Brak szyfrowania

C

Cngelx

Guest
Aby zrobić to trzeba by mieć kolejny unikalny adres ip. Inaczej użytkownikom używającym ie na win xp będzie srało błędami również przy próbie wejścia na to forum.
Przynajmniej wg wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Server_Name_Indication#No_support
Czy uważasz, że osoba zainteresowana tematyką kryptoanarchizmu używałaby IE 6 na Windows XP? ;)
Idąc tym tokiem myślenia można by uznać, że forum w ogóle nie będzie działało osobie z Windows 3.11, bo system nie obsługuje TCP/IP.
 
C

Cngelx

Guest
Dlaczego nie? Nie zawsze i nie do wszystkiego potrzebujesz bezpieczeństwa. Sam ostatnio, jak sobie klonuję systemy pod VMware, to korzystam z IE potem tam często.
No ja czasami korzystam z linksa. Co do bezpieczeństwa to potrzebuję zawsze i do wszystkiego. Też kiedyś myślałem, że czasami można sobie odpuścić...

Fajnie też, że korzystasz z IE, ja też czasami korzystałem ale z IE w najnowszej wersji, w starszych wersjach co najwyżej w ramach intranetu, gdzie ta przeglądarka jest standardem. Chodzi mi o to, że w IE6 np. nie wyświetla poprawnie większości stron i co więcej webdesingnerzy/webdeveloperzy już to olewają od mniej więcej 2 lat. Robienie więc obecnie problemu z tego, że pod IE6 nie będzie coś działało jest kompletnie bezzasadne.

Wasze posty mnie mocno dziwią - spodziewałbym się takowych w wielu miejscach, ale nie na tym forum ;)

win 3,1 nie obsługuje tcp/ip?
W podstawowej wersji podobno nie, przykład ten raczej podałem jako porównanie. I 100% pewności co do tego też nie mam.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Do czego potrzebujesz bezpieczeństwa? Żeby sobie na VMware pod systemem, który jest „read-only” wejść na stronę producenta sprzętu i pościągać sterowniki? Sam często pod VMware robię sobie instalki xp-ków z nLite. I robię też mnóstwo innych rzeczy, w kontekście których to, o czym piszesz (że się tu „nie spodziewałeś”, bla, bla, bla, jesteś jakimś linuksowym hipsterem z polibudy? :D), to fetysz jest po prostu.

I cytując jeszcze ze strony:
Internet Explorer (any version) on Windows XP or Internet Explorer 6 or earlier
Tu nie chodzi o samo IE 6.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no bo ja pamiętam że kilkanaście lat temu mój firmowy komp miał win 3,1 i "śmigałem" tym po necie
 

zygfryd

Active Member
241
48
Tak jak już wspomniano wcześniej, chodzi o wszystkie wersje internet explorera na windowsie xp,
jest to główny powód dla którego nie wdraża się powszechnie sni.
Tak jak mówiłem wywalało by się wtedy też to forum, a to forum ma promować podobno libertarianizm nie tylko wśród osób obeznanych

nie wiem czy dałoby się przerobić adres na libertarianizm.net/kryptoanarchizm
wtedy by to działało pod wspólnym certyfikatem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Cierpliwości. Ja na luty/marzec planuję migrację na osobny hosting, tak by forum było dostępne z sieci Tor.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Od nowego roku mam w Pale Moonie problemy z libnetem.

xZXHLNz.png

cBVgC1t.png


Ktoś coś wie?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Od 2 stycznia jest nowy certyfikat, może musisz sobie coś odświeżyć w łańcuchu, czy coś. U mnie działa.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Zauważyłem, że u mnie jest OK na stronie głównej i w kategoriach ale już po wejściu w jakikolwiek wątek dyskusji kłódka znika.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Nie wszędzie, tylko tam gdzie są w postach media lecące bez szyfrowania. Możesz oczywiście blokować cały nieszyfrowany ruch, np. używając HTTPS Everywhere.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Dziwne, u mnie te media są zablokowane a połączenie i tak widnieje jako niezabezpieczone.
Ale może to bug w przeglądarce (Opera).
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
U mnie działa, ale muszę za każdym razem "akceptować zagrożenie". Ale bez przesady, ja wiem, że na libnecie można być łatwo odjebanym za kolaborację z państwem, ale ja się czuję bezpiecznie. Przeglądarka to Tor Browser Bundle.
 

zygfryd

Active Member
241
48
Szyfrowanie w firefoxie działa, trzeba tylko odblokować media.
Certyfikat jest wystawiony przez COMODO CA Limited
Odcisk SHA-256:
Kod:
99:8C:75:5B:B0:BC:94:72:84:FA:03:FD:E5:93:0A:A0:F2:83:3E:16:D7:B3:6D:98:09:44:67:46:2C:ED:11:7C

@Szynka jeśli przez Tora nie widzisz certyfikatu i musisz zezwalać na niezaufane połączenie to może oznaczać że exit node bawi się w mitm.
Sprawdź odcisk sha-256.
 
Ostatnia edycja:
C

Cngelx

Guest
Certyfikat wystawiony przez COMODO, więc trochę dziwne, że takie coś się dzieje. Takie sytuacje są normalne kiedy bierze się certy od jakiś dzikich dostawców.

Jest do rozwiązania po stronie serwera. Trzeba dokleić do certyfikatu odpowiedni ciąg.
@tosiabunio: powinieneś otrzymać wszystkie potrzebne pliki, złącz je catem (wraz z certyfikatem) i ustaw to jako certyfikat. Powinno pomóc.

Nie wiem jak dokładnie wygląda konfiguracja, ale mogę pomóc jak dasz więcej info.

@zygfryd: w tym przypadku problem exit nody nie bawią się w mitm. Problem leży gdzie indziej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom