AMA z Marcinem Chmielowskim na Wykopie

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Właśnie leci.

Taka ciekawostka:
iTx51JeGwnYsr.jpg


ibjTPdyFw5TLCv.jpg


http://www.wykop.pl/link/1688422/ama-z-marcinem-chmielowskim/
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Krótko? Masakrator Lewaków, Level 80 ;)




Szkoda człowieka. Sprawiał wrażenie mądrego, no ale jak zaklasyfikować kogoś, kogo zdaniem samo prowadzenie dyskusji na pewne tematy jest kompromitujące?

Z drugiej strony, popularność dyskusji o sprzedawaniu korytarzy wśród libów też o czymś świadczy. Normalnym jest, że dana grupa dyskutuje na temat tego co najbardziej różnicuje jej członków i w sposób naturalny łagodzi te różnice. Jeżeli dyskutujemy o tym, do kogo należą zwłoki człowieka bez testamentu, czy można torturować dziecko które wbiegnie za piłką na naszą posesje, do jakiego stopnia smród jest agresją... To po prostu znaczy że w tematach poważnych osiągnęliśmy pełną zgodność :).

Wracając do lekkiej nekrofilii... Jakiego zamotania potrzeba żeby pomylić nekrofilie z pedofilią? Czy to może stosunki młodych kobiet ze zwłokami mężczyzn mają rozbudzać ich kobiecość?


Jeszcze coś:
Wydaje mi się, że na razie PL robi więcej złego, niż dobrego. Czyli ośmiesza środowisko libertarian. Mocno wierzę jednak w to, że to taka "choroba wieku dziecięcego" i że kiedyś będzie inaczej.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
zupełnie na serio takie i podobne problemy były omawiane na grupie Partii Libertariańskiej na fb.
Z całym szacunkiem dla Chmielowskiego, ale koleś mógłby robić lepszy risercz - o zawłaszczaniu zwłok i prowadzeniu firmy, która udostępnia trupy za opłatą mówił Louis CK na długo zanim Partia Libertariańska podjęła ten wątek.

Od 3 minuty 27 sekundy:

 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
ib47MRcIJUllK.jpg


Moim zdaniem - takie przyprawianie od początku, PL - gęby nekrofili/pedofili których "elektorat pokrywa się z aktywistami" jest krzywdzące. Ciekaw jestem czym PL sobie zapracował na ten wizerunek, bo nie widziałem, szczerze mówiąc - by któraś z osób związana z tą partią - dyskutowała o zawłaszczaniu zwłok czy atomowych krasnalach, na profilu FB a nawet jeśli - to nie wiem, czemu Chmielowski uważa że pewne tematy są przedmiotem tabu. Mocno nie-wolnościowe podejście jak na człowieka, który się tam jawnie określa mianem anarchokapitalisty (jednak ktoś Wam ukradł ten AKAP :> )
 
Ostatnia edycja:
L

lebiediew

Guest
Oglądałem jego wykład o Hayeku na youtubie. Chłopak musi się jeszcze wiele nauczyć.

Każdy, kto choć pobieżnie zetknął się z teorią moralności, wie, że polega ona często na rozważaniu skrajnych, marginalnych, nieprawdopodobnych przypadków, za pomocą których próbuje się przetestować szczelność i spójność danej teorii. Inna sprawa, że czasami proporcje zostają zachwiane i elementy marginalne stają się centrum debaty.

Zawłaszczanie zwłok - smakowity temat, czemu nie było o nim mowy na forum?
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Zawłaszczanie zwłok - smakowity temat, czemu nie było o nim mowy na forum?
Zakładaj wątek!

BTW - a propos uprawiania etyki przy użyciu kolejki Piko mała anegdota. Michael Huemmer pokazuje słynny życiowy przykład z przekładnią, wagonikiem i ludźmi przywiązanymi do torów, i zadaje klasyczne pytanie, co libertarianin powinien zrobić w tej sytuacji. W tym momencie z sali pada odpowiedź - "to zależy, z której strony przywiązani są socjaliści". :D
 

