Android- temat ogólny

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Będzie rant - Ja nie wiem czy mi już Stallman wyprał mózg, czy przedawkowałem Linuxy (wiem wiem Antek to taki udawany linux), ale ... Dzisiaj kurier dostarczył nowe telefony dla mnie i żony Motorola Moto E (2GB RAM/Kitkat) jestem o krok od odesłania mojego w pizdu. Cały czas Google coś ode mnie chce, nawet jak instaluje apki z F-Droida, łączy się z serwerami Motoroli coś wysyła, rootowanie tego albo wgrywanie jakiegoś cygana to kilkadziesiąt (!!!) kolejnych punktów w How-To. Dobrze, ze Tor działa to mnie troche uspokaja ale ... jutro biorę do pracy, pogram w szachy, obczaje na spokojnie, ale na dzisiaj ma eksmisję.... Albo mam coś z głową.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
wgraj stockowego androida ze źródeł, albo gotowca od CyanogenModa.

Niestety, żeby przygotować androida do poziomu power-usera to sporo roboty
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Trzeba było dla siebie wziąć Moto G. Bardzo jestem z niego zadowolony (poza baterią, ale to chyba standardowy problem).
 

novotarq

Member
73
87
+milijon dla Moto G, to taki tańszy Nexus
Sam mam szajsunga s3 mini (nazwy czebolskich słuchawek piszę z małej litery) i po przygodach z nim stwierdziłem że Android to shit, dopóki nie podziałałem na Moto G dziewczyny.
Ogólnie to wydaje mi się, że nie ma sensu kupowanie telefonu, który nie ma oficjalnego portu CyanogenModa, do mojego samsunga port robią Polacy, nie jest jakoś bardzo źle ostatnio, ale bez porównania do Moto G, czy słuchawek typu SGSII/III.
BTW: właśnie wyszła nowa wersja tej Motoroli, ma mieć nawet oficjalną aktualizację do Android Lentilky :)
 

Caleb

The Chosen
511
271
Niestety ze smartfonami tak to już jest, że użytkując je należy być świadomym zagrożeń jakie to użytkowanie niesie. Podobnie jak @father Tucker nie widze innej opcji jak korzystanie z urządzenia z czystym Androidem lub CyanogenModem. Można jeszcze wziąć pod uwae Omnirom lub Replikant, za którym stoi świetna idea, lecz wykonanie jest dalekie od doskonałości (czyt. użyteczności). Dopóki rynek telekomunikacyjny nie zostanie uwolniony, na większą prywatność nie ma co liczyć. Nie samym systemem smartfon stoi. Do tego dochodzi układ odpowiedzialny za łączność z siecią i praktycznie każdy własnościowy element. Na końcu jest sama sieć telekomunikacyjna. Jeżeli Project Ara niczego nie zmieni, to nadal trzeba być świadomym potencjalnych zagrożeń wynikających z użytkowania telefonu. Podobnie jak @michal.nowotarski uważam, że wybierając CM najlepiej kupić smartfon sprzedawany z preinstalowanym systemem. Jak nie chcesz rootować telefonów, kup jakiś z łatwym uzyskaniem uprawnień roota. Niektóre chńczyki pozwalają włączyć tę opcję w ustawieniach.

Z Tora można korzystać. Bałbym się jednak logować na konta, z których korzystam przez Tora.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Miałem brać Oppo albo OnePlus z Cyanogenem na pokładzie, ale chwilowo to nie na mój budżet. Usiłuję zorganizować sobie Samsunga Galaxy S na eksperymenty z Replicantem, ale czysty Replicant nie ma Wi-Fi itd itp itd itp. Deweloper Replicana stwierdził osatnio, że nie będzie aktualizował do nowych wersji Antków tylko zostaje na 4.2, oraz będzie ogarniał dla R kitajskie tablety. No nie wiem. Widać też gołym okiem, że społecznościowe pomysły typu Neo900 są poronione na starcie, od wyboru specyfikacji do realizacji mija tyle czasu, że aparaty są praktycznie prehistorycze cena jakby były zrobione ze złota. Jedyna szansa, że Oppo, OnePlus lub inny chiński producent (albo rząd Chiński) stwierdzi, ze robi dla celów bezpieczeństwa smartfona openhardware, i wtedy jesteśmy w domu (tyle o ile) ;) Moto E to takie Moto G ze słabszym prockiem i bez przedniej kamery, dziaj powyłączałem poukrywane opcje śledzenia itd.

Mam pytania dla zaawansów : Czy mogę wykasować, Sklep Googla (zostawiam F-Droid) , Gmail, wszystkie usługi G oraz wyszukiwarkę ? Czy są tak wbudowane w A, ze lepiej tego nie robić ?

