Ciekawostki

zenarchist23

New Member
50
0
Wow, przejmujące. Niesamowite poświęcenie. I to pogrążenie w medytacji do końca!
Warto też wspomnieć polski przypadek samospalenia, nie pamiętam jak się gość nazywał, ale widziałem nawet dokument o nim. Podpalił się na jakiś wielkich komunistycznych obchodach z udziałem dygnitarzy. No i jeszcze był przypadek czechosłowacki, też nie pamiętam jak się nazywał, ale jest ulica jego imieniem w Pradze itd. a o polskim samospaleniu jakoś mało się mówi.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Nazywał się Ryszard[?] Siwiec i pochodził z Przemyśla -jakiś czech pisze o nim teraz książkę.
Drugi podpalł się na płycie Rynku Głównego w Krakowie -nazywał się Walenty Badylak W miejscu gdzie się podpalił jest coś takiego jak Studzienka Walentego Badylaka http://pl.wikipedia.org/wiki/Walenty_Badylak
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Coś mi chodziło po głowie ale kojarzyłem go z nazwiskiem Balach:)
Dlatego nie mogłem go namierzyć w internecie.

Off top:
Co do tego zmiękczania: przypomniało mi się jak szef do mnie mówił w pracy "Pranć" a że nic nie kumałem to dalej mówił "Prejk":D Oni tak chyba zmięczają na południu anglii. Palestyńczy dla odmiany nie wymawiają "p" tylko "b" Znajomy palestycznik jak mnie spotkał zawsze do mnie mówił - Biszek Bijesz biwo - :)
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Nieudanego na szczęście samospalenia dokonał w proteście przeciwko sytuacji w Czeczeni Dominik Piaskowski na rynku w Lesznie w Sylwestra bodajże 2000 roku.
Dla przypomnienia Piaskowski to jeden z 5 Polaków uprowadzonych w Czeczeni. Wśród uprowadzonych wtedy byli też Galiński i Kurzyniec lepiej znani w anarcholskim środowisku.
 
A

Antoni Wiech

Guest
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... ntarz.html

Śmieszny art Anglika o polskich zwyczajach, zabawny szczególnie jest ten fragment:

Polacy są przekonani, że wszystko co polskie: woda, chleb, patriotyzm czy gramatyka, jest najlepsze na świecie. Wszystko - poza polskim państwem - które uważają z kolei za na świecie najgorsze. Inaczej mówiąc, Polska jako obszar geograficzny, na którym mieszkają Polacy jest krajem wybranym przez Boga, natomiast Rzeczpospolita Polska jako państwo została wymyślona przez szatana.


:D
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Antoni Wiech napisał:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... ntarz.html

Śmieszny art Anglika o polskich zwyczajach, zabawny szczególnie jest ten fragment:

Polacy są przekonani, że wszystko co polskie: woda, chleb, patriotyzm czy gramatyka, jest najlepsze na świecie. Wszystko - poza polskim państwem - które uważają z kolei za na świecie najgorsze. Inaczej mówiąc, Polska jako obszar geograficzny, na którym mieszkają Polacy jest krajem wybranym przez Boga, natomiast Rzeczpospolita Polska jako państwo została wymyślona przez szatana.


:D

Nie głupie. Nie wiem czy polska woda i chleb są najlepsze na świecie:)
Ale z tym państwem to uwaga celna. Jest jednym z najgoszych w europie:)


Premislaus napisał:
Jak hartował się dolar :).

Znalazłem na Wykopie, bardzo fajne zdjęcia.

Świetne
To było jeszcze w czasach kiedy źli ludzie nie zabraniali dzieciom zarabiać pieniądzy.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
Krzysiu w którymś poście pisał o jakiejś książce Cory Doctorowa, sprawdziłem sobie kolesia na wiki i w cytatach odnalazłem coś, czego ostatnio szukałem, kila lat temu czytałem i nie pamiętałem jak się to wabi. Mianowicie:

Pieprzony Operator z Piekła Rodem - http://greybrow.iq.pl/POPR/

xD

Mnie śmieszyło, jak ktoś przeczyta niech da znać w temacie.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Hipoteza, że rząd USA mógłby wywołać sztucznie trzęsienie ziemi (art dotyczy wypadków na Haiti):

fragment:

Czy ostatnie trzęsienie ziemi na Haiti było tylko przypadkiem? Wiele zjawisk może wskazywać na to, że była to jasno przemyślana i zorganizowana akcja, prowadzona przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych.

Od pewnego czasu nie jest tajemnicą, że Stany Zjednoczone są w posiadaniu specjalnego systemu, opartego na kilkunastu satelitach będących w ciągłej gotowości. System ten pozwala im wywoływać trzęsienia ziemi w dowolnym miejscu na świecie. Wiele rzeczy wskazuje na to, że ostatnia tragedia mogła być tragedią kontrolowaną.
--
całość:
http://www.obnie.pl/index.php?option=co ... &Itemid=27
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Antoni Wiech napisał:

Szarlataneria.

Można sobie wymyślić od cholery skrótów programów czy agencji po angielsku, których nie znajdzie się w oficjalnych stronach rządu USA, po czym powiedzieć, że to jest dowód na to, że są tajne. A jak są tajne to znaczy się, że , no nie? ;)
W to, że można wywołać trzęsienie ziemi uwierzę. Ale w to, że można to zrobić przy pomocy "wiązki energii" z satelitów to nie uwierzę. Podobnie jak w to, że jakiekolwiek działanie jakiegoś państwa na dużą skalę może zostać bez śladu.
To co, mam uwierzyć w to, że Ruscy, Chińczycy i inni nie mają naukowców i technologii, które takie działanie wykryją?
Mam też uwierzyć w to, że w USA nie grasują inne wywiady?

