bij internet! politycy wyruszają na wojnę z intenrnautami

M

Matrix

Guest
Cyberius napisał:
a sprzyjają im w tym co niektóre gazety
http://wyborcza.pl/1,75968,8555745,Jest ... rnetu.html

Prawdopodobnie w przyszły wtorek PiS złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu, m.in. portali politycznych. Posłowie tej partii zapowiedzieli, że o niebezpiecznych i agresywnych treściach będą zawiadamiać organy ścigania. http://wiadomosci.onet.pl/raporty/napad ... omosc.html

Wniosek to te oszołomy mogą sobie składać, ale żeby przeszedł muszą mieć poparcie innych partii. Ds. monitorowania internetu i co podatnik ma za to płacić ? Niech sami za swoje pieniądze sobie czytają i sprawdzają i dalej nie sobie wg prawa co chcą robić.
 
M

Matrix

Guest
GAZDA napisał:
najgorsze to a. innym klubom kontrola netu też pasuje, a b. te "ich" pieniądze są też nasze... :/

Jak można kontrolować coś jawnego i nieprzewidywalnego ?Przecież nie wiadomo kto i co za chwilę coś napisze. Jest to niemożliwe. Nie wiedzialam ,że PIs-owcy to takie matoły. A jak coś znajdą to już akcja dawno będzie wykonana..
 
M

Matrix

Guest
GAZDA napisał:
no prewencyjnie nie wiem co by mieli robić, ale po fakcie mogą sie przypiernicyć...

Tak widzę od razu wszyscy jawnie będą pisać o zamachach ;) Raczej chyba dla zmyłki taką akcję wskażą na całkiem innego polityka... no to sobie niech kontrolują..w takim razie. I tak przez intrnet nie można nic zdziałać, ale zmylić już tak.
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Matrix napisał:
GAZDA napisał:
najgorsze to a. innym klubom kontrola netu też pasuje, a b. te "ich" pieniądze są też nasze... :/

Jak można kontrolować coś jawnego i nieprzewidywalnego ?Przecież nie wiadomo kto i co za chwilę coś napisze. Jest to niemożliwe. Nie wiedzialam ,że PIs-owcy to takie matoły. A jak coś znajdą to już akcja dawno będzie wykonana..

głownie im chodzi o monitorowanie sieci, to znaczy o represjonowanie autorów wpisów oraz blokowanie nieprawomyślnych for, blogów, stron
-zresztą wzmożony monitoring trwa już od środy w nocy


GAZDA napisał:
najgorsze to a. innym klubom kontrola netu też pasuje, a b. te "ich" pieniądze są też nasze... :/
tak to chyba wygląda


Matrix napisał:
I tak przez intrnet nie można nic zdziałać
tu się z tobą nie zgodzę wiedza i przepływ informacji to podstawa
-bez wiedzy nie ma działania
 
M

Matrix

Guest
Cyberius napisał:
głownie im chodzi o monitorowanie sieci, to znaczy o represjonowanie autorów wpisów oraz blokowanie nieprawomyślnych for, blogów, stron
-zresztą wzmożony monitoring trwa już od środy w nocy
Bez nowej ustawy zatwierdzonej przez parlament i potem przez prezydenta działają bezprawnie.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Matrix napisał:
Antoni Wiech napisał:
Bez nowej ustawy zatwierdzonej przez parlament i potem przez prezydenta działają bezprawnie.
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/6 ... 905400.jpg

Przecież jemu jest na rękę nienawiść do Pis u w internecie.On nie będzie go chciał go inwigilować.
Nienawiści do PO też trochę jest, poza tym w imię "walki z nienawiścią", czyli w tzw. słusznej sprawie czemu nie kontrolować? A prawo? Chuj z prawem, ich nie dotyczy i głównie o to mi chodziło jak wkleiłem to zdjęcie.
 
M

Matrix

Guest
Antoni Wiech napisał:
Nienawiści do PO też trochę jest, poza tym w imię "walki z nienawiścią", czyli w tzw. słusznej sprawie czemu nie kontrolować? A prawo? Chuj z prawem, ich nie dotyczy i głównie o to mi chodziło jak wkleiłem to zdjęcie.
Kontrola internetu jest bardzo droga i niepewna,skąd weźmiesz do tego ludzi nie optujacych za czyimś interesem, to już bardziej bezpieczny jest ten wolny.Ale ta matoły partyjne na razie tego nie wiedzą. Poza tym jak będzie kontrolowany ludzie potrafią się jakoś zabezpieczyć inaczej pisząc.np jakimś szyfrem.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Matrix napisał:
Antoni Wiech napisał:
Nienawiści do PO też trochę jest, poza tym w imię "walki z nienawiścią", czyli w tzw. słusznej sprawie czemu nie kontrolować? A prawo? Chuj z prawem, ich nie dotyczy i głównie o to mi chodziło jak wkleiłem to zdjęcie.
Kontrola internetu jest bardzo droga i niepewna,skąd weźmiesz do tego ludzi nie optujacych za czyimś interesem, to już bardziej bezpieczny jest ten wolny.Ale ta matoły partyjne na razie tego nie wiedzą. Poza tym jak będzie kontrolowany ludzie potrafią się jakoś zabezpieczyć inaczej pisząc.np jakimś szyfrem.
Ale dlaczego mają brać jakieś setki ludzi nie optujących za czyimś interesem? Złapią kilka osób, zrobią pokazówkę w mediach i już. Przecież tu nie chodzi do końca o realną kontrolę, ale wzbudzenie zagrożenia. A szyfrem można pisać, można nawet pisać po chińsku, co nie zmienia faktu, że i tak to jest wkurwiające, że trzeba kombinować.
 