PS. Ostatnio czytałem, że triangulacja nie może być dowodem w sądzie (USA) bo na łączenie ze stacjami ma wpływ tyle czynnków, że można określić miejsce pobytu tylko do kilku km kwadratwych (w przypadku długiej inwigilacji numeru można zmiejszyć oczywiście obszar)
 

Cokeman

Active Member
768
120
Zrób backup w CWM, przez titaniumbackup wyjeb google play, gmail i google play services i spróbój odpalić to się przekonasz. Wg mnie można. Nie wywalisz za to google services framework IMHO.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Widać też gołym okiem, że społecznościowe pomysły typu Neo900 są poronione na starcie, od wyboru specyfikacji do realizacji mija tyle czasu, że aparaty są praktycznie prehistorycze cena jakby były zrobione ze złota.
Wybrali wtedy jedyny dostępny układ scalony, w którym to procesor pasma był na osobnym DSP. Już wtedy ten scalak był nienowoczesny. Ale dalej to poszli w fantazje. Jak przeczytałem na i liście dyskusyjnej, że chcą w NEO WiMAX, to wszystkie ręce mi opadły. Kto kurwa używa w telefonie WiMAX? Jest to chociaż trochę popularne? Potem nie dziwota, że projekt upadł. :(

Ja taki trend widzę w całym ruch open source od jego początków. Albo mamy zalew pizdololków (ja ich określam linuksiarze), którzy mają nasrany w mózgach kwietnik doświadczeń, że się nie da z nimi gadać. Albo zwykłych cwaniaków, którzy liczą na łatwą drapanę i się przeliczają. Albo mamy konserwatywnych jełopów, którym nic się wytłumaczyć nie da, bo oni swoje, to ichnie swoje jest najmojsze, więc najlepsze i ma być najlepsze dla wszystkich. Wystarczy prześledzić ewolucje projektów Mozilli.
Może ta niedawna afera ze Snowdenem coś im tych tępych mózgach wyprostuje.

Jedyna szansa, że Oppo, OnePlus lub inny chiński producent (albo rząd Chiński) stwierdzi, ze robi dla celów bezpieczeństwa smartfona openhardware, i wtedy jesteśmy w domu (tyle o ile) ;)

Ja wierzę w jakiegoś chińskiego producenta, który zrobi coś taniego i open source, bo zwiatrzy na tym kasiorę. Telefon/smarfon/tablet z oddzielnym scalakiem z procesorem pasma do GSM i 3/4G oraz oddzielonym WiFi, powinien być jedynie $15-$35 droższy od podobnego sprzętu z Androidem.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
(..) nie ma sensu kupowanie telefonu, który nie ma oficjalnego portu CyanogenModa
Albo OmniRom, które moim zdaniem jest lepsze, bo ich developerzy szlifują kod i zachowują kompatybilność wsteczną.. Przykład? OmniRom w wersji 4.4.4 który śmiga (dosłownie!) na moim staruteńkim (bo już trzyletnim) tablecie Acer Iconia A500, pomimo tego iż ów tablet nie posiada rozkazów NEON (oficjalne dystrybucje Androida v4.4.4 od Google, czy te mniej oficjalne od Cyanogen - na nim, w ogóle - nie ruszą)

Poza tym - nie ma szans na to, że doklepią tam kiedyś jakiś kod szpiegujący

Chińczyki propsują:

"The Find 7 is the spectacular 2014 flagship from Oppo, a Chinese-based company already well-known for their great developer support across the custom Android firmware world. They have opened their arms to the aftermarket firmware projects, like ourselves, even going so far as encouraging its users to try out different ROMs through various posts and polls. To further that development, they provided numerous devices to the OmniROM project and two of our lead developers, Entropy512 and maxwen, began working on the device."

Mam pytania dla zaawansów : Czy mogę wykasować, Sklep Googla (zostawiam F-Droid) , Gmail, wszystkie usługi G oraz wyszukiwarkę ? Czy są tak wbudowane w A, ze lepiej tego nie robić ?
Tak, możesz usunąć praktycznie dowolne rzeczy ale musisz mieć roota
 
Ostatnia edycja:
C

Cngelx

Guest
Mam telefon, który ma funkcjonalność niewiele większą niż Nokia 3310, bateria trzyma mi miesiąc, nie ma żadnych zbędnych aplikacji, za to o wiele bardziej przydatny Dual SIM i jestem z tego telefonu bardzo zadowolony.

Od spełniania funkcji komputera mam komputer.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Poszukuję
- narzędzia które na urządzeniu z androidem wykona zrzut całej strony (scrollowany) internetowej otwartej w Chrome
lub
- jakiegoś klona Chrome na Androida który ma rozszerzenie lub już wbudowaną funkcjonalność o której mowa wyżej - jednak ważne jest by ten klon synchronizował zakładki/historię/hasła z kontem Google jak normalny Chrome.
 
Do góry Bottom