Aparat propagandowy państwa polskiego rozszerza swoje zasięgi w Internecie

NoahWatson

The Internet is serious business.
1 121
2 591
Posiadanie domeny tvp.info i kanału na YouTube to za mało.
PKN ORLEN przejmuje jednego z największych wydawców - spółkę Polska Press
Poprzez przejęcie Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 milionów użytkowników internetu.

- Konsekwentnie poszerzamy obszary naszej działalności. Na bazie Sigma Bis zbudowaliśmy od podstaw profesjonalną agencję mediową, która sukcesywnie zdobywa nowych klientów, w tym komercyjnych.(..)PKN ORLEN rozbuduje narzędzia big data w oparciu o zasoby Polska Press, ORLEN VITAY, Stop Cafe, ale też Grupę Energa czy RUCH. Polska Press posiada bazę wiedzy na temat preferencji klientów, prowadzonych transakcji czy wartości koszyka w odniesieniu do grupy 60,07 proc. użytkowników internetu w całej Polsce.

PKN Orlen jest w praktyce na smyczy skarbu państwa:

Skarb Państwa dla zapewnienia wykonywania istotnych zadań w ramach uczestnictwa kapitałowego w spółkach o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania państwa ma zagwarantowane w ich statutach szczególne przywileje.

W statucie PKN Orlen S A uprzywilejowanie to polega na tym, że jedynie Skarb Państwa i zależna od niego spółką Nafta Polska S A mogą wykonywać prawa z więcej niż 10% ogólnej liczby głosów - nie może tego żaden inny akcjonariusz.

Gryglas, MAP: Chcemy znacząco zwiększyć udział Skarbu Państwa w PKN Orlen po fuzji z Lotosem
Ministerstwo Aktywów Państwowych będzie chciało w toku procesu połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos doprowadzić do znaczącego zwiększenia udziału Skarbu Państwa w połączonej grupie, zapewnił wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.
 
Do góry Bottom