Bóg

owsianek

New Member
5
0
Czy wierzycie w Boga.
Ja wierze w Boga gdyż inaczej świat nie ma żadnego sensu i możnaby zabijać się bez przerwy. Ale nie w kościół czyli rydzyki i inne czarno-czerwone.
A wy?

Przenoszę do Hyde-Parku
-Giga
 

Giga

New Member
262
5
Mnie właśnie ostatnio zastanawia ten cały sens życia. Teiści przyjmują, że jeżeli życie powstało bez Boga to jest bez sensu. Ale jak już powstało z inicjatywy tejże siły wyższej, to ma sens. Jednak ja jakoś nie widzę specjalnego sensu w tym, że po śmierci idzie się do piekła lub nieba i zostało się stworzonym - albo przynajmniej nie widzę, żeby to nadawało życiu jakiś "dodatkowy sens". Moim zdaniem nie ma tutaj różnicy, czy powstaliśmy bez czy z Bogiem.
 

JungleGarr

New Member
31
2
owsianek napisał:
Czy wierzycie w Boga.
Ja wierze w Boga gdyż inaczej świat nie ma żadnego sensu i możnaby zabijać się bez przerwy. Ale nie w kościół czyli rydzyki i inne czarno-czerwone.
A wy?

Przenoszę do Hyde-Parku
-Giga

Ja nie wierze, a jakoś jeszcze nikogo nie zabiłem i w najbliższej przyszłości nie planuje

Natomiast myślę, ze znalazło by się paru wierzących (nawet tu?), którzy twierdza, że lewaków, pedałów, żydów itd. należy odstrzelić
 
C

Cngelx

Guest
Do niedawna mogłem mówić o sobie agnostyk, lub nawet ateista. Jednak ciągłe myślenie nad sensem istnienia rodzaju ludzkiego (nie mogłem przestać o tym myśleć) sprawiło, iż wróciłem do Kościoła. Co prawda już nie do jedynego słusznego rzymskokatolickiego lecz protestanckiego.

Moje przemyślenia doprowadziły mnie do wniosków: że Bóg (w zasadzie bogowie) istnieje i jest to (nie śmiać się) po prostu wysoko rozwinięta cywilizacja żyjąca poza ziemią. Jezus urodził się dzięki zapłodnieniu in vitro, tudzież Maryja miała operacyjnie zaszytą błonę dziewiczą (może brzmi idiotycznie ale w mniej więcej taki sposób można wyjaśnić dziewictwo Maryi?). Bogiem jest zarówno "szatan" jak i "Jahwe". Ów cywilizacja potrafi to czego ludzie nie są w stanie ogarnąć - mianowicie jest to kontrola czasu, która daje w zasadzie władzę absolutną nad wszystkim.
 

michu

Member
56
1
Wiara wiarą , ja tam wolę naukowe dowody , a tych do dnia dzisiejszego nie ma. A wierzyć we wszystko można , ala dobrego samopoczucia :rolleyes:
 

Turin

Member
34
0
Wierzę w Boga jako istotę transcendentną, meta-sens wszystkiego. Niezależnie od tego, jak daleko posunie się w swoim rozwoju ludzkość, zawsze pozostaną sfery, w których wiedza jest niemożliwa do pozyskania - właśnie gdzieś tam można doszukiwać się absolutu, istoty praw, które rządzą wszechświatem. Doktryny religijne uważam za uproszczenia, próby zrozumienia rzeczy niezrozumiałych podejmowane przez ludzi. Jako że doktryna chrześciajńska jest mi najbliższa, z nią się identyfikuję, nie należę jednak do żadnej zinstytucjonalizowanej wspólnoty wyznaniowej.

Cngelx - jeśli gdzieś tam istnieje taka cywikizacja, to nie jest to Bóg, ale po prostu wyższa cywilizacja :)
 
C

Cngelx

Guest
Turin napisał:
Cngelx - jeśli gdzieś tam istnieje taka cywikizacja, to nie jest to Bóg, ale po prostu wyższa cywilizacja :)

I właśnie ta cywilizacja zaprowadziła na Ziemi życie i dała ludziom rozum (biblijny "owoc zakazany").

Co do powstania wszechświata to człowiek nie jest w stanie tego pojąć i może mieć to związek z ograniczeniami ludzkiego rozumu (może bali się zbytnio rozwiniętego człowieka?).

Ta cywilizacja może być właśnie tym Bogiem.
 

Giga

New Member
262
5
Jak śmiesz! Przecież to Perun nas wszystkich osądzi, a wszystkich knypów od Konkina i Carsona zmiażdży swarożym laserem z oka.
 

SzabloZębny

New Member
329
4
Nie wierzę, gdyż mam umysł afideistyczny, choć nie do końca sceptyczny, bo troszkę leniwy, co implikuje okresowy dogmatyzm.

Boga rozpatruję w ujęciu filozofii realistycznej, jako praprzyczynę bytu i rzeczywistości. Niby skłaniam się ku teoriom Tomasza z Akwinu, a raczej jej rozwinięciom współczesnym (Krąpiec, Bocheński, Gogacz etc.).

qatryk napisał:
Dionizos was ukarze za te herezje - po śmierci nie dostaniecie przez wieczność żadnego alkoholu.

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

:(

wszystko tylko nie to
 
Do góry Bottom