Wenezuela w ogniu

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty

tolep

five miles out
8 556
15 441
ich bogactwo ogranicza tylko wydajność pras drukarskich

Nie tylko. Bywają i z tym kłopoty.

Wenezueli już nie stać na dodruk własnych pieniędzy
am/
2016-04-30, 16:19

Dotknięty kryzysem kraj wpada w coraz większe tarapaty finansowe. Spirala inflacyjna sprawiła, że rząd musi dodrukowywać szybko pieniądze. Ale wenezuelskie banknoty są importowane, bo kraj nie ma swojej drukarni. Tymczasem w budżecie kończą się rezerwy walutowe i Wenezuela wkrótce może mieć zbyt mało pieniędzy na opłacenie dostawców swoich własnych banknotów - informuje Bloomberg.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Prowokacja kielecka w wydaniu Brazylijskim?
Szykują się pogromy Wenezuelczyków?
W Pacaraima w Brazylii grupy Brazylijczyków zaatakowały prowizoryczne obozy uchodźców z Wenezueli. Podobno był to odwet za pobicie przez Wenezuelczyków miejscowego sklepikarza.
Może @nuri coś więcej na ten temat napisze.



Granica wenezuelsko-brazylijska:
 

nuri

Well-Known Member
301
2 168
Wiem tyle co z gazet, albo telewizji. Nie był to pierwszy incydent w takiej skali. W marcu mieszkańcy Mucajaí, w której uchodźcy koczowali w obozowisku zrobili podobnie. W Pacaraima (12K mieszkańców) według źródeł oficjalnych obyło się bez ofiar śmiertelnych, miejscowi rozwalili obozowisko, spalili pozostałości i pognali 1200 Wenezuelczyków na drugą stronę granicy. Bezpośrednią przyczyną zamieszek podobno był rabunek w sklepie, ale drobne kradzieże to była codzienność.

Władze federalne wysyłają wyślą dodatkowo 120 żandarmów z Força Nacional de Segurança i 36 pracowników humanitarnych. I na razie tyle - granica pozostanie otwarta. Problem jednak musi być palący bo w debacie prezydenckiej 2 tygodnie temu, aż dwa pytania padły o sytuację w Wenezueli - czy wpuszczać uchodźców i jak przeciwdziałać.

A w samej Wenezueli był zamach na Maduro za pomocą amatorskiego drona. Niestety nie udany.

Update: dziś gubernator stanu Roaima złożył ponownie wniosek do Sądu Najwyższego (poprzedni z 6. sierpnia został odrzucony) i uzyskał zgodę na tymczasowe zawieszenie przyjmowania uchodźców. Jeśli akcja wykopania Wenezuelczyków miała na celu zwrócenie uwagi, to przyniosła skutek - dziś w radiu/telewizji/portalach to wiadomość nr. 1. Brazole to z natury dobre ludzie i lubią pomagać innym, ale widać miarka się przebrała.

GWf8n34.jpg
 
Ostatnia edycja:

nuri

Well-Known Member
301
2 168
@kr2y519 ma jednak nosa :D Czapki foliowe włóż. Roaima to jedyny stan Brazylii, który nie jest podłączony do zintegrowanej sieci elektrycznej. Niewidzialna ręka próbowała nie raz (conajmniej od 2001) - ostatnia próba (2011) wybudowania lini storpedowana na wniosek "ekologów wojowników/indian" i ochoczo przyklepana ministra z PT (Partia Robotnicza Brazylii), który argumentował:

Nie ma obaw, że nastąpią przerwy w dostawach, bo można dostarczać energie z innych źródeł.

Wiadomo wszytko dla dobra Indian. Czytaj kupować (90%) z sieci wenezuelskiej po raczej nieatrakcyjnej (umowa do 2021) cenie :D Ostatnio jednak nastąpiło zagrożenie przerw w dostawach, bo Eletrobras - lokalny dystrybutor - nie zapłacił raty 33 milionów USD Wenezuelczykom tłumacząc się problemami z wykonaniem przelewu :p:p:p

Od Lava Jato i odesłania Dilmy kurs się mocno zmienił i boliwiarianizm nie ma juz sojuszników na kluczowych pozycjach rządzie w Brazylii. Elektrobras transakcją wiązaną z pomocą nowego prezia chce odliczyć swój rachunek za prąd od Wenezuelskiego długu względem Brazylii.

PS Zagadka: policz "robotników-(kontr)egzekutorów" a'la kubańska DI w gronie +40K wenezuelskich uciekinierów w Roaimie, jedynym miejscu gdzie napływ ma poparcie Caracas
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
No nie wiem... Ja bym się tymi banknotami nie podcierał z powodów higieny; w końcu pieniądze jednak wędrują z rąk do rąk.

Inna sprawa, że kwestia higieny anusa mogą zejść na dalszy plan, gdy się żyje w socjalistycznym raju, jak Wenezuela.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Sprawa się już rypła na dobre. Można już chyba tam do nich dzwonić z gratulacjami dotyczącymi osiągnięcia wymarzonej sprawiedliwości społecznej. ;) Aaa... zapomniałem, że telefony pewnie nie działają. I telegraf... I kurierzy... A gołębie pocztowe zdechłyby tam z głodu albo zostały wcześniej zjedzone, wraz z karteczką gratulacyjną...

