Aktualne kataklizmy i katastrofy naturalne

OP
C

Cngelx

Guest
To już wielowiekowa tradycja, że wielkie katastrofy mają miejsce 22 lipca i w okolicach. :D
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 254
20 070
,,I będą znaki na słońcu (...)
Koronne wyrzuty plazmy słonecznej. Zdaniem wielu badaczy, nasza cywilizacja tańczy na ostrzu brzytwy. Poczytajcie sobie o "zdarzeniu Carringtona" z 1859 roku. To był relatywnie niewielki podmuch. Gdyby dzisiaj doszło do czegoś podobnego, ale na większą skalę, to schodzimy do jaskiń.
 

wah

Well-Known Member
1 236
5 226
Indie toną.
Co najmniej 37 osób nie żyje po ulewach i powodziach Monsunowe deszcze padają od czwartku i władze ostrzegają przed kolejnymi ulewami. Najtrudniejsza sytuacja jest na północy Indii, gdzie zginęło co najmniej 37 osób. 

mikioli

Well-Known Member
2 619
4 682
Pożary niedaleko Berlina:
150 ha? Przecież to nic... info w ogóle nie warte rozpatrywania... 1200m na 1200m placyk.

Indie toną.
Co najmniej 37 osób nie żyje po ulewach i powodziach Monsunowe deszcze padają od czwartku i władze ostrzegają przed kolejnymi ulewami. Najtrudniejsza sytuacja jest na północy Indii, gdzie zginęło co najmniej 37 osób.Monsun letni jak zwykle zaskoczył hindusów. 37 ludzi w skali ponad miliardowego społeczeństwa to nic... i pewnie tyle ginie co monsun ;)
 

rawpra

Well-Known Member
2 745
4 841
Erupcja Volcán de Fuegoerupcja wulkanu w czerwcu 2018 w Gwatemali, która obejmowała lahary, przepływy piroklastyczne i chmury popiołu wulkanicznego, która przyczyniła się do wielu ofiar śmiertelnych. Jest to najbardziej śmiercionośna erupcja w kraju od czasu erupcji wulkanu Santamaría w 1902 roku[1].

Erupcja
W niedzielę 3 czerwca 2018 roku, około południa czasu lokalnego, w południowej Gwatemali rozpoczęła się erupcja Volcán de Fuego[2]. W wyniku wybuchu wulkanu śmierć poniosło 112 osób, a 300 zostało rannych[3][4], głównie na południe od wulkanu w miastach i wioskach El Rodeo, Las Lajas i San Miguel Los Lotes w departamencie Escuintla, w odległości 44 km od miasta Gwatemala[5][6][7]. Miejscowość San Miguel Los Lotes, gmina położona 2 km na północ od wioski El Rodeo, została całkowicie zasypana. Erupcja spowodowała ewakuację 3100 ludzi z pobliskich obszarów i wymusiła zamknięcie międzynarodowego lotniska Gwatemala-La Aurora, głównego lotniska w kraju[8]. Lotnisko ponownie zostało otwarte w poniedziałek 4 czerwca po oczyszczeniu przez gwatemalskie wojsko pasów startowych z popiołu wulkanicznego[9].

Erupcja wytworzyła kolumnę popiołu o wysokości około 15 kilometrów[10]. Lawiny piroklastyczne – szybko poruszające się chmury gorącego gazu i materii wulkanicznej[11] – spowodowały wiele ofiar[12].

Reakcje
Prezydent Jimmy Morales w reakcji na katastrofę zarządził trzydniową żałobę narodową i osobiście 4 czerwca odwiedził niektóre dotknięte kataklizmem miasta i wsie[13]. Wyrazy wsparcia, solidarności i oferty pomocy udzieli różni światowi przywódcy[14]. Coordinadora Nacional para la Reducción de Desastres (CONRED), agencja ds. pomocy ofiarom katastrof w Gwatemali, poinformowała, że erupcja i jej popiół dotknęły ponad 1,7 miliona osób. W departamentach Escuintla, Chimaltenango i Sacatepéquez ogłoszono stan wyjątkowy[15].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Erupcja_Volcán_de_Fuego_(2018)
 
OP
D

Deleted member 4683

Guest
Tam w ogóle jest dramat. W sierpniu trzęsienie ziemi w okolicy Lombok ( 500 zabitych ) teraz znowu te ostatnie trzęsienia i tsunami. Przejebane.
 
OP
D

Deleted member 4683

Guest
Secik z ostatniego tygodnia:

Po uderzeniu huraganu, trzęsieniu ziemi i tsunami w Indonezji tym razem kolej na erupcję wulkanu Soputan


Powtarzające się od miesiąca trzęsienia ziemi w rejonie wyspy Hokkaido. Ostatnie wczoraj.


Wczoraj niewielkie trzeęsienie ziemi na sycylii

Dzisiaj - trzęsienie ziemi na Haiti

Huragany 5 kategorii przewalają się na razie po Pacyfiku. Tegoroczny sezon huraganów już jest uznawany za najaktywniejszy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wah

Well-Known Member
1 236
5 226
" Michael " uderzył w północno-zachodnią Florydę w środę popołudniu czasu lokalnego. To huragan czwartej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, najsilniejszy w historii tego regionu. Niszczy domy w ciągu kilku sekund. Wiatr wiał z prędkością 249 km na godz.

 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom