Auta dla normalnych ludzi, które Wam się podobają

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Peugeot 308 GT

Jak do miasta lub skoczyć nad morze może być. Ma silnik 1.6 z turbo 205KM ( tylko nie wiadomo czy się szybko nie rozleci ) i w pełni diodowe światła ( mijania i drogowe). Gdyby mógł mieć skrzynie automatyczną, fotele elektryczne (oba plus ledźwie) i lusterka samo-ściemniające również boczne (jest tylko środkowe) to byłoby już prawie wszystko co obecnie możliwe. Tak ponadto tempomat adaptacyjny jest (ale nie stop and go), czujniki parkowania i kamera cofania są, nawigacja jest, asystent świateł drogowych jest, jakieś tam dodatkowe nagłośnienie Denon jest, ostrzeganie przed zmiana pasa ruchu jest.
Niestety końcówki wydechu to atrapy, nie podoba mi się to.

peugeot_308_gt_1.jpg


2014-Peugeot-308-GT-Hatchback-View-HD-Photos.jpg
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Ja jestem kompletny laik, więc pytanie jak wydech może być atrapą? Naprawdę wylot spalin jest gdzie indziej, a te tylko dla ozdoby? Wydaje mi się to bezsensowne.
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Rurki wydechu są pod autem niewidoczne, a te ładne srebrne dwie końcówki to atrapa. Więc jak ruszasz spod świateł nic tam nie leci. Oszczędność i efekt komiczny.
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Ale dźwięk silnika podkręcany sztucznie przez audio to norma w wielu autach, w Peugeot 308 też jest, w wielu bmw i to topowych. Taka moda.
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
To teraz standard w wielu autach - dźwięk silnika modulowany przez głośnik, w tym Peugeot 308 też jest. I w topowych bmw również. Taka moda.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
To teraz sprawdź to: w jakimś nowym modelu BMW (nie pamiętam dokładnie jakim, ale chyba w jakiejś hybrydzie), jest wmontowany głośnik który ma udawać dźwięk silnika...

Nie w jednym BMW a w wielu, i nie tylko w BMW, i wcale nie w elektrycznym ani w hybrydzie.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Każdego który wygląda tak jakby właściciel chciałby każdemu jebnąć. I to celowo tak wyglada. "Agresywna sportowa sylwetka".

I pomysleć, że kiedyś potrafili zaprojektować piękny samochód...

audi_quattro_spyder_large_1134.jpg
15_zpse900ce50.jpg


Audi Quattro Spyder, koncept, 1991 (!!!).
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Każdego który wygląda tak jakby właściciel chciałby każdemu jebnąć. I to celowo tak wyglada. "Agresywna sportowa sylwetka".

I pomysleć, że kiedyś potrafili zaprojektować piękny samochód...

audi_quattro_spyder_large_1134.jpg
15_zpse900ce50.jpg


Audi Quattro Spyder, koncept, 1991 (!!!).

Po tylu latach trąci myszką. Podobnie jak ten ( na swoje czasy czołówka sportowych aut), obecnie mocno średnio:

2.jpg
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Tylko światła w tym koncepcie Audi zmienić i już by było współcześnie... gdyby nie fakt, że współczesne samochody wyglądają własnie jak to Audi powyżej, czy inne tam penerskie X6. Marki dla ludu starają się to naśladować.

Jesli chodzi o mnie, to ja poproszę dwudrzwiowy samochód z symbolicznym drugim rzedem siedzeń ale z wygodą dla dwóch słusznej postury osób z przodu. Silnik 150-200 KM, nie potrzebuję więcej, automatyczna skrzynia biegów, klimatyzacja, i w którym w okolicach 130-140 km/h na suchej autostradzie wciąż jeszcze da się porozmawiać bez podnoszenia głosu.

Może wyglądać jak Peugeot 406 Coupe, na przykład - byłoby miło. Może wygladać gorzej. Może wyglądać zupełnie jak kupa, wisi mi to.

Peugeot-406_Coupe-2001-800-0a.jpg
 
Do góry Bottom