Ameryka zaczyna się bronić

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Najlepsza wiadomość od lat?
Mitch Daniels podpisał prawo dające obywatelom Indiany możliwość użycia "śmiertelnej siły" w obronie własnych domów oraz co logiczne także siebie i swoich rodzin przed bezprawnie nachodzącą ich domy policją.

Indiana Governor Signs Bill Allowing Citizens To Use Deadly Force Against Police Officers Into Law

Republican Governor Mitch Daniels has signed Senate Enrolled Act 1 into law in Indiana. The new law allows citizens to use deadly force against police officers they think are illegally entering their homes. Earlier this month, Addicting Info reported that the bill had passed the Senate. Republicans say the bill is designed to keep police safe, but Democrats say the bill will lead to the wanton killing of police officers.
Rep. Craig Fry, a Democrat, says the bill “is going to cause people to die and it’s too late after somebody dies for a jury to sort it out. Somebody’s going to die, whether it’s a police officer or an individual who thinks a police officer is entering their home unlawfully. People are going to die.” http://www.addictinginfo.org/
Demokraci obawiają się że to może doprowadzić do odstrzału bezmyślnych policjantów :)
 
G

grudge

Guest
Ma przed czym się bronić.

Czarnoskóry nastolatek zastrzelony przez członka ochotniczej ochrony osiedla:
http://www.informacjeusa.com/2012/03/29 ... y-agresor/

Przed chwilą słyszałem informację o tym wydarzeniu na TVN. Zupełnie inaczej przedstawili to wydarzenie, a ponieważ znam "obiektywizm" tej stacji postanowiłem sprawdzić w internecie.

Z ciekawych odnośników z tego artykułu ciekawie wygląda jeszcze: "Obama: gdybym miał syna, wyglądałby jak Trayvon".
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
zimmerman-martin-300x157.jpg


"Jeden ze świadków zeznał, że widział 17-latka który siedział na leżącym na ziemi Zimmermanie i okładał go pięściami"
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
z powodu braku bardziej wiarygodnych -znaczy "szacownych"- źródeł, informację uznałem za hoax.
A jednak okazała się przwdziwa!

"Policjanci w amerykańskim stanie Indiana są rozwścieczeni wejściem w życie ustawy zezwalającej mieszkańcom na używanie broni przeciwko pracownikom sektora publicznego, w tym oficerom policji, którzy bezprawnie wkroczą do ich domów. Ustawa została podpisana w marcu przez republikańskiego gubernatora Mitcha Danielsa.
http://wolnemedia.net/prawo/koniec-bezk ... e-indiana/

http://www.wykop.pl/link/1169413/indian ... antow-eng/
 

Peterus

New Member
75
4
@temat
"zrównująca w odpowiedzialności funkcjonariuszy policji ze zwykłymi obywatelami" katastofa! Przecież całe państwo polega na tym, żeby zrobić wyjątek od odpowiedzialności dla nas żebyśmy potem mogli was "chronić"... a tu takie psuje DOSKONAŁEGO systemu?!

@Zimmerman i Martin
Z tego co ja czytałem wyglądało na to, że to była obrona. Chociaż z drugiej strony Zimmerman ewidetnie przekroczył obowiązki tej straży i był chamski wobec Martina (tylko to go nie uprawnia do pobicia gościa i bicia go dalej jak już leżał!).
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Peterus napisał:
@Zimmerman i Martin
Z tego co ja czytałem wyglądało na to, że to była obrona. Chociaż z drugiej strony Zimmerman ewidetnie przekroczył obowiązki tej straży i był chamski wobec Martina (tylko to go nie uprawnia do pobicia gościa i bicia go dalej jak już leżał!).


nie wiem czy przekroczył, na wezwanie właściciela lub osoby upoważnionej intruz ma obowiązek opuścić terytorium, a miejscowe prawo pozwala na użycie broni w takich przypadkach.
I odnoszę także wrażenie że rasistowskie lobbi blokuje informacje które mogłyby przybliżyć kontekst wydarzeń. Być może zrobił to nie pierwszy raz, lub Zimmerman miał już poblemy z tego typu towarzystwem.

Kolejna sprawa. Ochraniałem kiedyś pewne miejsce i wiem z doświadczenia że po jakimś czasie przebywania w niekomfortowej sytuacji możesz reagować emocjonalnie i nie bawisz się w jakieś konwenanse typu - że jak czarny to jest poza prawem i wszystko mu wolno.
 

Oreł

Well-Known Member
574
464
Cyberius napisał:
Policjanci w amerykańskim stanie Indiana są rozwścieczeni wejściem w życie ustawy zezwalającej mieszkańcom na używanie broni przeciwko pracownikom sektora publicznego, w tym oficerom policji, którzy bezprawnie wkroczą do ich domów.

W zasadzie w Polsce też jest to legalne, przepisy o obronie koniecznej nie robią wyjątku dla policji - ale oczywiście nie liczyłbym na to, że jakikolwiek polski sąd przejmie się przy wydawaniu wyroku obowiązującym prawem.
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Oreł napisał:
W zasadzie w Polsce też jest to legalne, przepisy o obronie koniecznej nie robią wyjątku dla policji

osobiście wolałbym nie ryzykować i nie sprawdzać. No chyba żeby moje życie było zagrożone


wracając do florydy

tak wyglądał Martin
2.jpg


a tak został pokazany przez gw

z11375027S.jpg

dzień bez kłamstwa dla gw to dzień stracony :) :) :)


Stand your ground http://en.wikipedia.org/wiki/Stand-your-ground_law
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
tosiabunio napisał:
Znaczy rozjaśniony to prawdziwy?

nie o to chodzi,
przez manipulantów przedstawiany jest jako nastolatek no prawie że małe dziecko, i grzeczny niewinny chłopiec -podczas gdy sądząc z innych, bardziej aktualnych fotografii raczej na takiego nie wyglądał.
 
Do góry Bottom