M

Matrix

Guest
Antoni Wiech napisał:
Ale dlaczego mają brać jakieś setki ludzi nie optujących za czyimś interesem? Złapią kilka osób, zrobią pokazówkę w mediach i już. Przecież tu nie chodzi do końca o realną kontrolę, ale wzbudzenie zagrożenia. A szyfrem można pisać, można nawet pisać po chińsku, co nie zmienia faktu, że i tak to jest wkurwiające, że trzeba kombinować.

Jak to złapią, komputery się łapie ? przecież z danego IP może pisać kilka anonimowych ludzi..Na szczeście użytkownicy internetu zawsze sa anonimowi, nie da się ich złapać na gorącym uczynku..
 
A

Antoni Wiech

Guest
Matrix napisał:
Jak to złapią, komputery się łapie ? przecież z danego IP może pisać kilka anonimowych ludzi..Na szczeście użytkownicy internetu zawsze sa anonimowi, nie da się ich złapać na gorącym uczynku..
Co Ty opowiadasz????. Były już akcje, że policja wpadała do domu, za np. krytykę Kaczyńskiego. I jak to jesteś anonimowy zawsze? Jak porównają login i IP i im nie udowodnisz, że ktoś Ci się nie wpierdolił na konto to masz przejebane. Dlatego wprowadza się różne sposoby żeby uzyskać anonimowości, jak tor, proxy itd.
 
M

Matrix

Guest
Antoni Wiech napisał:
Co Ty opowiadasz????. Były już akcje, że policja wpadała do domu, za np. krytykę Kaczyńskiego. I jak to jesteś anonimowy zawsze? Jak porównają login i IP i im nie udowodnisz, że ktoś Ci się nie wpierdolił na konto to masz przejebane. Dlatego wprowadza się różne sposoby żeby uzyskać anonimowości, jak tor, proxy itd.
Na jakiej podstawie wpadną do mojego domu ? Ja policji do domu nie wpuszczam, mam takie prawo.
To, że w moim kompie coś jest napisane ? Wielki mi powód.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Matrix napisał:
Antoni Wiech napisał:
Co Ty opowiadasz????. Były już akcje, że policja wpadała do domu, za np. krytykę Kaczyńskiego. I jak to jesteś anonimowy zawsze? Jak porównają login i IP i im nie udowodnisz, że ktoś Ci się nie wpierdolił na konto to masz przejebane. Dlatego wprowadza się różne sposoby żeby uzyskać anonimowości, jak tor, proxy itd.
Na jakiej podstawie wpadną do mojego domu ? Ja policji do domu nie wpuszczam, mam takie prawo.
To, że w moim kompie coś jest napisane ? Wielki mi powód.
Na podstawie tego, że np. będziesz komuś grozić w necie i Cię namierzą. Możesz nie wpuścić to Ci rozpierdolą drzwi jak będą mieć nakaz.
 
M

Matrix

Guest
Antoni Wiech napisał:
Na podstawie tego, że np. będziesz komuś grozić w necie i Cię namierzą. Możesz nie wpuścić to Ci rozpierdolą drzwi jak będą mieć nakaz.

To tylko jakiś prymityw może grozić Kaczyńskiemu w necie, lub ktoś przez niego podstawiony.
Ten, który chce naprawdę coś zrobić nie będzie jawnie tego mówić w necie, o ile nie jest psychopatą.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Matrix napisał:
Antoni Wiech napisał:
Na podstawie tego, że np. będziesz komuś grozić w necie i Cię namierzą. Możesz nie wpuścić to Ci rozpierdolą drzwi jak będą mieć nakaz.

To tylko jakiś prymityw może grozić Kaczyńskiemu w necie, lub ktoś przez niego podstawiony.
Ten, który chce naprawdę coś zrobić nie będzie jawnie tego mówić w necie, o ile nie jest psychopatą.

Nie musi grozić, wystarczy, że obraża, takich wpisów w necie jest pełno, na facebooku czy na w komentach na youtubie.
 
Do góry Bottom