Brazylia wysyła wojsko na granicę z Wenezuelą
29 sierpnia 2018, 8:30
Prezydent Brazylii Michel Temer ogłosił we wtorek, że wyśle wojsko do stanu Roraima na północy kraju, przy granicy z Wenezuelą, by pomóc w utrzymaniu tam porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa wenezuelskim imigrantom.
W krótkim wystąpieniu telewizyjnym po posiedzeniu rządu Temer poinformował, że podpisał dekret, na mocy którego przez najbliższe dwa tygodnie wojsko ma pomóc w przestrzeganiu prawa i utrzymaniu porządku w stanie Roraima, w tym zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Brazylii i uciekinierom z Wenezueli.

Wenezuelczycy uciekają przed głodem
Do stanu Roraima przybyły dziesiątki tysięcy Wenezuelczyków, uciekających przed chaosem gospodarczym i politycznym w swoim kraju. Według przedstawicieli brazylijskich władz ta fala imigrantów przeciążyła system opieki społecznej i spowodowała znaczny wzrost przestępczości. W stanie Roraima coraz częściej dochodzi do incydentów na tle ksenofobicznym.

Michel Temer oskarżył prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro o wywołanie kryzysu imigracyjnego, najpoważniejszego w historii Ameryki Południowej. Zdaniem Temera polityka Maduro jest już nie tylko problemem wewnętrznym Wenezueli, lecz stanowi zagrożenie dla stabilności kontynentu południowoamerykańskiego.
W ostatnich miesiącach setki tysięcy zdesperowanych Wenezuelczyków przekroczyły granice Kolumbii, Peru, Ekwadoru, Chile i Brazylii w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Władze tych państw usiłują zahamować i ograniczyć ten exodus.

W tym miesiącu przepisy wjazdowe dla obywateli Wenezueli zaostrzyły Peru i Ekwador.

Według ONZ z powodu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego Wenezuelę opuściło już w sumie 2,3 mln ludzi.

Wenezuela z jej największymi na świecie zasobami ropy naftowej była kiedyś jednym z najlepiej prosperujących państw Ameryki Łacińskiej, ale dwie dekady korupcji i złego zarządzania pod rządami socjalistów w połączeniu z niedawnymi spadkami cen ropy pogrążyły ten kraj w bezprecedensowym kryzysie gospodarczym i politycznym.

Autor: adso / Źródło: PAP

Wenezuela. Najbogatszy bankrut świata
23.08.2018, 09:00
Radosław Omachel
Rozdali pieniądze, pobudowali mieszkania i znacjonalizowali przedsiębiorstwa. Potem zabrali się do konstytucji i sądów. Rządzący Wenezuelą populiści w dwie dekady zrujnowali kraj z największymi na świecie złożami ropy.


1,6 mln osób uciekło z Wenezueli. "Kryzys jak w Europie"

Eksodus imigrantów z Wenezueli prowadzi do "momentu kryzysowego" porównywalnego do kryzysu migracyjnego w Europie, w rejonie Morza Śródziemnego - alarmuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.

Wenezuela: Prezydent Maduro przyznaje, że jego model ekonomiczny zawiódł
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro w związku z niedoborami żywności i leków oraz paraliżu usług publicznych przyznał, że zaproponowany przez niego model gospodarczy "zawiódł".
- Model produkcji, który próbowaliśmy do tej pory, zawiódł, a odpowiedzialność jest nasza, moja i wasza - powiedział prezydent Maduro podczas spotkania partii PSUV. Słowa przywódcy Wenezueli to reakcja na inflację, która według przewidywań Międzynarodowego Funduszu Walutowego osiągnie w tym roku milion procent.
Kiedy nawet rząd przyznaje się do błędu, to już musi być naprawdę źle...

Ale mamy też wiadomości o zmianie trendów w zatrudnieniu kobiet. Lewicowa Wenezuela na pewno przyczyniła się do wzmocnienia feministycznej godności, prawda?

Kiedyś żyły w najbogatszym kraju regionu. Teraz sprzedają ciała "dla dobra rodziny"
W Wenezueli bieda jest tak niewyobrażalna, że właściwie kończą się sposoby na jej opisanie. Z tego kraju docierają kolejne dramatyczne informacje o warunkach życia. Najnowsze doniesienia są takie, że rośnie liczba kobiet, które w desperacji decydują się na prostytucję. Pieniądze w ten sposób zarabiają za granicą - w Kolumbii - by w wenezuelskiej beznadziei zapewnić jakikolwiek byt swoim dzieciom.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Sprawa się już rypła na dobre. Można już chyba tam do nich dzwonić z gratulacjami dotyczącymi osiągnięcia wymarzonej sprawiedliwości społecznej. ;) Aaa... zapomniałem, że telefony pewnie nie działają. I telegraf... I kurierzy... A gołębie pocztowe zdechłyby tam z głodu albo zostały wcześniej zjedzone, wraz z karteczką gratulacyjną...

"To nie był prawdziwy socjalizm"
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Most Simona Bolivara pomiędzy Kolumbią i Wenezuelą.
W połowie maja:


Obecnie:


Migracja bisurmanów do UE, przy tym to pikuś. Podobno ludzie tak cisną do Kolumbii, że były przypadki wypchnięcia pojedynczych przez barierki. Tak się kończy socjalizm.
 

nuri

Well-Known Member
301
2 168
Do góry Bottom