany wynikami czyiś decyzji dla niego niejasnych a niekorzystnych.
Możesz nie wspierać i wsparcia nie otrzymywac , mozesz nie dawac komuś nic pozytywnego i nie otrzymywać, masz wolnosć wyboru.
 
OP
OP
Kinia

Kinia

New Member
6
0
To się nie uda.
Wpierw trzeba ustalić terytorium. Potem trzeba te terytorium wykupić lub komuś zabrać (czytaj: ukraść lub przejąć rozbojem). Potem trzeba to terytorium umieć obronić.

Poza tym nie jest tam precyzyjnie wyjaśnione o jaką wolność chodzi. Bo dla mnie wolność to swobodny dostęp do broni, narkotyków i używek, legalna prostytucja, brak podatków, brak ceł i tradycyjnie rozumiana własność. Ja takiej wolności tam nie widzę. Widzę jedynie słowo "wolność".

Tak o taką wolnosć chodzi to chyba sie rozumie samo przez się? Dlaczego komuś zakazać dostepu do używek?
wolnosć to moc czynienia tego co się czuje ze che bez przekraczania granic wolnosci innych
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
@Kinia
Ale jak pisałem wcześniej, wpierw trzeba ustalić terytorium, czyli obszar na którym wolność będzie działać w praktyce, a potem zastanowić się czy da się tam ją wywalczyć i utrzymać.
 
Do góry Bottom