Aparaty fotograficzne

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Szukam budżetowego aparatu fotograficznego do 600 pln, do użytku typowo turystycznego, nie mam zamiaru spamować instargramów, czy też obrabiać potem tych zdjęć na kompie. Także wskazany byłby tryb "pełen idiota". Wybrałem wstępnie Panasonic Lumix DMC-SZ9 ale tylko dla tego, że był w TOP10 na benchmark.pl i cenowo jest ok. Nie znam się na aparatach, czy ktoś może doradzić ?
 

Hitch

3 220
4 872
Sony teraz ma bardzo fajną serię aparatów. Z zewnątrz to są stare modele, ale usprawnione o nowe matryce, procki i optykę. W razie czego, rzut okiem na symbol i nowy można poznać po tym, że jest gdzieś w nim upchany X. Ładne, bez szumów zdjęcia wychodzą już przy 3 luxach, co jest ekwiwalentem światła z trzech świeczek.

Osobiście polecam modele DSC-WX80 i WX200. Także są bajecznie proste w obsłudze oraz oferują bardzo dobry zoom optyczny jak na tę klasę. Kręcą też płynne filmy w full HD.

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-cyber-shot-dsc-wx200-czarny.bhtml#opis

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-cyber-shot-dsc-wx80-czarny.bhtml#opis
 

novotarq

Member
73
87
With all due respect nie polecam słuchania Kena, kilkakrotnie była drama na sieci po tym, jak wypuszczał test aparatu, którego nie miał nawet w ręku. Jego 'porady' są niespójne i sprzeczne.
Co do aparatu - wybierz taki, który ma potrzebne dla Ciebie funkcje. Czasy gdy aparaty różniły się między sobą diametralnie już minęły. Sony to prawdopodobnie dobra opcja. Nie polecał bym jedynie Canona (o ile nie filmujesz częściej niż pstrykasz) bo jego matryce wyraźnie odstają od czołówki.
 

psubocz

Member
29
45
Ja bym brał taki z szybkim ostrzeniem - dużo całkiem dobrych modeli tak wolno ostrzy, że odechciewa się robić fotki. No i wykonanie też jest ważne - ogólne wrażenie i jak leży w dłoni, czy się mieści w kieszeni itp...
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Ken to taki JKM świata fotografii. Lubi jebnąć coś od czapy, bo to mu nabija czytelników, ale generalnie ma mnóstwo racji. Ból dupy przeciwników jest identyczny jak bół dupy mainstreamu na treści JKM. Koleś zlewa te wszystkie sprawy, którymi brandzlują się wszystkie sajty, a koncentruje się na sednie, czyli robieniu zdjęć, w czym aparat jest zaledwie narzędziem. Ja go sporo czytałem i naprawdę dobrze radzi.

BTW, jako zarzut wytoczono mu zegarek za $800 i Porsche Cayenne, oraz to, że zarabia na tym, co pisze. Litości, co za ból dupy.
 

novotarq

Member
73
87
Ken to taki JKM świata fotografii. Lubi jebnąć coś od czapy, bo to mu nabija czytelników, ale generalnie ma mnóstwo racji.
Kurde, zgodzę się! Ken imho jest świetny na początek, tak jak JKM. Jeśli jednak pragniesz więcej info o wolności/fotografii to szybko znajdujesz sobie innych bożków do poczytania ;)

BTW, jako zarzut wytoczono mu zegarek za $800 i Porsche Cayenne, oraz to, że zarabia na tym, co pisze. Litości, co za ból dupy.
Nie miałem na myśli takiego bólu dupy, tzn. nawet tego nie wiedziałem. Też sporo go czytałem (tak jak i inne blogaski o foto, akurat wybieram aparat po zajechaniu migawki w starym Canonie, którego mam już 8 lat - daleko mi do onanizmu sprzętowego) i twierdzę, że jego testy to nic nie wnoszące copypasta, często widać ewidentnie że nie miał danej rzeczy w ręku. Pytanie było o sprzęt i akurat jeśli o to chodzi, to jego rady bym sobie odpuścił.
 

novotarq

Member
73
87
Ja bym brał taki z szybkim ostrzeniem - dużo całkiem dobrych modeli tak wolno ostrzy, że odechciewa się robić fotki. No i wykonanie też jest ważne - ogólne wrażenie i jak leży w dłoni, czy się mieści w kieszeni itp...

To zależy od tego co chcesz focić, bo jeśli rzeczy w ruchu to chyba tylko lustrzanki (i topowe bezlusterkowce) są w stanie nadążyć.
To samo z wykonaniem i gripem - kompakt za 600 na pewno nie będzie wołem roboczym.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Poproszę o linki do modeli z "szybkim ostrzeniem", jak pisałem w pierwszym poście nie znam się na tym temacie.
 
Do góry Bottom