Kurwa, z jednej strony pojeby od globalnego ocieplenia i CO₂ a z drugiej pojeby od teorii spiskowych. Jedni i drudzy nie mają pojęcia o logice, technice i naukach ścisłych. I nawet nie mają pokory do tego co głoszą. Jak się kurwa na czymś nie znam, to się pytam kogoś kto się zna. Nie mówię, że spisków nie ma. Ale jak matoły zaczynają pisać bzdury wyssane z dupy to bierze mnie kurwica.

To utwierdza mnie w mich poglądach, że należy rozjebać wszystkie szkoły publiczne i zajebać wykształciuchów. Matoły jak nie będą umiały czytać i pisać, to nie będą zaśmiecać przestrzeni. Niech kurwa przygrywają baranom i gąskom na fujarkach. I także broń powinna być częścią religijnych kultów. Jak taki debil będzie się bawił bronią, to albo się sam postrzeli albo postrzeli kogoś. A wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie wyeliminowany. I już nie będzie psuł krajobrazu.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
UFO jest rodzącym się archetypem odpowiadającym zastępom aniołów i demonów w czasach przyspieszonego rozwoju i szybkich zmian społecznych.

Carl Gustav Jung

Najbardziej mnie rozwala sprzeciw lewaków dotyczący GMO i elektrowni atomowych. W GMO nie podoba mi się i również rolnikom, jedynie próba patentowania genów ;). Co to za problem jebnąć z auta w pole jakieś nasiona i szybko odjechać? Potem państwowa kontrola w stylu Złote Blachy za walkę z piractwem.

Człowiek od jakichś 12000 lat, od zakończenia ostatniego zlodowacenia, świadomie przekształca przyrodę. Te zboża które dzisiaj znamy, wyhodowano z niewielkich roślinek które dawały tylko kilka ziarenek, podobnie z krzyżówkami zwierząt i ich domestykacją.

Tak wyglądała pierwotnie kukurydza - http://en.wikipedia.org/wiki/File:Corn_parents1.jpg

GMO to tylko krok dalej.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Premislaus napisał:
Najbardziej mnie rozwala sprzeciw lewaków dotyczący GMO i elektrowni atomowych.

Chciałbym żebyś to o elektrowniach powtórzył za tydzień:)
Co to za problem jebnąć z auta w pole jakieś nasiona i szybko odjechać?
Rozsięwają się bardzo łatwo i amerykańscy farmerzy srają mocno w gacie czekając na procesy z wielkimi koncernami:) Udowodnić że rośliny rozsiały się same jest im niezwykle trudno.
 
OP
OP
A

Anonymous

Guest
Cyberius napisał:
Chciałbym żebyś to o elektrowniach powtórzył za tydzień:)

Ale co będzie za tydzień? Wiem, że w Japonii chyba z trzy są uszkodzone od trzęsienia ziemi, ale ponoć nic poważnego. A jakby nawet to zdarza się. Jak się wyjebie tankowiec to też jest niewesoło.

Słyszałem jeszcze o jakichś moratoriach w sprawie atomu w Niemczech i Szwajcarii i protestach.

To Niemcy wrócą sobie do węgla, gazu i ropy? Zapewne mają jeszcze takie, ale atomowe są wydajniejsze i bardziej ekologiczne. Czy może zainwestują w gaz z rozkładających się śmieci i kompostu?

Myślę, że w przyszłości radioaktywne odpady będzie się wystrzeliwać w stronę Słońca.

W latach 50 chciano montować reaktory w samochodach, samolotach i domach. Ale strach rządów, że uran wpadnie w niepowołane ręce, udupił cały pomysł.

http://atom.edu.pl/index.php/aktualnosc ... shima.html

Jak tama z elektrowni wodnej walnie, to zniszczy tysiące domów, zwłaszcza taka we Włocławku plus ten syf co się tam nazbierał, ciekawe czy będzie katastrofa ekologiczna w Zatoce Gdańskiej?
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Premislaus napisał:
Ale co będzie za tydzień? Wiem, że w Japonii chyba z trzy są uszkodzone od trzęsienia ziemi,

Mniej więcej będzie już wiadomo co tam się stało/stanie:) Z tego co wiem to w trójce albo dwójce jest MOX jak wywali to nie wesoło:huh:
fukushima_after_explosions.jpg

To Niemcy wrócą sobie do węgla, gazu i ropy?
Niestety cały środkowy wschód używa państwowych e.a podobnie podejrzewam zachodnia europa w tym i niemcy [ nie mam danych]
Problem jest taki że są cholernie drogie i państwowe co podwyższa jeszcze koszty. Wszystkie źródła e. alternatywnej, wiatraki, kolektory, geotermia są niestety drogie Możliwe więc że powróci świat do węgla,wody i gazu.
W latach 50 chciano montować reaktory w samochodach, samolotach i domach. Ale strach rządów, że uran wpadnie w niepowołane ręce, udupił cały pomysł.
Świetny pomysł. Jednak wcześniej musiałby upaść nazibolszewicki system totaliarnej kontroli:)

----------------

licznik Geigera dla Tokio http://www.ustream.tv/channel/geiger-counter-tokyo
i tu
http://www.ustream.tv/channel/hino-toky ... unter-feed
 

s00lis

Member
211
5
Do góry Bottom