freelancer

Dobrowolnościowiec
163
184
Pytania te powstawały i od dawna krążyły wśród trolli internetowych. Te zabawne kwestie są zatem doskonale rozwinięte i wielkim problemem PL jest fakt, że nie potrafi się od nich szybko i skutecznie odciąć. Jak takie kwiatki staną się znakiem rozpoznawczym partii to i wszyscy PRowcy świata nie pomogą naprawić jej śmierdzącego wizerunku (jak u Korwina).
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Albo na przykład - wsadzać na parę lat do "domu gwałtu" lub zastrzelić, jeśli nie zechce się tam udać, jako kara za to, że ktoś odmówił opłacania zagranicznej wycieczki kilku kolesiom z ganami, którzy jadą strzelać do jakichś niewinnych wieśniaków, żeby amerykański syndykat paliwowy miał skąd czerpać ropę. Taki przykład. My przynajmniej jesteśmy szczerzy.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
To ten sam gość, który kiedyś zarzucał PL, że zbyt wyraźnie dystansuje się od KaNaPy, mówiąc, że nie są konserwowymi liberałami? Wygląda mi to na wojnę politycznego planktonu, co samo w sobie jest śmieszne, że tak małe żyjątka potrafią być tak zajadłe. Pamiętam, kiedyś była taka seria programów przyrodniczych o mikroświecie, Kryśka Czubówna to komentowała, te komentarze by tu pasowały :)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
No my tylko stwierdziliśmy, że nie jesteśmy kolibrami - zupełnie celowo, ale bez agresji. Skutkuje to (zgodnie z założeniem) przypływem ludzi o innej, niż prawicowa mentalności i wyjściem poza swego rodzaju getto. Dzięki temu są ludzie tacy jak Torson, który reprezentował nas na debacie w Krakowie. Przy tym nie krytykujemy oficjalnie kolibrów ani JKM, przeciwnie - z reguły podkreślamy, że w jakimś zakresie rozpropagowali myśl wolnościową w Polsce.

Co do Marcina Chmielowskiego - jeśli jakąś wrzutkę trolla opisuje jako "zupełnie serio" dyskusję w PL to mi wydaje się, że nagina fakty. Ale to moja opinia.

Co do problemów marketingowych z takimi kwestiami to jak dotąd ataków "na serio", jeśli wyłaczyć opinie Marcina Chmielowskiego, w praktyce nie ma. Raz może padło to w Kontestacji, ale formuła była przewidziana z góry jako hejt.
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Dbajcie o wizerunek i reagujcie, bo w internecie takie "ozjasze" szybko sie rozchodza.. Dorobia Wam gebe, potem ktos to wyciagnie i bedzie w kolo dupe obrabial.. Ja bym na Waszym miejscu zrobil tam sprostowanie/wzglednie - AMA na wykopie, w najblizszym czasie bo to nie pierwszy raz kiedy widze ten tekst o atomowych krasnalach czy ruchaniu zwlok, czy "PL=Partia fritzLi"/"PL=entuzjasci legalnego gwalcenia corek w piwnicy" na wykopie, a stamtad obiegowe opinie szybko sie przenosza do innych serwisow.
 
Ostatnia edycja:
L

lebiediew

Guest
Traktuję jako żartobliwą sugestię, że partia polityczna ma przedstawiać oficjalne stanowisko względem tego , że jakiś kuc wycofał jej poparcie (buahahahaha), bo na forum ktoś dyskutował na temat zawłaszczania zwłok. Raczej niech PL wyda jakąś broszurę informacyjną na temat corpsesteading. Może się nazywać "Ludzkie działanie - zwłok zawłaszczanie".
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Mimo wszystko, początkowo krytyka Chmielowskiego była konstruktywna i ja go jednak trochę rozumiem. Jeśli się spojrzy z zewnątrz, to cała sytuacja jest po prostu śmieszna. Załóżmy, (optymistycznie) że 1% społeczeństwa zna pojęcie libertarianizm. Rozumie 0,5%. Przy czym połowa z tych, którzy go rozumieją, szczerze go nienawidzi. A te pozostałe 0,25% to indywidualiści ze sporym zasobem wiedzy i ugruntowanymi przekonaniami, którzy non-stop sprzeczają się o siódmorzędne (jeśli nie w ogóle abstrakcyjne) z punktu widzenia "przeciętnego wyborcy" kwestie. I ci goście chcą działać w warunkach demokracji parlamentarnej jako partia polityczna. No trochę to pojebane. Rozumiem oczywiście, że ktoś nie może spać, bo rozmyśla o zawłaszczaniu zwłok. Ale do takich dyskusji idealne jest to forum.
My rozmawiamy, czy wolno zawłaszczyć porzucone zwłoki, oni dyskutują, czy wolno okradać społeczeństwo, zadłużać nienarodzone dzieci, porywać ludzi i wcielać do wojska, fałszować walutę, zabraniać wolnego handlu, odbierać ludziom broń i wmawiać im, że to dla ich bezpieczeństwa i to my mamy zły PR?
- No właśnie TAK, bo PR to sztuk masowej manipulacji, czy się to komuś podoba, czy nie! A "oni" umieją to robić, dlatego nikt ich nie postrzega jako złodziei i porywaczy.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Tylko kto to są "oni"? PL wydała jakieś oficjalne stanowisko co do "lekkiej nekrofilii"? Bo urokiem FB jest zdaje się to, że każdy może tam pierdolić co mu ślina na język przyniesie w komentarzach i wyciąganie z tego wniosku co do linii partyjnej jest albo głupotą, albo złą wolą.

W ogóle to bym poprosił do jakiegoś linka z tą lekką nekrofilią, bo temat wydaje mi się bekowy :)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Tę kupę zapodała troll-konserwa postmonarchistyczna, a rozdziobują ją kolibry z braku lepszego zajęcia.
 
Do góry Bottom