Austriacy w mediach o kryzysie

Maciej Piechotka

New Member
42
0
Piszę bo pojawienie się czegoś o Austriakach (i to o Misesie i Rothbardzie a nie Hayeku) w głównych mediach jest dość rzadkie. W Newsweeku pojawił się artykuł "Na kaca klin" Tomasza Teluka. Mimo że artykuł nie jest "odkrywczy" to mimo wszystko jest "co świętować" - nie często pojawia się teraz coś innego niż o "chciwych bankierach".
 

Słupek

Member
335
2
RE: Austryjacy w mediach o kryzysie

Tak na marginesie, skąd pojawiła się moda na pisownię "austryjacy"? Jeszcze "austryaków" zrozumiem, ale żeby taki potworek...
 
OP
OP
M

Maciej Piechotka

New Member
42
0
Słupek napisał:
Tak na marginesie, skąd pojawiła się moda na pisownię "austryjacy"? Jeszcze "austryaków" zrozumiem, ale żeby taki potworek...

"austryaków" - jak to ma szię czytać? Dla mnie "austryaków" jest większym potworkiem (BTW - poprawione).

Czytelnik. napisał:
A o czym ten artykuł ???

Że Community Reinvestment Act i dodruk pieniądza po zniesieniu parytetu złota (co prawda wspomniany jest ten przed-Nixonowski parytet złota) jest tym co powoduje kryzys - a więc receptą jest deregulacja a nie regulacja.
 

Słupek

Member
335
2
Maciej Piechotka napisał:
"austryaków" - jak to ma szię czytać? Dla mnie "austryaków" jest większym potworkiem (BTW - poprawione).
W XIX wieku jakoś im się to wymawiać udawało. Podejrzewam, że mniej-więcej tak samo jak my teraz "Austriak".
 
OP
OP
M

Maciej Piechotka

New Member
42
0
Słupek napisał:
Maciej Piechotka napisał:
"austryaków" - jak to ma szię czytać? Dla mnie "austryaków" jest większym potworkiem (BTW - poprawione).
W XIX wieku jakoś im się to wymawiać udawało. Podejrzewam, że mniej-więcej tak samo jak my teraz "Austriak".

Hmm. W XIX w. z tego co pamiętam były inne 'reguły' czytania. Dzisiaj nie czytamy (zazwyczaj) y jak i/j.
 

Bart Es

Member
80
6
dziś w 'wiadomościach' TVP Fijor był ale niewiem co tam mówił i na jaki konretnie temat bo tylko mi tak na sekunde mignął przed oczami, ogólnie coś o giełdzie było chyba
 
Do góry Bottom