Akap w mainstreamie?

D

Deleted member 427

Guest
Ludzie, którzy nie głosują w wyborach niech później niczego od państwa nie oczekują - powiedział Władysław Bartoszewski, b. minister spraw zagranicznych, który w niedzielne przedpołudnie wziął udział w głosowaniu w wyborach parlamentarnych.

- Obywatel, który nie korzysta z uprawnienia moralnego i moralnego obowiązku uczestnictwa w wyborach, stawia się poza wspólnotą. To znaczy będzie sobie żył, nikt od niego niczego nie będzie chciał, ale niech on też niczego od państwa nie chce! Bo on tego państwa nie wybierał. Wybrał osobność i niech sobie osobno w życiu żyje i niczego od nikogo nie oczekuje. To jest niemoralne - samemu nie dawać, a żądać - powiedział dziennikarzom Bartoszewski, który do lokalu wyborczego przyszedł razem z rodziną.''

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Co wy na to? Towarzysz Bartoszewski propaguje akap?
 

crack

Active Member
784
110
kawador napisał:
Ludzie, którzy nie głosują w wyborach niech później niczego od państwa nie oczekują - powiedział Władysław Bartoszewski, b. minister spraw zagranicznych, który w niedzielne przedpołudnie wziął udział w głosowaniu w wyborach parlamentarnych.

- Obywatel, który nie korzysta z uprawnienia moralnego i moralnego obowiązku uczestnictwa w wyborach, stawia się poza wspólnotą. To znaczy będzie sobie żył, nikt od niego niczego nie będzie chciał, ale niech on też niczego od państwa nie chce! Bo on tego państwa nie wybierał. Wybrał osobność i niech sobie osobno w życiu żyje i niczego od nikogo nie oczekuje. To jest niemoralne - samemu nie dawać, a żądać - powiedział dziennikarzom Bartoszewski, który do lokalu wyborczego przyszedł razem z rodziną.''

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Co wy na to? Tow. Bartoszewski propaguje akap?

Ba ! To co powiedział sugeruję, że nie dość, że akap to jeszcze secesjonista.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Najbardziej podoba mi się ten fragment:

To jest niemoralne - samemu nie dawać, a żądać

Dziadek najwyraźniej zapomniał, że pomiędzy "nie dawać" i "żądać" są jeszcze "oferować" i "oczekiwać w zamian".
 
M

Matrix

Guest
Czyli najpierw trzeba dać, aby potem żądać ? Pomożecie ? Tak pomożemy. chyba te czasy mu się przypomniały.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Niezłe, czyli jakby co to mogę powiedzieć "Nie głosowałem, więc nie możecie nic ode mnie chcieć. Co, nie zgadzasz się z Bartoszewskim, faszysto?"
 
D

Deleted member 4476

Guest
f177JRf.png

Tutaj wywiad z Philipem Bagusem, profesorem ekonomii który pojawił się dzisiaj w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 

The Silence

Well-Known Member
429
2 591
Moim zdaniem ten wywiad to bardzo dobra reklama libertarianizmu w mainstreamie. Gość w prosty i rozsądny sposób odpowiada na pytania dziennikarza, jednocześnie bez wchodzenia na tematy, które mogłyby zrazić potencjalnych czytelników jak atomowe krasnale, czy lekka pedofilia.
 
Do góry Bottom