1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cały jeden procent ....

Temat na forum 'Inicjatywy wolnościowe' rozpoczęty przez Trigger Happy, 20 Styczeń 2014.

1. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    802
    Już niedługo będzie można odpisać cały jeden procent (co nie jest prawdą - max chyba 96 zł) podatku na rzecz organizacji tzw pożytku publicznego. Jak co roku wpisuje tam IM ale po ostatnich wypowiedziach sztandarowego przedstawiciela ( https://libertarianizm.net/threads/ama-z-marcinem-chmielowskim-na-wykopie.4682/ ), zaczynam mieć wątpliwości. Znacie jakieś okołolibertariańsko-wolnościowe organizacje pp ?

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców - KRS nr 0000347294
    Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa - KRS: 0000174572
    Stowarzyszenie Mage (www.mage.pl) KRS: 0000266741 Cel szczegółowy: Strzelectwo sportowe

Kradziony disklejmer ;) : nikogo nie zachęcam do płacenia podatków.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 6 Kwiecień 2014
  2. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 939
    Ja od dwóch lat na wikipedie - podoba mi się ten serwis, często z niego korzystam, z własnej kieszeni nic im nie przelewam, to niech chociaż złodziej, który bierze ode mnie im trochę da skoro mam na to wpływ.

3. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 558
    A czy będzie można przekazać na Partię Libertariańską? Jak nie w tym roku, to chociaż w przyszłym?

4. aluzci

aluzci Well-Known Member

Polubienia:
    7 058
    Partie ani fundacje do nich należące nie mogą być organizacjami pożytku publicznego.

5. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 521
    Prawodawcy byli przynajmniej realistami...

6. nux

nux New Member

Polubienia:
    5
    Na zeszłorocznym weselu ze szwagrem przy wódce a było już bardzo późno wymyśliliśmy że najlepiej byłoby powołać własną organizację pożytku publicznego i samemu sobie zwracać ten 1% albo niech cała duża rodzina i znajomi nam go przekazują a mi im spowrotem go oddamy, zachowując 10% opłat manipulacyjnych dla siebie i biznes się kręci ;)

7. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 939
    Jeśli chcesz być na liście organizacji, którym można przekazać 1% podatku, to musisz się wytłumaczyć z każdej wydanej złotóweczki, więc może być ciężko.

Hitch lubi to.
  8. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    418
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Niektórzy z Was zapewne pamiętają, jak reklamowałem tutaj organizowane przeze mnie w Poznaniu spotkania strzeleckie dla początkujących. Dzięki współpracy z organizacją pożytku publicznego będę mógł teraz finansować je z 1% podatku. Podaję dane:

KRS organizacji: 0000266741
    Cel szczegółowy: Strzelectwo sportowe

Disklejmer: nikogo nie zachęcam do płacenia podatków. Ale jeżeli już płacicie, możecie tym samym propagować dostęp do broni i teoretyczną oraz praktyczną wiedzę na jej temat.

9. Cngelx

Cngelx Guest

Jeżeli ten 1% jest w okolicach 1 zł to OPP na tym zyskuje czy traci?

10. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    418
    Nic mi nie wiadomo, by dało się na tym stracić. 1 zł to cztery naboje .22 LR, zawsze coś :)

Poza tym na kosztach manipulacyjnych przekazywania małych kwot relatywnie dużo traci budżet państwa, tak więc same zyski!

Rattlesnake lubi to.
  11. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 701
    Moje 1% masz bankowo.

12. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    418
    Dzięki. Oczywiście bardzo przyda się także pomoc w szukaniu innych chętnych do przekazania pieniędzy - namawianie rodziny i znajomych albo podawanie informacji dalej w Internecie.

13. szeryf2

szeryf2 Wolny narkoman

Polubienia:
    273
    Też bym chętnie przekazał, ale niestety nie płace podatków :(
    W każdym razie, życzę sukcesów.

antinet, Rattlesnake i Mad.lock lubią to.
  14. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 530
    Kopę lat, Oreł, wpadaj częściej :)

15. tomislav

tomislav Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski

Polubienia:
    11 835
    Oreł, przekażę moje 1%. Cel, pal kurwa! :D

16. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 821
    Fajnie, jak już trzeba płacić, to przynajmniej niech im idzie na pohybel. Zmuszę całą rodzinę, żeby na to dali :).

17. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    418
    1% to nie jest jedyna zaleta posiadania takiej organizacji - na fundację (bez względu na status OPP) możesz przekazać bodaj 6% swoich dochodów i 10% dochodów firmy, odliczając je od podstawy opodatkowania. Sama fundacja może prowadzić działalność gospodarczą bez płacenia podatku dochodowego, o ile przeznacza dochody na cele statutowe. Oczywiście żeby to się opłacało, trzeba działać w pewnej skali. O rozliczanie bym się nie martwił - o ile nie ograniczasz się w życiu do siedzenia przed telewizorem, łatwo znajdziesz wydatki, które da się podciągnąć pod szczytne cele.

aluzci i father Tucker lubią to.
  18. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    418
    Środków z 1% za zeszły rok wystarczyło nam na wynajem strzelnicy na 3 spotkania, w trakcie których uczestnicy płacą tylko za amunicję, po cenie sklepowej. Jedno już się odbyło, będą jeszcze w końcu listopada i w połowie grudnia.

19. dataskin

dataskin Secesyjny Panarchista

Polubienia:
    5 829
    To ja tak z ciekawości zapytam.

Powiedzmy, że chcę założyć strzelnicę. Z czym to się wiąże? Jakie egzaminy czy uprawnienia/licencje są potrzebne do prowadzenia takiej strzelnicy? Bo rozumiem że nie wystarczy mieć pozwolenia na broń?

20. Oreł

Oreł Well-Known Member

Polubienia:
    418
    Nie musisz mieć pozwolenia na broń. Założenie strzelnicy to najprostsza ze wszystkich czynności formalnych związanych z bronią w polskim prawie, wystarczy zatwierdzenie regulaminu przez samorząd (chyba przez wójta).

Tyle teorii - w przyszłym roku będę to testował w praktyce, wtedy opowiem więcej.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.